Folie pod značku

Vše okolo doplňků, úprav, tuningu

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

pokud lakovat ten horni/spodni gril, tak cim? staci cerna barva ve spreji + bezbarvy lak nebo bez laku? a tu 3d folii matnou ci lesklou?
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
AGiNiGA
Návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: úte lis 11, 2008 19:48

Dle uvá?ení.....

Příspěvek od AGiNiGA »

Někdo má raději matnou, jiný zase lesklou. Odpověď bude, co se Ti líbí víc ? Lesk či mat ?
Zkou?el jsem obojí a skončil u matné fólie i barvy. Lesklá mi připadala "levná". Zále?í také na barvě vozu, u světlého odstínu, vynikne víc, ale to je pochopitelné.

Pokud jde o tmavé odstíny laku, volil bych stříbrnou fólii i barvu.
PsychX
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: pát črc 31, 2009 17:57

Příspěvek od PsychX »

mne sa podarilo v emaile(farby laky) majst presne taku istu foliu aka je pouzita ma dverach (ta medzi sklami) presne ten isty typ a vzor za par kacek a vyzera to ze je to jak od matela =) (jak odvyroby)
GP 1,3 MJT 75k 3D Biely výbava: Racing + tempomat a da?dový senzor r.v.2009
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

PsychX píše:mne sa podarilo v emaile(farby laky) majst presne taku istu foliu aka je pouzita ma dverach (ta medzi sklami) presne ten isty typ a vzor za par kacek a vyzera to ze je to jak od matela =) (jak odvyroby)
Nevím jakou fólii na dveřích má? u 3-dvířka, ale 5-tidvířko má takovou drsnou matnou, ve které by se na masce pěkně musela dr?et ?pína
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
AGiNiGA
Návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: úte lis 11, 2008 19:48

:)

Příspěvek od AGiNiGA »

Je to volba osobního vkusu :), pravdou je, ?e na bílém voze vypadá fólie nebo nástřik dobře, na tmavé není tak výrazný.

U fólie na sloupku se nezastavuji, co model, to jiná fólie - lesklá, matná, různé struktury.....
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

pragmaticka otazka (ci otazky)
1 - dusanove rozmery su ok?
2 - kde sa da zohnat matna folia vhodna na polep?

dakujem !
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

nal píše:pragmaticka otazka (ci otazky)
1 - dusanove rozmery su ok?
2 - kde sa da zohnat matna folia vhodna na polep?

dakujem !
folie majú aj v lep?ích papiernictvach a v reklamných agentúrach...rozmer neviem ale rad?ej si kúp viac...u nás stojí 1m tej matnej čiernej dáke 3?...
niekde ich majú pod názvom lepiace tapety...skús aj hypermarket,alebo v baumaxe som ich tie? videl...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

mosto píše:
nal píše:pragmaticka otazka (ci otazky)
1 - dusanove rozmery su ok?
2 - kde sa da zohnat matna folia vhodna na polep?
dakujem !
folie majú aj v lep?ích papiernictvach a v reklamných agentúrach...rozmer neviem ale rad?ej si kúp viac...u nás stojí 1m tej matnej čiernej dáke 3?...
niekde ich majú pod názvom lepiace tapety...skús aj hypermarket,alebo v baumaxe som ich tie? videl...
NAL:
Ty rozměry jsou z italského webu - za ně neručím.
Já osobně se chystám fólii n masku nalepit, ale spí?e to udělám tak, ?e kraje nechám ?ir?í a doladím přímo na autě ostřihnutím podle mírného prolisu na nárazníku.

MOSTO:
Sice se nejedná o výrazně tvarovanou plochu, ale spí?e bych doporučil 3D fólii, která by případně ?la nahřát fénem, aby se lépe přizpůsobila podkladu
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
AGiNiGA
Návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: úte lis 11, 2008 19:48

Fólie.....

Příspěvek od AGiNiGA »

Ano, reklamní agentury - fólie je polo?ka v hodnotě 50,-
A nalepení provést jako u ostatních fólií - usazení, fénování, finální úprava..... (i na vozidle :), nemusíte si dělat ?ablonu)
crazymofo
Návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: úte bře 04, 2008 15:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie.....

Příspěvek od crazymofo »

AGiNiGA píše:Ano, reklamní agentury - fólie je polo?ka v hodnotě 50,-
A nalepení provést jako u ostatních fólií - usazení, fénování, finální úprava..... (i na vozidle :), nemusíte si dělat ?ablonu)
No urcite by som tam nedaval foliu z reklamnej agentury, jedine ze sa specializuju na celo olepy aut. Problem s foliami od reklamnej agentury je, ze oni ti predaju sice foliu, ale ta folia nemusi byt urcena na nalepenie na 3D povrch, to znamena na povrch ktory ma oble hrany, atd. Vacsinou maju folie iba na rovne povrchy a ta sa neda pouzit na 3D aplikaciu. Najvhodnejsie su 3M folie typu Scotchcal 85CW, ktore boli vyvinute len na tento ucel, cize na celo olep auta a na prisposobenie sa na zlozite a oble tvary auta.

Dalsi problem moze vzniknut, ak tam nedas spravnu foliu a to ten, ze ta folia ma casom tendenciu sa zcvrkavat (ak nie je vhodna na olep auta). Jeden znamy si daval robit reklamu na okno a samozrejme mu dali na to nevhodnu foliu a asi po roku sa to folia zacala zcbrkavat a po zhruba roku a pol mu prasklo okno z toho. Nieco podobne sa moze stat aj na narazniku ak sa vybere nevhodna folia, ci uz odlupovanie laku, alebo este nieco horsie. Cize vyber folii je najdolezitejsi pri takychto aplikaciach. Nie je to len o tom ze dam si tam foliu za 50kc a nalepim si ju. Radsej si treba trosku doplatit a mat kvalitnu foliu.
--
Tomas - BA
Fiat GPS 1.4/16v 95HP - Exotica Red (uz cierna matna), cierne matne disky, cierna matna 3M folia na karoserii, Invidia N1 titanium vyfuk
crazymofo
Návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: úte bře 04, 2008 15:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crazymofo »

nal píše:pragmaticka otazka (ci otazky)
1 - dusanove rozmery su ok?
2 - kde sa da zohnat matna folia vhodna na polep?

dakujem !
Nal,
ja to robim tak ak by si mal zaujem mozme nieco vymyslet ;) dokonca mam nejaku matnu ciernu na sklade takze by si ani dlho necakal ;)
--
Tomas - BA
Fiat GPS 1.4/16v 95HP - Exotica Red (uz cierna matna), cierne matne disky, cierna matna 3M folia na karoserii, Invidia N1 titanium vyfuk
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

K polepu fólie pod značku by mě zajímalo, jestli je problém s mírným zakřivením nárazníku a jestli je nutno fólii nahřívat :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Ondraaaaa
Návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon kvě 04, 2009 23:56

Příspěvek od Ondraaaaa »

Du?an píše:K polepu fólie pod značku by mě zajímalo, jestli je problém s mírným zakřivením nárazníku a jestli je nutno fólii nahřívat :idea:
neni zapotrebi nahrivat, koupil jsem folii na lak od firmy refo (100,-), udelali sablonu, odmastily, nalepili, kamaradi skoro nepoznali ze je to folie
GP racing. RSW ,,16,,
crazymofo
Návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: úte bře 04, 2008 15:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crazymofo »

Du?an píše:K polepu fólie pod značku by mě zajímalo, jestli je problém s mírným zakřivením nárazníku a jestli je nutno fólii nahřívat :idea:
ta plocha je viac menej rovna, takze netreba vobec foliu nahrievat. urcite by som ju trochu nahrial pri zalamovani hran. no a mriezky by som urcite odmontoval, aby nebolo vidno kde to je rezane.
--
Tomas - BA
Fiat GPS 1.4/16v 95HP - Exotica Red (uz cierna matna), cierne matne disky, cierna matna 3M folia na karoserii, Invidia N1 titanium vyfuk
palibA
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 17, 2010 10:53

Příspěvek od palibA »

Ta folia ma zaujala, za pokus to stojí ...
Odpovědět