Nechat zapadat sněhem nebo jezdit?

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Nechat zapadat sněhem nebo jezdit?

Příspěvek od Kovboj »

Mám tro?ku zvlá?tní dotaz - je podle va?ich zku?eností s Fiaty lep?í nechat přes zimu Punto zapadat sněhem a "zamrznout" nebo s ním jezdit prosolenými silnicemi? Mám toti? dvě auta, ale jen jednu gará?. Tak?e jedno auto bude v gará?i a bude přes zimu jezdit, druhé bude pod vrstvou sněhu :wink:

S ohledem na to ?e na druhém (star?ím) autě mám věci jako mlhovky, vyhřívané přední sklo i slu?né zimní gumy a i kvůli tomu ?e po Hradci se v zimě dost solí bych asi spí? nechal Punto spát zimním spánkem, ale tro?ku se bojím jestli mu to zamrznutí nebude nějak ?kodit. Co byste doporučovali vy?

Jo a dát nového Fiata přes zimu do gará?e a jezdit druhým autem - děkuji ale nechci. Z toho ka?dé ráno ?krábat led jsem u? vyrostl :D
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
TomasUL
Návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: čtv srp 06, 2009 18:20
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od TomasUL »

Ahoj,

podle me tim nic nezkazis, kdy nebudes s GP jezdit pres zimu. Nic by se mu nemelo stat.
Jenom ho treba obcas nastartovat a zkontrolovat, jestli je vsecko v poradku.

Pred dvema lety jsem mel taky dve auta a resil jsem neco podobneho.
Na normalni jezdeni jsem mel Renaulta Megana a na zimu stary Subaru Justy 1,0 - sice to neni moc pekny auto, ale melo to 4x4, mini pojistka a bylo v dost dobrym stavu. Ono se to pak hodi, kdyz jedes nekam do hor. Vsude jsem byl prvni:D
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kovboj »

TomasUL píše:Jenom ho treba obcas nastartovat a zkontrolovat, jestli je vsecko v poradku.
To se mi moc nechce. Jednak bych ho musel poka?dé odhrabat ale hlavně bude celé promrzlé "na kost" a řekl bych ?e krátkodobé nastartování takového motoru kdy? přes noc je třeba -20 stupňů nebude asi úplně nejlep?í na ?ivotnost. Měl jsem v plánu nastartovat ho a? v?e roztaje - tedy a? se i samotný motor, převodovka a tak dál pomaličku prohřeje na "normální" teplotu.
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Nechat zapadat sněhem nebo jezdit?

Příspěvek od Jarouš »

Kovboj píše:Mám tro?ku zvlá?tní dotaz - je podle va?ich zku?eností s Fiaty lep?í nechat přes zimu Punto zapadat sněhem a "zamrznout" nebo s ním jezdit prosolenými silnicemi? Mám toti? dvě auta, ale jen jednu gará?. Tak?e jedno auto bude v gará?i a bude přes zimu jezdit, druhé bude pod vrstvou sněhu :wink:

S ohledem na to ?e na druhém (star?ím) autě mám věci jako mlhovky, vyhřívané přední sklo i slu?né zimní gumy a i kvůli tomu ?e po Hradci se v zimě dost solí bych asi spí? nechal Punto spát zimním spánkem, ale tro?ku se bojím jestli mu to zamrznutí nebude nějak ?kodit. Co byste doporučovali vy?

Jo a dát nového Fiata přes zimu do gará?e a jezdit druhým autem - děkuji ale nechci. Z toho ka?dé ráno ?krábat led jsem u? vyrostl :D

:lol: :lol: :lol: Opravdu vtipný dotaz. Prodej Fiata, star?í káru si dej do gará?e (ikdy? zase proč?, vyhřívané přední sklo není třeba v zimě ?krábat :D ) a kdy? bude venku opravdu hnusně, tak bě? na MHD :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechat zapadat sněhem nebo jezdit?

Příspěvek od Kovboj »

Jarou? píše: :lol: :lol: :lol: Opravdu vtipný dotaz. Prodej Fiata, star?í káru si dej do gará?e (ikdy? zase proč?, vyhřívané přední sklo není třeba v zimě ?krábat :D ) a kdy? bude venku opravdu hnusně, tak bě? na MHD :wink:
Nepřejedl ses vtipné ka?e? Fakt u?itečná reakce :?
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Nechat zapadat sněhem nebo jezdit?

Příspěvek od Jarouš »

Kovboj píše:
Jarou? píše: :lol: :lol: :lol: Opravdu vtipný dotaz. Prodej Fiata, star?í káru si dej do gará?e (ikdy? zase proč?, vyhřívané přední sklo není třeba v zimě ?krábat :D ) a kdy? bude venku opravdu hnusně, tak bě? na MHD :wink:
Nepřejedl ses vtipné ka?e? Fakt u?itečná reakce :?
:D ani ne. Jak se říká, na blbou otázku....atd.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechat zapadat sněhem nebo jezdit?

Příspěvek od Kovboj »

Jarou? píše: :D ani ne. Jak se říká, na blbou otázku....atd.
Opravdu je otázka "ublí?í Fiatu Grande Punto víc dlouhé stání pod sněhem nebo jízda v rozsoleném sněhu" tak blbá? Tak to pardon...
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Nechat zapadat sněhem nebo jezdit?

Příspěvek od Dušan »

Kovboj píše:Opravdu je otázka "ublí?í Fiatu Grande Punto víc dlouhé stání pod sněhem nebo jízda v rozsoleném sněhu" tak blbá? Tak to pardon...
Myslí? ?e Ti to někdo odpoví? Obojí má pro a proti :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechat zapadat sněhem nebo jezdit?

Příspěvek od Kovboj »

Du?an píše:Myslí? ?e Ti to někdo odpoví? Obojí má pro a proti :idea:
Jasně, právě proto mě zajímaly zku?enosti těch, co u? mají Fiata déle. Já netu?ím jak rychle rezne, netu?ím co mu dělá mráz.
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Nechat zapadat sněhem nebo jezdit?

Příspěvek od Dušan »

Kovboj píše:Jasně, právě proto mě zajímaly zku?enosti těch, co u? mají Fiata déle. Já netu?ím jak rychle rezne, netu?ím co mu dělá mráz.
V?eobecně je lep?í, kdy? auto jezdí
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět