Závady a řešení problémů

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

tak mám po servise - měnili celý ventilátor - a je ho drnčení :wink:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše:Ve čtvrtek 30.8.2007 jsem GP-čko přivezl domů. S přestříkáním dveří jsem spokojený, při pohledu z boku nějaký rozdíl v odstínu laku nevnímám.
U nárazníků je to trochu hor?í, přední ujde, u zadního z pohledu z boku je vidět, ?e je trochu světlej?í.
Ale mám prý počkat cca 3 měsíce a? lak vyzraje a prý by měl trochu ztmavnout. Tak budu doufat.
Závěrem musím dodat, alespoň co se jednání týká, ?e servis Regio v Hradci Králové za 1.
Po asi 3/4 roce se vracím k mé loňské reklamaci laku (staří fóraři si jistě vzpomenou):
Po LP dveřích jsem se cca před měsícem (ve 2-leté záruční době - pro jistotu, i kdy? na lak je 3 roky) rozhod reklamovat je?tě odstín laku na PP dveřích. Této anomálie jsem si v?iml ji? loni, ale myslím, ?e rozdíl nebyl tak markantní a ?e se postupem času zvět?il. Malinký problém je, ?e tato anomálie není za slunečného počasí moc vidět, nejvíce je vidět za přítmí (zata?ené obloze), ale mám ji zdokumentovanou i fotograficky:

Obrázek
Reklamaci jsem nejdříve pouze ústně podal u nás v Ml.Boleslavi u místního dealera. Jeliko? reklamaci laku ře?í přímo Fiat ČR, kontaktovali nejmenovaného technika, který reklamaci zamítl s tím, ?e barvu musím reklamovat "tam, kde mi to dělali". Zřejmě si spletl stranu a myslel si, ?e reklamuji loňské lakýrnické práce.
Situaci jsem dealerovi vysvětlil. Za týden mě překvapili znovu s tím, ?e se reklamace zamítá, ?e "barva je?tě zraje". Zrovna jsem si nechal reklamaci sepsat písemně a dealer mi okam?itě také písemně dal, ?e se reklamace zamítá.
Celá tato anabáze mě tak dopálila, ?e jsem na zmíněného pra?ského technika napsal do Fiatu ČR stí?nost, ?e reklamaci zamítl, ani? by provedl prohlídku vozidla.
Za pár dní se mi ozval jeho nadřízený, ?e se se mnou spojí jiný technik a ?e po předchozím dohovoru GP-čko prohlídne a bude se dál ře?it v servisu v Hradci Králové, jako loni. Nyní od 10.6. čekám, a? se se mnou tedy někdo spojí. Kdo čeká, ten se dočká :) .Ale čas jim nechám do 1 měsíce od obdr?ení mailu ......

Pokračování pří?tě ...
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Dusan, ja si to pamatam, z tej fotky to ale moc nie je vidiet, je to z mobilu
S tym tvojim autom je to uz celkom podozrive, hrubka laku je ok?
nechapem ako by makaroni mohli netrafit farbu
inak stazovat sa treba, hlavne ak je clovek v prave, zbytocne potom fnukat ak sa clovek ani nepokusi,
otazka je preco to riesis tak neskoro, ja viem pises to hore
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Robo,
1) tlou??ku laku mi měřil Jirka - je OK(cca 0,8 mm). Vypadá to, ?e ty dveře mohly být je?tě v Itálii na repasi,
2) co se týká fotky, je to i na ní vidět,
3) původně jsem myslel, ?e se na to vyka?lu, ale myslím, ?e nyní je to vidět více, ne? loni.

Uvidím, jak dopadnu. V případě neuznání reklamace jsem odhodlaný kontaktovat Českou obchodní inspekci.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Du?an píše:Robo,
1) tlou??ku laku mi měřil Jirka - je OK(cca 0,8 mm). Vypadá to, ?e ty dveře mohly být je?tě v Itálii na repasi,
2) co se týká fotky, je to i na ní vidět,
3) původně jsem myslel, ?e se na to vyka?lu, ale myslím, ?e nyní je to vidět více, ne? loni.

Uvidím, jak dopadnu. V případě neuznání reklamace jsem odhodlaný kontaktovat Českou obchodní inspekci.
drzim palce nech to vybavis aj bez COI
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Reklamace laku

Příspěvek od Dušan »

Včera si se mnou Fiat ČR dohodl prohlídku na 3.7.2008 v Mladé Boleslavi

Pokračování pří?tě ...
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Anabáze zasekávající se otáčkoměr vyře?ena: Překvapivě změnou servisu! Lidi kdyby vám zdechlo auto dole ve Vr?ovicích před Dojáčkem v ka?dym případě stojí zato ho dotlačit na Pankrác do Imofy :D . U Dojáčka tehdy auto připojili na diagnostiku a se slovy: "Nic to neukázalo" mi auto vrátili. Dnes jsem se stavil v Imofě..ve 2 vám zavoláme a? budeme vědět co s tím je..14:08 zvoní telefon, otáčkoměr na výměnu-zji?těno na diagnostice...do 14 dnů přijde. Paráda! Imofa: 1*; sebranku od Dojáčka nekomentuju..
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Jsem rád, ?e s tímto servisem nejsem spokojen pouze sám! Otec tam ji? také pře?el od Dojáčka. Pískal mu rozvodový řemen, u Dojáčka, to je?tě vydr?í a? budem dělat rozvody, tak pak. V Imofě vyměnily řemen i s klatkou a je klid...!
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Todleto bylo od Dojáčka ale u? fakt nechutný. V Imofě říkali ?e na diagnostice je cosi co v?echny ručičky projede...rychlost, benzín, teplota, otáčky. V?echno stoupalo jedinej otáčkoměr se naprosto evidentně sekal..
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Pietro
Návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pon kvě 12, 2008 21:01
Bydliště: Kralupy

Příspěvek od Pietro »

Tak to diky za info, ja auto koupil u Dojacka, ale do servisu tam teda radsi nepujdu :-)
1.2 3D, Dynamic, červená exotica
rybart
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 31, 2007 22:22
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rybart »

K Dojáčkovi ve Vr?ovicích u? nikdy. V?dy jsem odcházel nespokojen. Pak jsem pře?el k Autotypu na Kolbenově ulici. Tam naprostá spokojenost. Bohu?el je přebral Dojáček. Zkusil jsem je, proto?e se mi dál jezdit moc nechtělo, a zatím spokojenost. Hodně zále?í na lidech.
GP 1,4 57kW Emotion - Red Bolero
Punto II 1,2 59kW ELX Speedgear - Sv.modrá
Ford Mustang 3,8 142 kW
urboss
kolemjdoucí
Příspěvky: 35
Registrován: pon led 14, 2008 10:21

Příspěvek od urboss »

To mi povídejte.Teď jezdím do Hradce Králové a jsem spokojen.
GP Sport 1.4 95k (červená Exotica)
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Já byl v servisu u Dojáčka ve Vr?ovicích a nově i v Kolbenově a v?dy nespokojen. Poprvé, hned po koupi neodstranili banální závadu, kdy mi drhl kabílek od signalizace opotřebení destiček při plném rejdu o kolo, v kabině se to jevilo jako podivný kovový ?ramot, auto předávali s uji?těním, ?e příčinu drhnutí na?li, odstranili a po té odzkou?eli, bláhově jsem uvěřil a neodzkou?el, a? po dojetí domů, při otáčení na parkovi?ti. Po zavolání, ?e závada trvá řekli, ?e se ozvou - neozvali. Nakonec jsem tuto závadu detekoval a odstranil s kamarádem na parkovi?ti po vyheverování a prostudování co kolo dělá při plném rejdu, čili absolutně laickým způsobem! Druhou závadu, nefunkční klapku recilkulace nyní ře?ím. Pořád se mi zdálo, ?e cítím venkovní vzduch (smrad) i při vnitřním okruhu, u Dojáčka po kontrole topení napsali bez závad. Doma jsem zjistil, opět laickým způsobem, ?e klapka opravdu nefunguje, motorek vrčí, ale nepřestavuje klapku. Jedu s tím do Imofy, tak budu informovat.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Tak včera se mi po roce u studeného motoru stalo opět toto. Po dojetí na místo (asi 3 km) u? po opětovném nastartování v?e OK. Tě?ko bylo něco navlhlého, stalo se mi to v 18 hodin, počasí - slunečno, teplo.
Du?an píše:
ironlionzion píše:pres noc jsem parkoval v docela prudkém kopci a ráno po nastartování

- svítila kontrolka vstřikování paliva
- svítily kontrolky ABS + EBD
- blikala kontrolka prázdná nádr? a ručka ne?la nahoru
- otáčkoměr se ani nehnul

jinak auto jelo tak jsem to jen přeparkoval na rovné místo a teď jsem to byl kontrolovat po hodině a u? je v?e OK. Včera jsem tankoval a? po okraj, tak jestli to při náklonu nemohlo zblbnout čidla stavu paliva v nádr?i nebo něco jiného?

Pří?tě to u? asi nebudu přehánět s tím plněním nádr?e a? po okraj, včera jsem tam zase narval a? 49 litrů ...
Mně se stalo jednou ráno něco podobného. Po nastartování svítily neustále některé výstra?né kontrolky (airgagy a nějaké ty ostatní červené - u? si nevzpomenu) a naopak nesvítily kontrolky směrových světel (ale blinkry venku fungovaly) a nehnula se ani jedna ručička (palivoměr, teplota, rychloměr i otáčkoměr).
Kdy? jsem dojel do zaměstnání, motor jsem vypnul a zase nastartoval a u? to fungovalo.
Myslím, jestli nebyla navlhlá elektronika :?:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

je mi trapně ?e jsem bez závad tak ale jedna malinká-kdy? moc rychle odemknu tak v autě stále bliká ?e je zamčeno-je to normální??
Odpovědět