Stahování oken

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken

Příspěvek od 1nekros1 »

okno das tak dopolovice a vytiahnes s neho taku dost velku cvocku zo strany plechu (vonkajsia) to musis stlacit dokopy take zapadky a potom to vytiahnut smerom do kabiny. nic ine nedrzi to okno tak si davaj pozor mna dost prekvapila vaha 3dveroveho okna.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Stahování oken

Příspěvek od Mara87 »

no, ja jsem se rozhodl, ze radeji s tim zajedu k memu servisakovi. Jen aby me oddelal cvocku a zaspalkoval okno. Zbytek mechanizmu si opravim sam. Ale jak sem se na to koukal, tak ocelove lannko mam roztrepene a na jedne strane me vubec uz nevede v bovdenu. Proto to nejde stahovat.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
KoreckyD
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv říj 06, 2011 12:43
Bydliště: Kladno, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken

Příspěvek od KoreckyD »

Mara87 píše:
KoreckyD píše:
paric píše:Ja som na starom punte tu foliu na dverach postupne odlepoval je to na takej ako keby zuvacke, lepsie sa to robi ked je to zohriate a cele dokola sa mi to podarilo v kuse odlepit. Potom to slo pekne prilepit naspat. Pedpokladam ze tu je podobny patent.
Přesně tak, timhle způsobem to sundáš, kdyby ne tak se dá i opatrně oříznout a pak něčím nalepit zpět
Musel jsem to opatrně odříznout, jinak to nešlo. Nevíte jak odělat tn stahovač od toho skla???
Já to dořezával taky, dělal sem stahovačku u řidiče. Zadek nevím.
Grande Punto 1.2 48 kW/65 hp 5dv. Blue New Orleans
Obrázek
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Stahování oken

Příspěvek od Mara87 »

Ale skrz to zadni okno dole, kde je to sklo uchycene k tomu mechnizmu je nejakej plastovej bazmecht, nevim co s nim. Videt tam neni, a rukou se tam dostava dosti spatne. Jinak to lanko co jde ze spoda k tomu oknu musim rict ze nejde v bovdenu a je dost roztřepeny. Až bude demontovanej tak nafotim. Musim rict ale že na svem kole mám ty lanka delší dobu a jsou pořád jako nové, to by mě zajmalo jak ti taloši to dělaj.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Stahování oken

Příspěvek od Mara87 »

Mara87 píše:Ale skrz to zadni okno dole, kde je to sklo uchycene k tomu mechnizmu je nejakej plastovej bazmecht, nevim co s nim. Videt tam neni, a rukou se tam dostava dosti spatne. Jinak to lanko co jde ze spoda k tomu oknu musim rict ze nejde v bovdenu a je dost roztřepeny. Až bude demontovanej tak nafotim. Musim rict ale že na svem kole mám ty lanka delší dobu a jsou pořád jako nové, to by mě zajmalo jak ti taloši to dělaj.
Tak jsem se včera pokoušel o to samé, oddělat ten plast co drží za to sklo. Bohužel bez úspěchu, montážní dílenský návod je dost naprd,není tam napsané do jaké strany, zda jsem to pochopil správně tak nejprve musím odtama vysunout směrem dolů úchyt skla (asi silo pač se mě zdá že tam dost drží pevně) a pak oddělat sklo čepu. Bohužel prostoru moc nemám, okno mě nejde stáhnout vůbec. Přikládám obrázek, budu rád za vaše zkušenosti.

http://img24.cz/images/1355156312okno.jpg

Děkuji
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
vlaTTko
kolemjdoucí
Příspěvky: 31
Registrován: pon zář 22, 2008 22:34

Re: Stahování oken

Příspěvek od vlaTTko »

Mara87 píše:
Mara87 píše:Ale skrz to zadni okno dole, kde je to sklo uchycene k tomu mechnizmu je nejakej plastovej bazmecht, nevim co s nim. Videt tam neni, a rukou se tam dostava dosti spatne. Jinak to lanko co jde ze spoda k tomu oknu musim rict ze nejde v bovdenu a je dost roztřepeny. Až bude demontovanej tak nafotim. Musim rict ale že na svem kole mám ty lanka delší dobu a jsou pořád jako nové, to by mě zajmalo jak ti taloši to dělaj.
Tak jsem se včera pokoušel o to samé, oddělat ten plast co drží za to sklo. Bohužel bez úspěchu, montážní dílenský návod je dost naprd,není tam napsané do jaké strany, zda jsem to pochopil správně tak nejprve musím odtama vysunout směrem dolů úchyt skla (asi silo pač se mě zdá že tam dost drží pevně) a pak oddělat sklo čepu. Bohužel prostoru moc nemám, okno mě nejde stáhnout vůbec. Přikládám obrázek, budu rád za vaše zkušenosti.

http://img24.cz/images/1355156312okno.jpg

Děkuji
Přílohy
pozri si ako to vyzera ked je to vonku. To oranzove to je ten uchyt do okna. Staci potjiahnut to vecko co je zasunute do toho stiftu v dierke okna, lepsie to neviem vysvetlit ale ide to jednoducho, proste ako zavlacka.
pozri si ako to vyzera ked je to vonku. To oranzove to je ten uchyt do okna. Staci potjiahnut to vecko co je zasunute do toho stiftu v dierke okna, lepsie to neviem vysvetlit ale ide to jednoducho, proste ako zavlacka.
gp okno.jpg (212.29 KiB) Zobrazeno 11663 x
__________________________
GP 1.2 Dynamic, 5d, Crossover
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Stahování oken

Příspěvek od Mara87 »

Tak jsem to dnes chtěl dát dohromady, bohužel jsem zjistil že ocelové nerezové lanko co jsem koupil je hrozně neohebné, takže bych ho nemohl pohodlně namotat, takže musím koupit jiné a ohebnější. Čím jste vyřešili druhý konec lanka??
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Stahování oken

Příspěvek od Mara87 »

Zda někdo má schovaný starý ruční mechanizmus na stahování oken tak bych odkoupil jeden použitý díl, ten navíjecí bubínek na který se navíjí lanko.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
wenca
Štamgast
Příspěvky: 345
Registrován: sob pro 29, 2007 12:55
Bydliště: Ostrava

Re: Stahování oken

Příspěvek od wenca »

Díky moc Petrovi za super návod jak vyměnit lanko stahování okna.

Cena opravy 25 kč za lanko.( a taky nervy , chvílema se nedařilo) :D

Jen jsem musel obejít pár cyklo obchodů a vybrat fakt hodně ohebné lanko.


Kdyby někdo chtěl poradit , klidně mi pište.
Grande Punto 5D 1,2 Dynamic - New Orleans blue
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Stahování oken

Příspěvek od Dušan »

wenco, jak je na koncích lanko zakončené?
Už mám v tahu obě zadní okna.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
wenca
Štamgast
Příspěvky: 345
Registrován: sob pro 29, 2007 12:55
Bydliště: Ostrava

Re: Stahování oken

Příspěvek od wenca »

Musel jsem obejít více cyklo obchodů a vybrat tenčí a ohebné lanko .s peckou na konci.
Myslím , že je vhodné , na ten bubínek se navíjí docela v pohodě.

Na ten druhý konec lanka jsem použil (čokoládu ) , elektrikáři znají na spojování vodičů. Jen jsem ji odpláštil a ty dva šroubky pořádně přitáhnul aby se do lanka pořádně zařezaly . Navíc jsem to pro jistotu ještě zacínoval .

Chce to pevné nervy a trpělivost.
dodělal jsem to po dvou měsících
Přílohy
stah okna13630.jpg
stah okna13630.jpg (160.94 KiB) Zobrazeno 11407 x
Grande Punto 5D 1,2 Dynamic - New Orleans blue
wenca
Štamgast
Příspěvky: 345
Registrován: sob pro 29, 2007 12:55
Bydliště: Ostrava

Re: Stahování oken

Příspěvek od wenca »

Petr zde 28.11.2011 dával super návod na výměnu lanka.krásně popsané a nafocené.
Postupoval jsem přesně podle něj . jen ten konec jsem udělal jiný.
Důležitá je hlavně přesná délka lanka od pecky po zakončení . jinak to není napnuté a dělá to v bubínku bordel.

přeju Vám hodně zdaru
Grande Punto 5D 1,2 Dynamic - New Orleans blue
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Stahování oken

Příspěvek od Mara87 »

Dušan píše:wenco, jak je na koncích lanko zakončené?
Už mám v tahu obě zadní okna.
To mě to druhé přestalo fungovat minulí týden, hrůza, fakt to dělá to že je nepoužívám, pač přední elektriky jsou vpohodě.,
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Stahování oken

Příspěvek od Mara87 »

wenca píše:Musel jsem obejít více cyklo obchodů a vybrat tenčí a ohebné lanko .s peckou na konci.
Myslím , že je vhodné , na ten bubínek se navíjí docela v pohodě.

Na ten druhý konec lanka jsem použil (čokoládu ) , elektrikáři znají na spojování vodičů. Jen jsem ji odpláštil a ty dva šroubky pořádně přitáhnul aby se do lanka pořádně zařezaly . Navíc jsem to pro jistotu ještě zacínoval .

Chce to pevné nervy a trpělivost.
dodělal jsem to po dvou měsících
Jak jsi vyměřoval tu úřesnou délku lanka?? Ale ta elektrikářská spojka je dobrý nápad, dá se tím snadno korigovat utažení lanka.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
wenca
Štamgast
Příspěvky: 345
Registrován: sob pro 29, 2007 12:55
Bydliště: Ostrava

Re: Stahování oken

Příspěvek od wenca »

délky tam má Petr přesně popsané v tom jeho návodu.
já to měl od pecky lanka po tu čokoládu asi 742mm

doporučuju si všechny jeho fotky z návodu vytisknout a dělat to podle toho.
hodně mi to pomohlo. :?:


mě zatím prasklo lanko v levých dveřích , ale čekám kdy budu měnit i ty pravé.
stéká tam voda přímo do toho bovdenu a rezne to .
musím tam ještě narvat vazelínu ať to pár let vydrží .
Grande Punto 5D 1,2 Dynamic - New Orleans blue
Odpovědět