Trojblik

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
romisek.capuska
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 30, 2009 14:07
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romisek.capuska »

Du?an píše:V testu Eva jsem se dočetl, ?e EVO má pětiblik

To mi přijde u? moc... mě trojblik na předjí?dění a přejí?dění z pruhu do pruhu bohatě stačí.
GP 2009 1.2 ICE 48kw white glory 3dv
Nissan King Cab 2.5 TD Double Cab
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

romisek.capuska píše:
Du?an píše:V testu Eva jsem se dočetl, ?e EVO má pětiblik
To mi přijde u? moc... mě trojblik na předjí?dění a přejí?dění z pruhu do pruhu bohatě stačí.
Mně to připadá podstatně lep?í ne? trojblik.
Důvod: řada řidičů při předjí?dění nestíhá během trojbliku přejetí do druhého jízdního pruhu dokončit - stačí si přečíst vyhlá?ku, která stanovuje, ?e znamení o změně směru jízdy musí být dáváno po celou dobu úkonu, tj. od zahájení vyjetí z původního jízdního pruhu do zařazení se do nového jízdního pruhu. Praxe je taková, ?e řidič "trojblikne" a do jiného pruhu u? přejí?dí bez blikajícího blinkru.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:
romisek.capuska píše:
Du?an píše:V testu Eva jsem se dočetl, ?e EVO má pětiblik
To mi přijde u? moc... mě trojblik na předjí?dění a přejí?dění z pruhu do pruhu bohatě stačí.
Mně to připadá podstatně lep?í ne? trojblik.
Důvod: řada řidičů při předjí?dění nestíhá během trojbliku přejetí do druhého jízdního pruhu dokončit - stačí si přečíst vyhlá?ku, která stanovuje, ?e znamení o změně směru jízdy musí být dáváno po celou dobu úkonu, tj. od zahájení vyjetí z původního jízdního pruhu do zařazení se do nového jízdního pruhu. Praxe je taková, ?e řidič "trojblikne" a do jiného pruhu u? přejí?dí bez blikajícího blinkru.
:lol: :lol: :lol: jak jezdí?, ?e se nestihne? vrátit v intervalu 3 bliknutí do svého pruhu???? Tebe bych teda v protisměru potkat nechtěl.. :lol: :lol:

Blbiny typu trojblik, pětiblik a dal?í mi v autě rozhodně nechybí, pokud potřebuju, aby to blikalo dýl, tak ty blinkry prostě zapnu :wink:

A jak u? jsem psal vý?e - opravdu je "super" objí?dět cyklistu těsně před kři?ovatkou a blikat jak divý, hlavně při vracení se zpět do pruhu....

Zkrátka jsem toho názoru, ?e blinkry se mají pou?ívat s rozumem, ne v?dy striktně jak ukládá vyhlá?ka (ve které je podobných hovadin více).
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jarou? píše:
:lol: :lol: :lol: jak jezdí?, ?e se nestihne? vrátit v intervalu 3 bliknutí do svého pruhu???? Tebe bych teda v protisměru potkat nechtěl.. :lol: :lol:
V tomto případě se nejedná o mě, ale viděl jsem fůru jiných lidí, kterých se to týká :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Jarou? píše:
Du?an píše:
romisek.capuska píše: To mi přijde u? moc... mě trojblik na předjí?dění a přejí?dění z pruhu do pruhu bohatě stačí.
Mně to připadá podstatně lep?í ne? trojblik.
Důvod: řada řidičů při předjí?dění nestíhá během trojbliku přejetí do druhého jízdního pruhu dokončit - stačí si přečíst vyhlá?ku, která stanovuje, ?e znamení o změně směru jízdy musí být dáváno po celou dobu úkonu, tj. od zahájení vyjetí z původního jízdního pruhu do zařazení se do nového jízdního pruhu. Praxe je taková, ?e řidič "trojblikne" a do jiného pruhu u? přejí?dí bez blikajícího blinkru.
:lol: :lol: :lol: jak jezdí?, ?e se nestihne? vrátit v intervalu 3 bliknutí do svého pruhu???? Tebe bych teda v protisměru potkat nechtěl.. :lol: :lol:

Blbiny typu trojblik, pětiblik a dal?í mi v autě rozhodně nechybí, pokud potřebuju, aby to blikalo dýl, tak ty blinkry prostě zapnu :wink:

A jak u? jsem psal vý?e - opravdu je "super" objí?dět cyklistu těsně před kři?ovatkou a blikat jak divý, hlavně při vracení se zpět do pruhu....

Zkrátka jsem toho názoru, ?e blinkry se mají pou?ívat s rozumem, ne v?dy striktně jak ukládá vyhlá?ka (ve které je podobných hovadin více).
Jarou?i, trojblik v GP funguje velmi dobře, pokud nejsi zakrnělý dinosaurus, naučí? se to pou?ívat a výrazně to zvý?í komfort pou?ívání blinkrů. Při tvém modelovém případě objí?dění cyklisty stačí do blinkru ne ?uknout, ale o chvilku dýl ho podr?í? (asi jako u auta bez trojbliku nebo jako u okna, kdy? ho stahuje? one touch nebo jen ?uknutím popostáhne?) a blikne jen jednou. Tak?e pokud trojblik pou?ívá? s rozumem, tak jse to úplně stejné jako normální blinkr. Na dálnicích je ale trojblik o milion procent pohodlněj?í. ;-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Honzusi, nezpochybňuju funkceschopnost trojbliku v GP. :wink: Vyjádřil jsem jen svůj názor na tyto "fíčurky" Často jezdím i s auty, která trojblik mají, ale nikdy jsem nezaznamenal zvý?ení komfortu skrz tuto "vymo?enost". Tak?e pro mě je přítomnost/nepřítomnost trojbliku (pětibliku) v autě naprosto nepodstatná.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

obhajuji trojblik... prostě jsem si na něj u Karla zvyknul, jak pí?e honzus, je to komfotněj?í a kdy? náhodou někdy jedu Berunou, která ho je?tě nemá, tak mi to ji? do jisté míry obtě?uje... chci objet auto, nebo vyjet z kruháče a blikne mi to jen jednou, nechci blikak jako zběsilý, proto?e právě při takových situacích je automatické vypínání blinkru mnohdy nefunkční... u Karla prostě klinku a jedu, nemusím se soustředit na to ?e to zase musím přepnout do polohy "0", nebo ?e to musím při manévru přidr?et aby mi to bliklo jen 2-3x, proto?e se to prostě stane "samo" na jeden klik a mů?u se plně věnovat řízení :idea:
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

vy ste ale ...obtezuje te zapnout a pak vypnout blinkr?nu kde to sme lenivy lidi kdys predjizdim bliknu jednou sem pak bliknu jednou zpatky je jedno jestli blika jednou -trikrat beztak auto v protismeru te vidi ze predjizdis ne jen kuli blinkrum asi a ja nemam problem predject auto aniz bych musel blikat min 5x a pet krat a vic blikaj cepickari a blbci ... kteri ani nevedej ze blikaj a prejedou nekam a pak jedou nekolik set kilometru dal s blinkrem kterej vypnou az kdys zase odbocujou jinam...chapu to treba ve smyslu prudkyho brzdeni ze to pak zablika ale uz i ten 5blik si myslim ze je hovadina natoz kdys ti funguje vypinaci packa nevidim duvod ho tam nedat a nebo neblikam vubec a jeto!!! :P
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
romisek.capuska
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 30, 2009 14:07
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romisek.capuska »

Pánové, děkuji ?e jste mne v tom nenechali samotného. Bohatě mi stačí trojblik na vět?inu "manévrů", pokud ne, u? pustím normální blikačku. Ale to vět?inou jen v kři?ovatkách, proto?e i se svojí "slabou" jednadvojkou mi trojblik na předjí?dění čepičářů na okreskách stačí....
GP 2009 1.2 ICE 48kw white glory 3dv
Nissan King Cab 2.5 TD Double Cab
RiderSV
Návštěvník
Příspěvky: 58
Registrován: čtv lis 05, 2009 22:14
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od RiderSV »

Přidám se pro trojblik, dá se nato rychle zvyknout. Ale dokud jsem ho nemel tak me ani nechybel. :lol:
Obrázek
Grande Punto 1.2 ICE 3dv. červená exotika
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

trochu to tu přeru?ím-po potí?ích s páčkami tyto v záruce vyměněny.přehrání softu nepomohlo viz zde mé předchozí příspevky. :wink:
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

.bany píše:vy ste ale ...obtezuje te zapnout a pak vypnout blinkr?nu kde to sme lenivy lidi kdys predjizdim bliknu jednou sem pak bliknu jednou zpatky je jedno jestli blika jednou -trikrat beztak auto v protismeru te vidi ze predjizdis ne jen kuli blinkrum asi a ja nemam problem predject auto aniz bych musel blikat min 5x a pet krat a vic blikaj cepickari a blbci ... kteri ani nevedej ze blikaj a prejedou nekam a pak jedou nekolik set kilometru dal s blinkrem kterej vypnou az kdys zase odbocujou jinam...chapu to treba ve smyslu prudkyho brzdeni ze to pak zablika ale uz i ten 5blik si myslim ze je hovadina natoz kdys ti funguje vypinaci packa nevidim duvod ho tam nedat a nebo neblikam vubec a jeto!!! :P
lenost a komfort spolu úzce souvisí přeci...

přiznávám, ?e ka?dý má právo na to mít svůj vlastní názor... rozhodně ale musí ka?dý také nést odpovědnost za své názory... a v tomto případě to je bohu?el jen mé odsouzení Tvé praxe

ano, auto v protisměru tě vidí, to ale proto, ?e prostě jede? po "?patné" straně vozovky, a tento argument u? vůbec neuspěje na dálnici... kvůli protjedoucím vozům nebliká?... blinkáním směrovkou dává? najevo primárně řidíčům jedoucím v souhlasném směru jízdy jako ty, ?e bude? dělat "riskantní úkon, manévr"( rozuměj tak, ?e za jízdy je jakýkoliv manévr odli?ný od plynulé jízdy přímo v před riskantněj?í ne? tento, a to proto, ?e tvá poloha v následujících okam?icích není jednoznačně předvídatelná)

tak?e tím ?e udělá? blik a potom zase blik nejen ?e poru?uje? vyhlá?ku jak u? tu psal Du?an "vyhlá?ka stanovuje, ?e znamení o změně směru jízdy musí být dáváno po celou dobu úkonu" to není tak podstatné, kdy? tě nechytnou, ?e ohro?uje? sebe, na to má? plné právo, ale co je mnohem odsouzeníhodněj?íje, ?e ohro?uje? bezpečnost ostatních účastníků... a to nejvíce řidiče jedoucího před tebou, který si prostě nemusí v?imnout jednoho bliknutí, proto?e dozadu vidí jen malými zpětnými zrcátky a musí "hlavně" sledovat dění před vozem a druhý nejohro?eněj?í je ten řididč, který náhodou mů?e u? jet v levém jízdním pruhu

:roll: :roll: :roll: je to smutné
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... to musí být (_._),kdy? se sejde víc neblikačů najednou,vsadím se,?e i oni,kdy? jim to provede někdo druhý,rozhodně nejsou v pohodě a nadávaj - pánové si asi myslí,?e v autech kolem nich jezdí telepati

... REAL - jedu a začínám předjí?dět kolonu aut (mrknutí do zpě?áku a blikání po celou dobu manévru,dokonce z předstihem,aby to bylo v?em jasné,co bude? dělat) a co myslí?,neblikač kia sportage ob jedno auto se mi nacpe přímo před čumák,a? jsem musel brzdit,pak si mě čuně ráčilo v?imnout,dokončil předjetí jednoho auta a uhnul mi,jen?e já musel svoje auto zase rozhýbat a tak mi tam to PRASE vletělo těsně před nosem znovu!!! Zabít takový čuně,je?tě to bylo pěkně na vodě v de?ti,no na?tval mě do té míry,?e jsem objetoval odbočku kam jsem chtěl jet a milej offshit jsem předjel,abych viděl do ksichtu tý lamy mizerný.sna?il se,ale dal jsem ho a na poslední odbočce z obchvatu jsem neodolal a čuně muselo skoro zastavit,ne? jsem odbočil,za to se sice stydím,ale zaslou?il by si mnohem víc ne? toto :wink:

... jo a čuněti to slu?ně troubilo,kdy? jsme se loučili,tak bych chtěl vylep?it zvukový projev klaksonu mého GP,rady a nejlépe zku?enosti vítám :) ... ale to u? je na jiné téma
Obrázek
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

krasnej pribeh napsanej dony -blika celou dobu predjizdeni a beztak je to prd platny pokud se rozhodnu predjizdet tak bliknu vyjedu do protijedouciho pruhu a jelikoz uz jedu hned vedle auta ktery predjizdim tak stejne ten blinkr nevidi tak je jedno jestli blikam jak dement celou dobu nebo ne... pokud predjizdim kolonu tak doufam ze ten co tam chce vject tak snad je tak rozumnej a kouka dozadu a necumi na spustenej blinkr a vidi svetla auta a napadne ho ze asi nekdo predjizdi...nevim tohle je o hov... kazdej at si jezdi jak umi ja sem za svoji dobu rizeni 9 let boural jen jednou a to ze svi blbosti a jeste do stromu...nikdy sem nikoho nesejmul -(muzu rict ze jezdim dost a vcelku rychlejc nez se smi) na obcana kterej pouziva auto jen pro soukr ucely...cca20-25tis rocne ...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

.bany píše:nikdy sem nikoho nesejmul -(muzu rict ze jezdim dost a vcelku rychlejc nez se smi) na obcana kterej pouziva auto jen pro soukr ucely...cca20-25tis rocne ...
k tomu se snad dá dodat jen ?e ZATÍM :roll: je mi z toho smutno

a 20-25 není dost, ani na soukromé účely... to je prostě průměr... (já mám po necelých 5 měsích u? přes 15 tis.)
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Odpovědět