Čepy

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Čepy

Příspěvek od FRIMICO »

Tak mě také potkala výměna spodních čepů na ramenech.Koupil jsem jen čepy,měnit ramena se mi zdá zbytečný .Cena za kus 582kč.Tak se do toho hned dám.
čep 003.jpg
čep 003.jpg (149.56 KiB) Zobrazeno 3824 x
Přílohy
čep 001.jpg
čep 001.jpg (148.31 KiB) Zobrazeno 3824 x
čep 005.jpg
čep 005.jpg (153.33 KiB) Zobrazeno 3824 x
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Mikain
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 07, 2007 22:04
Bydliště: Milovice

Re: Čepy

Příspěvek od Mikain »

Ahoj, já osobně bych to řešil výměnou celého ramene. Jseš si naprosto jistý,že máš v naprostém pořádku oba silenbloky na předním ramenu? Pokud ano,tak stačí pouze výměna spodního čepu který máš zakoupený. Počítej s tím,že budeš muset přední rameno demontovat z vozu. Mám pocit,že originál čepy jsou v ramenu nanýtované,proto je budeš muset odvrtat nebo odbrousit flexou. V některých případech je zapotřebí k výlisování těchto nýtů i lis. Zpětná montáž není tak obtížná,protože druhovýroba používá jako spojovací materiál na uchycení spodního čepu ramene šrouby. Samotný spodní čep umím sehnat o firmy Moog za 378-Kč vč. Dph, celé kompletní rameno od firmy Moog 1640-Kč vč. Dph. Samozřejmostí celé opravy je nutná geometrie přední nápravy!
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Čepy

Příspěvek od FRIMICO »

silenbloky jsou OK.Jasně že bych to koupil celý.V létě mi moje drahá polovička vymetla nějakou díru a trochu ohla límec na hliníku ale ostatni bylo v pohodě.(vše jsem nechal zkontrolovat v servisu)Až teď se začal na té pravé straně ozívat čep,tak to radši zavčasu vyměním (obě strany)a hned na sbíhavost.V květnu jdu na STK a tak ať je to v pořádku.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Čepy

Příspěvek od FRIMICO »

Tak jsem se konečně dostal k těm čepům. Včera jedna strana ,dnes druhá.Práce každý den cca 2 hoďky.A vše na čem se začal ukazovat rez,pečlivě ošetřeno.Všechny matky navazelínovaný.Ještě tu sbíhavost a mažu na STK.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Odpovědět