Cykloturistika

sekce na pokec o čemkoli a k odreagování se...

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

Za ty prachy má? nového skutra :-)
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Tak jsem se byl včera projet (35km), je?tě na svém starém kole a super! Sice jsme byli od hlavy a? k patě od bahna, ale dalo se to. U? se tě?ím n to nové..!
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... já jsem jezdil na kole do práce,ale jednoho dne mi u?el vzduch z kol a od té doby,je můj starý dobrý favorit zamčený k zábradlí ve sklepě :cry:
... ale u? nesmutním,proto?e to je drahno let :lol:
Obrázek
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Tommy píše:http://www.bikestore.cz/cela-kola-horsk ... m-2009.htm

Co říkáte na tohle kolo? Mě se vcelku páčí..
Vcelku opravdu zajímavý výběr komponent. Na dvojblok Rock Shox, Avid naroubovat Shimano to je zvrhlost :D .. Moje zku?enost zní SRAM SRAM SRAM, ale jak řikám moje.. :D
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Já vím, ?e SRAM je nejlep?í, ale těch kol tu moc není..Na 90% půjdu do toho Scotta.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

I kdy? u? jsem viděl i bizarněj?í kombinace. Třeba přehazka Sram, přesmykač Shimano apod.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Tommy píše:I kdy? u? jsem viděl i bizarněj?í kombinace. Třeba přehazka Sram, přesmykač Shimano apod.
No tak to vozím např. já :D (ortodoxní SRAMAŘ).. Ale je to pouzeajeom díky úchytu přesmykače k rámu pomocí navářky (staré RB). V dobu kdy jsem to pořizoval na trhu nebyl jiný smyk na navářku ne? Shimano tak prototo.. :cry:
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

Tommy píše:I kdy? u? jsem viděl i bizarněj?í kombinace. Třeba přehazka Sram, přesmykač Shimano apod.
kombinace sram shimano.. a jaké mě l řazení ?...... (páky)to musel mít ka?de jiné.. sram má řadící poměr 1:1 zatímco shimano 1:2 tak?e si spí? myslím ?e to byla blbost!!!a nějaký fake navíc je tam na přehazce rozdíl v pru?ině.. negativní pozitivní... tak?e kdy? třebas zmáčkne? páku na přehazce shimanu od sebe(u shimana easy fire)tak shazuje? na vět?í placku kde?to u sramu (obdoba rapid fire( odřazuje? na men?í pastore.. pro někoho detail pro někoho maličkost která ovlivní celkový dojem...
... ?el bych rad?i do Treku třebas
http://www.koloshop.cz/horska-kola-mtb- ... odel-2008/
nebo od garryho fischera něco
anebo GT
http://www.koloshop.cz/horska-kola-mtb- ... odel-2009/


ka?dopádně dle mého názoru bych volil sram,ale jeliko? beru v potaz a zkus?enosti s Shimano components.. tak mi je to jedno


p.s-anebo je?tě jedna mo?nost slo?it si ho sám...vy?lo by tě to +-stejně na ceně a komponenty bys měl podle sebe.... vidlu určitě od rockshoxu .foxy jsou předra?ené,marsky drnčí a manitou není ono.... suntour je sice v poho,ale není to úplně v poho rám bych si nechal u?ít na míru u duratecu.řídítka a komponenty od amoeby nějaké zapletené kola a posadil bych to na xtr(nikoli duály)kolo jak cumel jo a brzdy.. já jeliko? jsem zastáncem V-brzd a odpurce kotoučů podpořený zkus?eností ?e kvalitní V brzda brzdí stejně jako hydra kotouč. bych volil xt paralelogramy(i kdy? mají takovou brutální síly ?e ti vibruje celý rám.. anebo bych volil taktév vysoce kvalitní ale lepe davkovatelné brzdy od Avidu Sd7 je sice star?í,ale mám je a zatím nikdy nenechaly ve ?tychu....kvalitní plá?tě .. volil bych tiogu(teda pokud se bude? pohybovat více v terénu..uf jsem po pivku a u? nevím co dál... 8)
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

Co říkáte na tohle kolo? Mě se vcelku páčí..[/quote]
Vcelku opravdu zajímavý výběr komponent. Na dvojblok Rock Shox, Avid naroubovat Shimano to je zvrhlost :D .. Moje zku?enost zní SRAM SRAM SRAM, ale jak řikám moje.. :D[/quote]

navíc.... Rock SHoxje pru?ení tlumení...(dle mého názoru velmi kcvalitní nářadí)Avid je zase přes brzdy a shimano přes řazení.. jak jinak bys to chtěl poskládat... shimano nedělá vidle.. brzdy sice dělá ,ale těm bych nevěřil...


jo hold MTB není jako silnice.. mít tak silničku celou na Campě
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

benja píše: kombinace sram shimano.. a jaké mě l řazení ?...... (páky)to musel mít ka?de jiné.. sram má řadící poměr 1:1 zatímco shimano 1:2 tak?e si spí? myslím ?e to byla blbost!!!a nějaký fake navíc je tam na přehazce rozdíl v pru?ině.. negativní pozitivní...
Shimano má řadící poměr 1:2 pouze na přehazovačce. U přesmykače mají oba 1:1. Sám mám jak jsem psal řazení Sram+smyk Shimano.
Co se týká negativní/pozitivní pru?iny tak stále je tomu tak ?e Shimano nabízí modely přehazovaček jak s pozitivní tak s negativní pru?inou.. Tak?e blbost to být nemusela.
benja píše: navíc.... Rock SHoxje pru?ení tlumení...(dle mého názoru velmi kcvalitní nářadí)Avid je zase přes brzdy a shimano přes řazení.. jak jinak bys to chtěl poskládat... shimano nedělá vidle.. brzdy sice dělá ,ale těm bych nevěřil...

jo hold MTB není jako silnice.. mít tak silničku celou na Campě
Myslel jsem to takhle.. Avid-RS-Sram..v?dycky spolu tydle firmy 3 pekly, tak proč toto sou?ití naru?ovat?:-) + Avidovský brzdový páky jsou tak důmyslně tvarovaný ?e řazení Sram vedle nich krásně ladí a nic nikde nepřeká?í.
Brzdy Shimano si v?ichni chválej (xt a vej?)..já je ale nikdy neměl, nemů?u posuzovat. Ale uplně bych je nezatracoval..
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

Honza° píše:
benja píše: kombinace sram shimano.. a jaké mě l řazení ?...... (páky)to musel mít ka?de jiné.. sram má řadící poměr 1:1 zatímco shimano 1:2 tak?e si spí? myslím ?e to byla blbost!!!a nějaký fake navíc je tam na přehazce rozdíl v pru?ině.. negativní pozitivní...
Shimano má řadící poměr 1:2 pouze na přehazovačce. U přesmykače mají oba 1:1. Sám mám jak jsem psal řazení Sram+smyk Shimano.
Co se týká negativní/pozitivní pru?iny tak stále je tomu tak ?e Shimano nabízí modely přehazovaček jak s pozitivní tak s negativní pru?inou.. Tak?e blbost to být nemusela.
benja píše: navíc.... Rock SHoxje pru?ení tlumení...(dle mého názoru velmi kcvalitní nářadí)Avid je zase přes brzdy a shimano přes řazení.. jak jinak bys to chtěl poskládat... shimano nedělá vidle.. brzdy sice dělá ,ale těm bych nevěřil...

jo hold MTB není jako silnice.. mít tak silničku celou na Campě
Myslel jsem to takhle.. Avid-RS-Sram..v?dycky spolu tydle firmy 3 pekly, tak proč toto sou?ití naru?ovat?:-) + Avidovský brzdový páky jsou tak důmyslně tvarovaný ?e řazení Sram vedle nich krásně ladí a nic nikde nepřeká?í.
Brzdy Shimano si v?ichni chválej (xt a vej?)..já je ale nikdy neměl, nemů?u posuzovat. Ale uplně bych je nezatracoval..
u? jsme z toho nějakou dobu venku tak?e jsem mo?ná napsaal pár chyb...
,ale já jsme zvyklej na Avid páky avid brzdy a předchozí brzdy jsem měl Xt paralelogramy a řeknu ti avid je avid... takovy krasný chod.. mo?nost měnit progres páky.. dávkovaní a smaotný brzdný účinek...

co se týče poměru... samozřejmě jsem to myslel na přehazovačce.. ono na smyku si to 1:2 dost dobře ani nedoká?u představit... no blbost to být mo?ná nemusela.. ale ka?dopádně kdy? u? tak to byla blbost majitele..,kdo z ortodoxních cyklistů si skládal takového hybrida..

al eu vidle bych volil určitě rs brdy avidový.... a u řazení....to by zále?elo na kole...navíc srm má hezčí design,.,...
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Tak uva?uji o koupi nových plá??ů, jeliko? jsem ty původní co byli na kole ji? sjel, proto bych se rád místních znalců zeptal co si myslíte např.: o těchto:
http://www.cykloexpert.cz/plaste-horska ... a?v=418362 , nebo zkuste navrhnout nějáké jiné ale max okolo těch 800,-
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Tommy píše:Tak uva?uji o koupi nových plá??ů, jeliko? jsem ty původní co byli na kole ji? sjel, proto bych se rád místních znalců zeptal co si myslíte např.: o těchto:
http://www.cykloexpert.cz/plaste-horska ... a?v=418362 , nebo zkuste navrhnout nějáké jiné ale max okolo těch 800,-
Kup si ty zimáky od Honzuse :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět