Výzva nepřítomného řidiče

sekce na pokec o čemkoli a k odreagování se...

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Výzva nepřítomného řidiče

Příspěvek od Márty »

Dostal jsem za stěrač Výzvu pro nepřítomného řidiče. ?e prý jsem poru?il zákaz stání, který vyplývá z dopravní značky B28. A ?e se mám do 3 dnů stavit na Městské policii k projednání přestupku. Pokud tak neučiním bude to předáno k projednání správním řízení správnímu orgánu.

Nemáte s tím nějaké zku?enosti? Kdo mi doká?e, ?e jsem si ten papír za tím stěračem vyzvedl? Třeba autem jsem nejel 3 dny...celé 3 dny pr?elo..mohli to sundat děti... co?

Přestěhováno do sekce hry a pokec Tommy
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Výzva nepřítomného řidiče

Příspěvek od Jarouš »

Márty píše:Dostal jsem za stěrač Výzvu pro nepřítomného řidiče. ?e prý jsem poru?il zákaz stání, který vyplývá z dopravní značky B28. A ?e se mám do 3 dnů stavit na Městské policii k projednání přestupku. Pokud tak neučiním bude to předáno k projednání správním řízení správnímu orgánu.

Nemáte s tím nějaké zku?enosti? Kdo mi doká?e, ?e jsem si ten papír za tím stěračem vyzvedl? Třeba autem jsem nejel 3 dny...celé 3 dny pr?elo..mohli to sundat děti... co?
Určitě mají fotku auta se značkou a papírem. Být tebou, ?el bych na ty policajty, jak tě zvou a tam si to vyříkal a kdy? tak zaplácl blokovku. Pokud se na to vyka?le?, oni to postoupí ke správnímu řízení, pak ti dají je?tě mo?nost se vyjádřit k zahájení řízení a následně dostane? pokutu stejně (mů?e? se sice do 15 dnů odvolat, ale asi to nebude mít ?ádný efekt) a navíc je?tě 1000,- Kč jako správní poplatek nákladů řízení.

Celý proces se řídí správním řádem - zákon č.500/2004 Sb.

Tak?e rada zní: jít na fízly, zaplatit blokovku a minimálně litr u?etří? :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty »

No jo, to je sice pěkné, ?e mají fotku s lístečkem za stěračem, ale co kdyby se náhodou stalo, ?e by ten lístek někdo vzal. Já bych při?el k autu a věděl bych prd.

Nebo si pí?ou pozice těch aut a pak to objí?dějí ka?dé 3 hodiny a koukají, jestli to auto tam stále je a má stále za stěračem papírek? Pochybuji.

Nechce se mi platit u? z principu. Panelákové sidli?tě je tě?ce poddimenzované co se kapacity parkovacích míst týče. V?ichni to ví a oni stejně jezdí a pokutují zoufalé řidiče, kteří hledají i 20 minut jedno jediné místo (moje zku?enosti). To je sviňárna..
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Márty píše:No jo, to je sice pěkné, ?e mají fotku s lístečkem za stěračem, ale co kdyby se náhodou stalo, ?e by ten lístek někdo vzal. Já bych při?el k autu a věděl bych prd.

Nebo si pí?ou pozice těch aut a pak to objí?dějí ka?dé 3 hodiny a koukají, jestli to auto tam stále je a má stále za stěračem papírek? Pochybuji.

Nechce se mi platit u? z principu. Panelákové sidli?tě je tě?ce poddimenzované co se kapacity parkovacích míst týče. V?ichni to ví a oni stejně jezdí a pokutují zoufalé řidiče, kteří hledají i 20 minut jedno jediné místo (moje zku?enosti). To je sviňárna..


Souhlasím s tebou, je to k*rvárna nejhrub?ího kalibru! Ale lístek, nelístek, který jsi na?el nebo ne nic nemění na věci, ?e jsi parkoval v zákazu a to oni mají určitě dobře zdokumentované. Já bych taky nechtěl platit nic, ale v okam?iku, kdy s tebou bude zahájeno správní řízení, tak i při nejlep?í variantě (tou je upu?tění od pokuty) tě správní polatek v podobě té 1000,- nemine.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty »

Tak jsem dnes byl na slu?ebně MP a dostal jsem tedy jen napomenutí. Ukecal jsem to. Bylo mi řečeno, ?e ví jak se na sidli?ti parkuje a ?e to do jisté míry tolerují, ale kdy? někdo zavolá a stě?uje si na to, jak vozy parkují na zákazech tak u? s tím něco udělat musejí. Tzn. ?e nám to promíjejí dokud nás nějaká zakomplexovaný vocas nepráskne a pak u? pokutovat musí...lidi jsou svině.
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Márty píše:Tak jsem dnes byl na slu?ebně MP a dostal jsem tedy jen napomenutí. Ukecal jsem to. Bylo mi řečeno, ?e ví jak se na sidli?ti parkuje a ?e to do jisté míry tolerují, ale kdy? někdo zavolá a stě?uje si na to, jak vozy parkují na zákazech tak u? s tím něco udělat musejí. Tzn. ?e nám to promíjejí dokud nás nějaká zakomplexovaný vocas nepráskne a pak u? pokutovat musí...lidi jsou svině.
Tak to v?echno dobře dopadlo. :D To byli asi normální policajti, kteří nezapoměli na to, ?e v přestupkovem zákoně existuje i mo?nost pou?ít institut napomenutí. :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty »

Jarou? píše:
Márty píše:Tak jsem dnes byl na slu?ebně MP a dostal jsem tedy jen napomenutí. Ukecal jsem to. Bylo mi řečeno, ?e ví jak se na sidli?ti parkuje a ?e to do jisté míry tolerují, ale kdy? někdo zavolá a stě?uje si na to, jak vozy parkují na zákazech tak u? s tím něco udělat musejí. Tzn. ?e nám to promíjejí dokud nás nějaká zakomplexovaný vocas nepráskne a pak u? pokutovat musí...lidi jsou svině.
Tak to v?echno dobře dopadlo. :D To byli asi normální policajti, kteří nezapoměli na to, ?e v přestupkovem zákoně existuje i mo?nost pou?ít institut napomenutí. :D
Tak trochu jsem je ukecal :D Dělám na záchrance, tak jako "kolegu" integrovaného záchranného systému nemů?ou přeci pokutovat 8)
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Márty píše:
Jarou? píše:
Márty píše:Tak jsem dnes byl na slu?ebně MP a dostal jsem tedy jen napomenutí. Ukecal jsem to. Bylo mi řečeno, ?e ví jak se na sidli?ti parkuje a ?e to do jisté míry tolerují, ale kdy? někdo zavolá a stě?uje si na to, jak vozy parkují na zákazech tak u? s tím něco udělat musejí. Tzn. ?e nám to promíjejí dokud nás nějaká zakomplexovaný vocas nepráskne a pak u? pokutovat musí...lidi jsou svině.
Tak to v?echno dobře dopadlo. :D To byli asi normální policajti, kteří nezapoměli na to, ?e v přestupkovem zákoně existuje i mo?nost pou?ít institut napomenutí. :D
Tak trochu jsem je ukecal :D Dělám na záchrance, tak jako "kolegu" integrovaného záchranného systému nemů?ou přeci pokutovat 8)
Přesně tak, do vlastních řad se nestřílí.... :lol: :lol: :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Márty, a na ten pripad keby ti ten listok niekto vzal, si sa spytal? :)
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Mě ho vzali. Dostal jsem dopis a stálo to litr. Za parkování v práci to jde, ne? :roll: No jo no, správa leti?tě Praha si holt udělal monopol na parkování a nejen to :?
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Takovým lístkem se vůbec nenechte rozházet. Aby mohli dát pokutu musí najít konkrétního řidiče, který to v zákazu zaparkoval. Platí výmluva " vím kdo vozidlo zaparkoval, ale neřeknu, je to osoba blízká". Po tomhle s vámi neudělá nic policajt ani úředník na magistrátu. :lol: Pojem osoba blízká je přesně rozepsaný v přestupkovém zákoně (z.č. 200/90 Sb.)
Ode mě to nemáte!!! :pozor
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

kuta33 píše:Takovým lístkem se vůbec nenechte rozházet. Aby mohli dát pokutu musí najít konkrétního řidiče, který to v zákazu zaparkoval. Platí výmluva " vím kdo vozidlo zaparkoval, ale neřeknu, je to osoba blízká". Po tomhle s vámi neudělá nic policajt ani úředník na magistrátu. :lol: Pojem osoba blízká je přesně rozepsaný v přestupkovém zákoně (z.č. 200/90 Sb.)
Ode mě to nemáte!!! :pozor
Jasně, ?e ne :lol: Přestupkový zákon znám dobře, taky s ním pracuju :wink: Osoba blízká je známý pojem. Uvidíme jak dlouho :(
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Jarou? píše:
kuta33 píše:Takovým lístkem se vůbec nenechte rozházet. Aby mohli dát pokutu musí najít konkrétního řidiče, který to v zákazu zaparkoval. Platí výmluva " vím kdo vozidlo zaparkoval, ale neřeknu, je to osoba blízká". Po tomhle s vámi neudělá nic policajt ani úředník na magistrátu. :lol: Pojem osoba blízká je přesně rozepsaný v přestupkovém zákoně (z.č. 200/90 Sb.)
Ode mě to nemáte!!! :pozor
Jasně, ?e ne :lol: Přestupkový zákon znám dobře, taky s ním pracuju :wink: Osoba blízká je známý pojem. Uvidíme jak dlouho :(
JO no neco jsem slysel ze to chteji zrusit ze pokud to nereknes tak pak tu pokutu budes platit ty
Obrázek
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

JO no neco jsem slysel ze to chteji zrusit ze pokud to nereknes tak pak tu pokutu budes platit ty[/quote]

To funguje, nesmí? říct "nevím kdo řídil" ale " vím a neřeknu". První odpověď tě mů?e? stát a? tu?ím 50000,-Kč. Je?tě jsem ale nesly?el, ?e by to někdo dostal.
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Teddy86 co dělá?, ?e zná? přestupkáč ? :?: Jsi u slo?ky, která ?lape venku a pou?ívá blokové řízení, nebo úředník se správním? Já jsem ta první mo?nost, OOP ČR Český Tě?ín. :pss
Odpovědět