Nazor na fungovani GP

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Mark L.
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 19, 2009 7:18

Nazor na fungovani GP

Příspěvek od Mark L. »

Rad bych pozadal o nazor zkusenych GPuntistu. Muj tata ma temer nove GP z roku 2008, obsahu 1.2. Kdyz si od nej auto pujcim, tak se nemuzu zbavit dojmu, ze neni neco v poradku.
1] Prvni veci je, ze mi pripada chod pedalu plynu velmi tuhy, zvlast jakoby v druhe polovine drahy. Subjektivne se muze ridici zdat ze motor moc netahne, kdyz musi na pedal tolik tlacit.
2] Pripada mi, ze reakce motoru na prudke pridani plynu jsou velmi zpozdene. Proste RJ ma znatelnou prodlevu. Obecne bych to popsal tak, ze pokud bych chtel dat pri podrazovani meziplyn (jakoze je to zbytecne), tak tam ten kvalt hodin driv, nez RJ zvedne otacky. I pri stojici vozidle kdyz prudce pridam plyn je odezva velmi znatelna, ale tezko meritelna.
3] Brzdy jsou prilis agresivni. Az si myslim ze nebezpecne.
Jinak je to velmi povedene auto.
Rad bych pokud by jste se nekdo mohli vyjadrit jestli mate podobne nazory na GP, nebo je neco spatne.
Podotykam, ze sam mam Putno Mk I. 1.2, takze temer shodny motor kde takove veci jako odezva motoru nejsou znatelny.
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

velmi jednoduche, treba to porovnat s inym gp a ak zistite, ze je to rozdiel, tak reklamacia :wink:
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

No co muzu rict ja za sebe tak:

1) rekl bych ze tvuj otec nema auto jeste dostatecne zajete takze je motor sirovy. Ja mam ted najeto 12500km a az ted poznavam rozdil oproti novemu motoru

2) Jinak punto mk1 je urcite lehci nez GP a proto je logicke ze bude asi zivejsi

3) agresivni brzdy? Ano jsou ale diky bohu za ne! Je to jen o zvyk.

Jinak ostatni anomalie ktere popisujes u sveho GP nepozoruji.
Obrázek
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

1;2) GP má elektronický plyn, ostatně jako v?echny ostatní moderní vozy, kvůli plnění emisních norem. Tento plyn má o něco del?í odezvu. Kdy? pro?lápnu plyn ve slu?ební fábii a hned ho zas pustím, tak se otáčky sotva pohnou k 1500. Co? je normlní funkce i u GP(holt něco za něco...). Odezva plynu by ale neměla být del?í, jak několik desetin sekundy. Kdy?tak si zkus projet jiné GP a uvidí?.

3) Ano brzdy jsou ostré, ale díky za ně! Jde o zvyk, jak tu ji? bylo napsáno.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

K pedálu plynu: nechat v záruce vyměnit, není to normální (vyrábí se to jako jeden díl, pedál s potenciometrem, stojí kolem 1500,- , ale je to v záruce)

K brzdám: ne? se zajedou tak jsou dost jedovaté, ale o nějaké nebezpečnosti se nedá mluvit. Opravdu je to o zvyku, mě zae příjde, ?e jiná auta, do kterých sednu, nebrzdí v porovnání s GP vůbec.. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Mark L.
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 19, 2009 7:18

Příspěvek od Mark L. »

Diky za odpovedi. Ze je plyn drive-by-wire je mi jasny, ze je GP tezsi nez P I. je mi taky jasny a motor ve 3200km nezajety je samozrejme, ale presto se mi zda ta odezva velmi velmi dlouha. Ale jak pisete zrejme dokud nesrovnam s jinym GP, tezko delat zavery.
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

tak s tím opravdu zajedte do servisu.... myslím ?e u? to tady někdy někdo ře?il... ?e měl pedál dcela tuhý a ?e zabíral a? v druhé polovině.. jinak tady naprosto souhlasím s názory kluků na věc... brzdy.... zakous jsem se do volantu jen jednou... a to kdy? jsem sedl do auta poprvé a vyjí?děl jsem od nás z ulice :lol: .. jak psal jára... todle auto aspon brzdí narozdíl od.....
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jarou? píše:K brzdám: ne? se zajedou tak jsou dost jedovaté, ale o nějaké nebezpečnosti se nedá mluvit. Opravdu je to o zvyku, mě zae příjde, ?e jiná auta, do kterých sednu, nebrzdí v porovnání s GP vůbec.. :wink:
Přesně tak
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

Mark L. : no na aky zaver si prisiel ???
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... nezakousul si se do volantu??? a mimochodem brzdy se po zajetí dají naprosto famózně dávkovat,osobně bych byl rad?i,kdyby byly je?tě o kus jedovatěj?í :twisted:
Obrázek
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Hezký večer v?em ...
Před dvěma týdny jsem absolvoval prohlídku po dvou letech a celkově najetých 42 tisících km. Nechal jsem si spravit klasickou závadu - vadné otevírání zadních dveří. Tím kontrola skončila. Po tu dobu jsem pouze měnil olej a dělal průbě?ně kontrolu oleje a dal?ích provozních tekutin a doléval vodu do ostřikovače a kontroloval vzduch v pneu. Jinak nebylo co kontrolovat, nato? reklamovat.
Autíčko jezdí skvěle, je jedno jestli je sucho, mokro nebo led. Spotřeba je dobrá ( moc to nehlídám, proto?e chci jezdit a ne ?kudlit ), nic nevr?e, neskřípe, nebouchá.
Je to prostě skvělé auto v dané kategorii a podle mého soudu designově překonává celou konkurenci ve třídě a jízdními vlastnostmi i řadu o třídu vět?ích aut.
A je krásné, co? se o ka?dém autě nedá říct.
Moje sou?ití s autem vypadá takto : - přijdu - ?krtnu - a jedu - jedno kam - neře?ím, jestli je to 4 kilometry do práce ka?dý den, nebo na otáčku Lucemburk.
Je to sice jen "spotřební zbo?í", ale je to můj Kamarád a Miláček.
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Magnetico Blu
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Honza píše:Hezký večer v?em ...
Před dvěma týdny jsem absolvoval prohlídku po dvou letech a celkově najetých 42 tisících km. Nechal jsem si spravit klasickou závadu - vadné otevírání zadních dveří. Tím kontrola skončila. Po tu dobu jsem pouze měnil olej a dělal průbě?ně kontrolu oleje a dal?ích provozních tekutin a doléval vodu do ostřikovače a kontroloval vzduch v pneu. Jinak nebylo co kontrolovat, nato? reklamovat.
Autíčko jezdí skvěle, je jedno jestli je sucho, mokro nebo led. Spotřeba je dobrá ( moc to nehlídám, proto?e chci jezdit a ne ?kudlit ), nic nevr?e, neskřípe, nebouchá.
Je to prostě skvělé auto v dané kategorii a podle mého soudu designově překonává celou konkurenci ve třídě a jízdními vlastnostmi i řadu o třídu vět?ích aut.
A je krásné, co? se o ka?dém autě nedá říct.
Moje sou?ití s autem vypadá takto : - přijdu - ?krtnu - a jedu - jedno kam - neře?ím, jestli je to 4 kilometry do práce ka?dý den, nebo na otáčku Lucemburk.
Je to sice jen "spotřební zbo?í", ale je to můj Kamarád a Miláček.
Tak Honzo někdy ?krtni a dojeď do 3nce, rád se na Tvého Miláčka mrknu a poslechnu si na?ivo Tvoje zku?enosti.
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

to Honza: .. :clap
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

to JardaK :
- domluveno, v Třinci jsem často
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Magnetico Blu
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Honzo, dlouho jsem tě nesly?el (nečetl), ale čekání se vyplatilo, krásné vyznání stroji ;-) (v du?i to navíc cítím stejně)

P.S. Nějak si nedovedu představit tohle napsat třeba o nové ....... Fábiiii :-D :-D :-D
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Odpovědět