Hilly Billy Pun?a

Zde si můžete založit téma se svým nickem, vložit fotografii a popis svého GP

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kovboj »

Tak auto u? má najeto nějakých 1200 km, zatím stále bez jakéhokoliv problému. Průměrná spotřeba stále kolem 5,6 - 5,8 litrů i kdy? se jedu projet jen tak pro radost a nejedu zrovna "katolicky" s man?elkou vedle a psem na zadní sedačce. Začíná být taky cítit jak se probouzí motor, u? mu nedělá problém ani zrychlování na pětku do kopce. Prostě maximální spokojenost.

Jo a co mě na tom autě teď za de?tě fakt "dostalo" jsou stěrače. To ?e se mi při zpátečce sám zapne zadní stěrač je krásná ukázka primitivní, ale přitom stra?ně praktické funkce.

Ale abych vlastně jen nechválil tak mě tro?ku ?tve ml?ení čelního skla kdy? je vlhko. Tím jak je daleko se nedá moc za jízdy otírat a tak musím za de?tě stále tro?ku topit. Na to jsem si odvyknul, ve Focusu jsem toti? měl naprosto geniální funkci vyhřívání čelního skla která za pár sekund ře?ila rosení v létě i případné zamrznutí v zimě. Jak to ml?ení ře?íte vy? Co si pamatuju tak v?elijaké ty zázračné spreje a útěrky proti ml?ení moc nepomáhají...
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Já odml?ování ře?ím čudlem MAX DEFROST na panelu klimy. (automat) jinak normálně s pu?těnou klimou v atomatickém re?imu. (dlouho trvající de?tivé počasí)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

Jarou? píše:Já odml?ování ře?ím čudlem MAX DEFROST na panelu klimy. (automat) jinak normálně s pu?těnou klimou v atomatickém re?imu. (dlouho trvající de?tivé počasí)
:kuk :clap aj já
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kovboj »

Jarou? píše:Já odml?ování ře?ím čudlem MAX DEFROST na panelu klimy. (automat) jinak normálně s pu?těnou klimou v atomatickém re?imu. (dlouho trvající de?tivé počasí)
Klimu mám manuální.
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Kovboj píše:
Jarou? píše:Já odml?ování ře?ím čudlem MAX DEFROST na panelu klimy. (automat) jinak normálně s pu?těnou klimou v atomatickém re?imu. (dlouho trvající de?tivé počasí)
Klimu mám manuální.
Ta staci ja taky. Zapnes ji pustis foukat jen na sklo rychlost vetrani staci 2 a je po problemu. Nemusis moc topit ani moc chladit klima sama o sobe pousti suchy vzduch takze to je hlavni.
Obrázek
Igor
Návštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: čtv dub 23, 2009 8:40

Příspěvek od Igor »

ahoj, vitam Ta...

Tvoje auticko sa mi strasne paci. Vlastne ani niet divu - mam presne take iste :D Co ma teda ale zaujalo, ze nemas predne hmlovky.. Ja ich mam a tiez mam Dynamic. ta ten predajca pekne osidil... :? PS: S tou spotrebou to veru nie je az take horke - 5.8 na 100 aj s dialnicami :wink:
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Igor píše:........... ta ten predajca pekne osidil...
Neosidil pravdepodobne bude mit narozdil od tebe vyhrivani zrcatek. Puvodne davali u Dynamicu mlhovky a vyhrev zrcatek ne a pak to prehodili.
Ja jsem si za vyhrev priplatil a tak mam oboje. :wink:
Obrázek
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kovboj »

Teddy86 píše:
Igor píše:........... ta ten predajca pekne osidil...
Neosidil pravdepodobne bude mit narozdil od tebe vyhrivani zrcatek.
Přesně tak, ony se ty výbavy průbě?ně tro?ku mění i kdy? se stále jmenují stejně.

Kdy? u? jsme u toho, ře?il někdo dodatečnou montá? mlhovek? Zrovna dneska ráno bylo dost "mlíko" a celkem bych je ocenil... Přiobjednat jsem si je při koupě nemohl, auto byla "skladovka".
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Musel bys koupit mlhovky klidne neorigo, pak kabelaz a cely novy ten panel nalevo kde jsou vypinace. Nejde koupit jen to jedno tlacitko ale pry se to musi vymenit cele takze celkem ranec. Nebo varianta druha napojit to na vypinac zadnich a rosvecoval bys je oboje najednou.
Obrázek
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kovboj »

Teddy86 píše:Musel bys koupit mlhovky klidne neorigo, pak kabelaz a cely novy ten panel nalevo kde jsou vypinace. Nejde koupit jen to jedno tlacitko ale pry se to musi vymenit cele takze celkem ranec. Nebo varianta druha napojit to na vypinac zadnich a rosvecoval bys je oboje najednou.
Hmm, tak to to zatím ře?it nebudu. To ?e by stačilo koupit jen tlačítko jsem nepředpoládal, ale ?e budou mít aspoň u? připravenou kabelá? tro?ku ano...

To propojení spolu se zadníma by mi jestli se nepletu udělalo celkem problém za pár let na technické, do toho nepůjdu.
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Teddy86 píše:Musel bys koupit mlhovky klidne neorigo, pak kabelaz a cely novy ten panel nalevo kde jsou vypinace. Nejde koupit jen to jedno tlacitko ale pry se to musi vymenit cele takze celkem ranec. Nebo varianta druha napojit to na vypinac zadnich a rosvecoval bys je oboje najednou.
Panel s vypínačem je celkem zbytečný, proto?e origo mlhovky jsou zapojeny přes uzel body computeru a spínač funguje pouze jako tlačítko na odeslání signálu zapnout/vypnout. O zbytek se pak stará řídící jednotka a relé.

Pokud jde o dodatečnou instalaci mlhovek, tak bych koupil mlhovky, nějaký pěkný vypínač, relé a celou elektriku udělal extra přes solo pojistku na spínaný +.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Kovboj píše:
Teddy86 píše:
Igor píše:Kdy? u? jsme u toho, ře?il někdo dodatečnou montá? mlhovek? Zrovna dneska ráno bylo dost "mlíko" a celkem bych je ocenil... Přiobjednat jsem si je při koupě nemohl, auto byla "skladovka".
Nejsem si úplně jistý účinkem mlhovek, kdy? je mlíko, jak říká?, tak ani mlhovky moc nepomů?ou. Já nejvíc ocením mlhovky, kdy? pr?í a mokrá cesta se?ere v?echno světlo z auta. Pak jsou mlhovky dobré, přece jen osvětlí lépe cestu, ne? jen potkávačky. Tak?e je v ka?dém případě doporučuju.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Igor
Návštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: čtv dub 23, 2009 8:40

Příspěvek od Igor »

Teddy86 píše:
Igor píše:........... ta ten predajca pekne osidil...
Neosidil pravdepodobne bude mit narozdil od tebe vyhrivani zrcatek. Puvodne davali u Dynamicu mlhovky a vyhrev zrcatek ne a pak to prehodili.
Ja jsem si za vyhrev priplatil a tak mam oboje. :wink:
...a osidil...

ja mam aj hmlovky aj vyhrievane spatne zrdadla :wink:
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kovboj »

Tak auto u? má boční ochranné li?ty a co se mě týče tak mu i dost slu?í :-) Taky nafasovalo gumové koberečky ze Zubří, pasují přesně a vypadají slu?ně - psát ?e něco takového vypadá v autě krásně je asi blbost, ale jde o funkci a tu plní výborně.

No ale hlavně jsme si o víkendu s man?elkou udělali první pořádný výlet, nejdřív okreskama přes vysočinu do Jihlavské ZOO, a potom tro?ku oklikou po dálnici přes Prahu domů. Celkem najeto nějakých 385 kilometrů, v autě strávených necelých 6 hodin s průměrnou spotřebou 6,2 litru i přes skoro pořád pu?těnou klimu.

Co mě celkem příjemně překvapilo byla dálnice, bál jsem se ?e bude motor ve vy??ích otáčkách hlučněj?í ale nakonec není skoro sly?et ani ve 150 :-) Po dálnici od Jihlavy do Prahy se v táhlých kopcích Pun?a tro?ku trápil, tady výkon prostě chybí, ale rovněj?í Hradeckou dálnici jsme celou projeli trvalou 130 bez problémů. Prostě příjemný výlet se skvělým autíčkem, kterému se na tacháči pomaličku blí?í číslo 2000 kilometrů.
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
Odpovědět