Spotřeba benzínu nebo nafty

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

tak kdybych chtel jezdit na sportebu, tak bych neshanel T-jeta, na posledni nadrz jsem ujel cca 480km, spotreba dle PP 9L/100 a je mi to srdecne fuk, pocit z jizdy je skvely.
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Du?an e?te si zabudol da? priemernú rýchlos?.
Ja som bol na predĺ?enom víkende, trasa dialnice, rýchlostné cesty aj mimo obec, 370 km, spotreba 6.5l, priemerná rýchlos? 80 km/h. Menej to ozaj ne?lo keď som nechcel cestova? pol dňa.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše:Tento víken trasa Ml.Boleslav-Hradec Králové-Trutnov-Ml.Boleslav v 1 osobě, celkem 236,4 km, při skoro dodr?ování rychlostních limitů 50 a 100 km/h
průměrná spotřeba 5 litrů/100 km BA
Obrázek
Dnes jsem se byl podívat na PP, prům.rychlost 61 km/h - ta není dána tím, ?e bych se coural, ale mno?stvím obcí předev?ím na trase Trutnov - Nová Paka, na které bych si troufal tvrdit, ?e přes obce vede 80 % trasy.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

:clap :clap :clap
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

?koda ?e nemám vyfocenou spotřebu 4,5 něco město něco mimo (cca 100km je?tě v zimě) :(
GP 1,4 16V SPORT
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

já nevím já nikdy na spotřebu nejezdil.kdy? jsme si koupil puntu tak jsem věděl e budu projí?del litry benzínu.upřímě ani jsem dlouho nekoukal jakou mám průměrnou sp... já řídím jízdu a né aby jízda řídila mne
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

benja píše:já nevím já nikdy na spotřebu nejezdil.kdy? jsme si koupil puntu tak jsem věděl e budu projí?del litry benzínu.upřímě ani jsem dlouho nekoukal jakou mám průměrnou sp... já řídím jízdu a né aby jízda řídila mne
... so say we all :D
Obrázek
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

8) co dodat :lol:
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

benja píše:já nevím já nikdy na spotřebu nejezdil.kdy? jsme si koupil puntu tak jsem věděl e budu projí?del litry benzínu.upřímě ani jsem dlouho nekoukal jakou mám průměrnou sp... já řídím jízdu a né aby jízda řídila mne
ja si ani nedovedu predstavit, ze bych treba zajel spotrebu okolo 6l/100, to by pro me bylo utrpeni...takhle chudaka T-jeta trapit!! :) :)
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Tak tak, koně musejí dostat na?rat ;-)

Jinak já jel poslední nádr? za 8,8, v tom byl ale cca 70 km úsek s průměrnou rychlostí 130 km/h!!! (trochu mě rozčílil jeden Peugeot) a tím v rámci toho byl dálniční úsek (strakonická) projet tachometrickými rychlostmi oscilujícími mezi 190-210 km/h.

Za těchto podmínek mě spotřeba naprosto ohromoila, jen ta dálniční část byla za 12,8 l/100 km, tolik by si při maximálním vytí?ení vzala i atmo 1.4 16V. Abarth se nezdá :-D a ty stesky, ?e T-Jet při ostrý jízdě jede za 20 jsou jednodu?e a prostě nesmyslem :-D

P.S. otáčky při 210 km/h byly 5500, celkem rezerva ;-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

Honzus píše:a ty stesky, ?e T-Jet při ostrý jízdě jede za 20 jsou jednodu?e a prostě nesmyslem :-D
ani ja si nedovedu dost dobre predstavit, ja bych se dostal na tuto hranici, to bych musel pouzivat snad je prvni 3 rychlosti.....pri velmi, velmi svizne jizde jsem sel na 11/100L a to jsem mu fakt daval....
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

Honzus píše:Tak tak, koně musejí dostat na?rat ;-)

Jinak já jel poslední nádr? za 8,8, v tom byl ale cca 70 km úsek s průměrnou rychlostí 130 km/h!!! (trochu mě rozčílil jeden Peugeot) a tím v rámci toho byl dálniční úsek (strakonická) projet tachometrickými rychlostmi oscilujícími mezi 190-210 km/h.

Za těchto podmínek mě spotřeba naprosto ohromoila, jen ta dálniční část byla za 12,8 l/100 km, tolik by si při maximálním vytí?ení vzala i atmo 1.4 16V. Abarth se nezdá :-D a ty stesky, ?e T-Jet při ostrý jízdě jede za 20 jsou jednodu?e a prostě nesmyslem :-D

P.S. otáčky při 210 km/h byly 5500, celkem rezerva ;-)
A co ten Peugeot dostal na (_._)?
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

myslím ?e dostal i přes (!) :lol:
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Peugeot mě rozčílil tím, ?e mě při předjí?dění autobusu, jel jsem asi 145 km/h tachometrově na tempomat, začal ze vzdálenosti asi 800 m rentgenovat dálkovejma. Nechal jsem ho dotáhnout, zmáčknul jsem tlačítko Sport, zařadil se před autobus a ?lápl na plyn...... A? do Prahy sem si ho vychutnával, u Cukráku mě předjel (u? sem toho měl dost a měřívaj tam :-)) a udělal největ?í kokotinu, co český prasečí řidiči umějí, sna?il se mě vybrzdit, jeliko? jsem to tak nějak tu?il a znám to tam, dal jsem plnej plyn a odstavnym pruhem jsem ho podjel, mám se a auto moc rád na to, abych se zabejval idiotama na silnici... Věřte, ?e od Cukráku a? k Baranďáku byl tím blokovaným on, asi byl chudák trochu na nervy :-).... pak jel na Smíchov já na Jji?ní spojku, tak jsem ho kdy? mě na odbočce předjí?děl, páč jsem slu?ně vychovanej, pozdravil z bočního okénka levačkou se vztyčeným prostředníčkem, asi byl taky dobře vychovanej, páč tam pacičkou taky něco mával, nevim co, páč sem se věnoval řízení a neměl jsem čas sledovat projevy slu?nosti na silnici :-D

P.S. to, co za dobytek jezdí u nás na silnici, to je síla, podotýkám, ?e jsem jel taky jako prase, ale s cílem tohoto hovada se zbavit ;-)
Naposledy upravil(a) Honzus dne stř čer 24, 2009 21:23, celkem upraveno 2 x.
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

Honzus píše: P.S. to co za dobytek jezdí u nás na silnici, to je síla, podotýkám, ?e jsem jel taky jako prase, ale s cílem tohoto hovada se zbavit ;-)
... jste oba pěkný prasata a já se k vám přidávám do klubu :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Odpovědět