Stahování oken

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Stahování oken

Příspěvek od misha »

Nevíte, čím je způsobeno vrzání okna při stahování? Projevuje se jen při vy??ích teplotách. Lze vrzání nějak eliminovat či odstranit?
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

podle me je to guma ktera zabranuje padani necistot do dveri a jak se tre o okno vydava krasnej zvuk,bud je nani bordel a nebo ji stacit namazat silikonem sice pak budes mit chvily zasrany trosku okna ale prejde vrzani...lepsi napad nemam delel sem to u feldy tam me to zlobylo furt v lete namazal a pohoda... :lol:
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Pepanmadle napsal:

Obrázek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Studynka
Návštěvník
Příspěvky: 132
Registrován: stř bře 09, 2011 20:05
Bydliště: Dolni Dunajovice

Příspěvek od Studynka »

zdarvim prestalo me fungovat stahovani zadniho okna klicka jde ztuha neli vubec nesetkal se nekdo stimhle problemem?
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Před týdnem mi takté? přestalo fungovat stahování zadního pravého okna kličkou, kdy? okno dojelo do dolní polohy, v mechanizmu křuplo a klička se začala protáčet. Je to prasklým spodním lankem spoučtěče okna. Na spou?těči jsou dvě lanka, jedno horní, které se navíjí na buben kličky kdy? okno vytahujete a druhé spodní, které se navíjí na buben kličky kdy? okno stahujete. Protilehlé lanko se v?dy odvíjí. Lanko mi prasklo kvůli, troufnu si říci, konstrukční chybě mechanizmu. Dolní lanko je vedeno v bovdenu, který je ohnut do tvaru písmene U, po lanku do bovdenu stéká voda, v bovdenu zůstává a lanko rezne a? urezne. Jako náhradní díl se lanko samotné neprodává, pouze celý mechanizmus spou?těče okna za cca 3700 Kč, na vrakáči za cca 1200 Kč, co? jsem uznal jako nesmyslné. V cyklopotřebách jsem koupil nerezové lanko k jízdnímu kolu (s příhodnou velikostí koncové pecky), kus bovdenu, dvě koncovky k bovdenu, nypl k drátu kola (má díru se závitem). Z niplu a dvou vhodných podlo?ek jsem stisknutím ve svěráku vyrobil zará?ku na konci lanka. Celé to vy?lo na 55 Kč a mechanizmus stahování funguje lépe ne? kdy předtím. V?e mám nafoceno, v případě zájmu zde fotky nového lanového kompletu umístím.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Petr píše:Před týdnem mi takté? přestalo fungovat stahování zadního pravého okna kličkou, kdy? okno dojelo do dolní polohy, v mechanizmu křuplo a klička se začala protáčet. Je to prasklým spodním lankem spoučtěče okna. Na spou?těči jsou dvě lanka, jedno horní, které se navíjí na buben kličky kdy? okno vytahujete a druhé spodní, které se navíjí na buben kličky kdy? okno stahujete. Protilehlé lanko se v?dy odvíjí. Lanko mi prasklo kvůli, troufnu si říci, konstrukční chybě mechanizmu. Dolní lanko je vedeno v bovdenu, který je ohnut do tvaru písmene U, po lanku do bovdenu stéká voda, v bovdenu zůstává a lanko rezne a? urezne. Jako náhradní díl se lanko samotné neprodává, pouze celý mechanizmus spou?těče okna za cca 3700 Kč, na vrakáči za cca 1200 Kč, co? jsem uznal jako nesmyslné. V cyklopotřebách jsem koupil nerezové lanko k jízdnímu kolu (s příhodnou velikostí koncové pecky), kus bovdenu, dvě koncovky k bovdenu, nypl k drátu kola (má díru se závitem). Z niplu a dvou vhodných podlo?ek jsem stisknutím ve svěráku vyrobil zará?ku na konci lanka. Celé to vy?lo na 55 Kč a mechanizmus stahování funguje lépe ne? kdy předtím. V?e mám nafoceno, v případě zájmu zde fotky nového lanového kompletu umístím.
Mám zájem. Potkalo mě to u zadních pravých dveří. Díky
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Je?tě rada, pokud vám někomu praskne lanko při stahování okna, netočte klikčkou dál, ale začněte opatrně točit na druhou stranu, okno by mělo jít vytáhnout (pokud vytahovací lanko uvolněním mechanizmu nespadlo z kladky, přes kterou vede k bubnu kličky). Točením dál i po prasknutí spodního lanka se horní lanko na bubnu zamotá, případně spadne z kladky a pak ji? nelze kličkou otočit zpět.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Tady jsou fotky z vlastní výroby prasklého lanka spou?těče okna, na posledním obrázku jsou míry a instrukce. Délka od pecky k podlo?kám se rozumí od činné plochy pecky, kterou se v bílém bubnu opírá o zará?ku, k činné plo?e podlo?ek, tam kde se opírá napínací pru?ina kdy? jsou podlo?ky navléknuté na cyklonypl a dora?eny a? na konec.
http://foto.9e.cz/fiatgp/spousteczadokna/index.html
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Petr píše:Tady jsou fotky z vlastní výroby prasklého lanka spou?těče okna, na posledním obrázku jsou míry a instrukce. Délka od pecky k podlo?kám se rozumí od činné plochy pecky, kterou se v bílém bubnu opírá o zará?ku, k činné plo?e podlo?ek, tam kde se opírá napínací pru?ina kdy? jsou podlo?ky navléknuté na cyklonypl a dora?eny a? na konec.
http://foto.9e.cz/fiatgp/spousteczadokna/index.html
Dík, zkusím zjara.
Teď má okno zadělané na pevno.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re:

Příspěvek od Mara87 »

Petr píše:Před týdnem mi takté? přestalo fungovat stahování zadního pravého okna kličkou, kdy? okno dojelo do dolní polohy, v mechanizmu křuplo a klička se začala protáčet. Je to prasklým spodním lankem spoučtěče okna. Na spou?těči jsou dvě lanka, jedno horní, které se navíjí na buben kličky kdy? okno vytahujete a druhé spodní, které se navíjí na buben kličky kdy? okno stahujete. Protilehlé lanko se v?dy odvíjí. Lanko mi prasklo kvůli, troufnu si říci, konstrukční chybě mechanizmu. Dolní lanko je vedeno v bovdenu, který je ohnut do tvaru písmene U, po lanku do bovdenu stéká voda, v bovdenu zůstává a lanko rezne a? urezne. Jako náhradní díl se lanko samotné neprodává, pouze celý mechanizmus spou?těče okna za cca 3700 Kč, na vrakáči za cca 1200 Kč, co? jsem uznal jako nesmyslné. V cyklopotřebách jsem koupil nerezové lanko k jízdnímu kolu (s příhodnou velikostí koncové pecky), kus bovdenu, dvě koncovky k bovdenu, nypl k drátu kola (má díru se závitem). Z niplu a dvou vhodných podlo?ek jsem stisknutím ve svěráku vyrobil zará?ku na konci lanka. Celé to vy?lo na 55 Kč a mechanizmus stahování funguje lépe ne? kdy předtím. V?e mám nafoceno, v případě zájmu zde fotky nového lanového kompletu umístím.
Taktéž mě nejde stahovat zadní okénko, zatím to tedy ještě de, ale velice blbě a praská přitom něco, jak zvukem tak aji hmatatelně. Doufám že ten mechanizmus jde jednoduše ze dveří demontovat. Nerad bych neco odvrtával. Okno zašpalkuju aby šlo dále jezdit a během půl roku snad opravím. :-D
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Re:

Příspěvek od Dušan »

Mara87 píše:Taktéž mě nejde stahovat zadní okénko, zatím to tedy ještě de, ale velice blbě a praská přitom něco, jak zvukem tak aji hmatatelně. Doufám že ten mechanizmus jde jednoduše ze dveří demontovat. Nerad bych neco odvrtával. Okno zašpalkuju aby šlo dále jezdit a během půl roku snad opravím. :-D
Myslím že důvod je jednoduchý: praskají ti vlákna lanka (lanko se třepí). Já mám odstavená obě zadní okna a podívám se na to zjara - viz info od Petra o výměně lanka.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Stahování oken

Příspěvek od Mara87 »

Ahoj,
tak sem dnes sundaval ten plast na zadních dveřích. Kličku jsem úspěšně demontoval, všechny šroubky jsem taktéž oddělal. Všechny cvočky odcvakal, bohužel nahoře (pod oknem) jsou nějaké tři cvočky a nevím jak je odcvaknout.
Další dotaz je co udělat s tým výtlumem dveří či co to je. Díval sem se že je přilepenej na dveřích, a abych ho sunad tak bych ho asi dost poškodil. Nějak ho ale demontovat musím abych se dostal k mechnizmu stahování oken a demontoval ho.
Děkuji za radu.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
paric
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 16, 2012 18:36

Re: Stahování oken

Příspěvek od paric »

Ja som na starom punte tu foliu na dverach postupne odlepoval je to na takej ako keby zuvacke, lepsie sa to robi ked je to zohriate a cele dokola sa mi to podarilo v kuse odlepit. Potom to slo pekne prilepit naspat. Pedpokladam ze tu je podobny patent.
Fiat Punto Evo 1.4 8V 2011
Spritmonitor:https://www.spritmonitor.de/en/detail/505301.html
KoreckyD
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv říj 06, 2011 12:43
Bydliště: Kladno, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken

Příspěvek od KoreckyD »

paric píše:Ja som na starom punte tu foliu na dverach postupne odlepoval je to na takej ako keby zuvacke, lepsie sa to robi ked je to zohriate a cele dokola sa mi to podarilo v kuse odlepit. Potom to slo pekne prilepit naspat. Pedpokladam ze tu je podobny patent.
Přesně tak, timhle způsobem to sundáš, kdyby ne tak se dá i opatrně oříznout a pak něčím nalepit zpět
Grande Punto 1.2 48 kW/65 hp 5dv. Blue New Orleans
Obrázek
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Stahování oken

Příspěvek od Mara87 »

KoreckyD píše:
paric píše:Ja som na starom punte tu foliu na dverach postupne odlepoval je to na takej ako keby zuvacke, lepsie sa to robi ked je to zohriate a cele dokola sa mi to podarilo v kuse odlepit. Potom to slo pekne prilepit naspat. Pedpokladam ze tu je podobny patent.
Přesně tak, timhle způsobem to sundáš, kdyby ne tak se dá i opatrně oříznout a pak něčím nalepit zpět
Musel jsem to opatrně odříznout, jinak to nešlo. Nevíte jak odělat tn stahovač od toho skla???
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Odpovědět