Sedadla (sedačky)

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

dizlacik
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 05, 2010 17:20

Sedadla (sedačky)

Příspěvek od dizlacik »

Cafte, chcem do Grande punta dat to karbonove vyhrievanie sedadiel, dava sa to pod originalny potah na sedadle. skusal z vas niekto dat dole potah zo sedadla? ako je tam uchyteny?
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Obrázek
mikkes1
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: sob bře 08, 2008 10:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od mikkes1 »

Neviete mi niekto poradi? či pasuju sedadlá s GP 3dverového do 5 dverového ??.. mám mo?nos? kúpi? ?portové sedadlá z GP1.4 16V ale je to trojdverák...myslím ?e je tam slu?ná cena 150?
Grande Punto 1,2 5D dynamic,
fólie 05, audio JBL,
plán na rok 2011: nové kolesá 16", zní?enie 30/30, vytlmenie.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

mikkes1 píše:Neviete mi niekto poradi? či pasuju sedadlá s GP 3dverového do 5 dverového ??.. mám mo?nos? kúpi? ?portové sedadlá z GP1.4 16V ale je to trojdverák...myslím ?e je tam slu?ná cena 150?
Myslím, ?e ne.

1) sedačky z 3D verze mají sklápěcí a posuvný mechanismus

2) verze 5D má pásy uchycené do sedačky, verze 3D do prahu
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

kayo napsal:
kayo píše:Zdravím Granďáky. Môj problém je celkom prostý, ale jeho rie?enie u? asi nie, preto sa chcem opýta?, či niekto z vás nemal podobnú závadu. Mám 3dv. verziu GP a od istého času mi nejde posúva? pri sklopení operadla vodičove sedadlo a teraz som to isté zaregistroval na sedadle spolujazdca, tak som začal pátra? po príčine. Je tam mechanizmus (kotva-lanko-pru?ina) ktorý pri sklopení operadla predných sedadiel nadvihne západku, aby bolo mo?né sedadlo posunú?. Hneď ako som sklopil operadlo, na?iel som na zadnej strane v spodnej časti takú kotvičku, ktorá je zaháknutá o operadlo a z opačnej strany je privarená o lanko, ktoré vedie cez hadičku k pru?ine. Lanko je odtrhnuté hneď za kotvou a to je pravdepodobne problém, prečo sa pri sklopení operadla sedadlo nedá posúva?. Je to malá chybyčka krásy, ale dos? ma to hnevá, preto?e keď niečo nakladám na zadné sedadlá, alebo tam niekto nastupuje, tak musím posunú? sedadlo dopredu páčkou. Nevie niekto z vás, či sa táto súčiastka (to lanko s kotvou na konci) dá be?ne zohna?, alebo len z nejakého vraku, poprípade priamo vo Fiate, aj keď tam mi skôr budú chcie? meni? asi celé sedadlá . :evil: A ďal?ia vec je výmena, preto?e je tam dos? zlý a? skoro ?iadny prístup, asi budú musie? von sedadlá :(
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

kayo mne sa to stalo tiez treba to cele rozdelat tomu sa nevyhnes. a ja som mal kusok oceloveho lanka na bicykel a 2jmo som ho tak namiesto tej kotvy omotal a pricinoval k povodnemu lanku (treba mat silnu pajkovacku a easte nekoho co to bude sponovat). lenze je to fakt praca skoro na cely den a plno stratenych nervou. origos som to ani nehladal lebo by za to chceli urcite majland.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
kayo
kolemjdoucí
Příspěvky: 18
Registrován: stř kvě 11, 2011 9:48

kayo

Příspěvek od kayo »

U? som to skú?al rozoberat. Na spolujazdcovej strane je tam prístup, ale na vodičovej bude musie? von sedačka. Kukal som aj návod v eLearn, kde tie? pí?u pri demontá?i najprv zhodi? sedačku, mala by by? uchytená na 4 skrutkách. Zajtra zbehnem do fiatu opýta? sa čo stojí to lanko, mo?no to nebude také drahé a vymeni? by to nemal by? tie? problém, aj keď to je piplačka. Inak som tie? rozmý?lal nad spájkovaním, ale ten spoj musí by? sakra pevný, aby vydr?al. Keď som skú?al ?aha? to lanko klie??ami, tak tá západka sa ani nepohla.
Grande Punto 1.3MultiJet 90CV 6-speed
Catchab
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 09, 2012 15:03
Bydliště: Praha

Příspěvek od Catchab »

Ahoj, chtěl jsem se Vás prosím zeptat, zda je mo?né někde sehnat/koupit mechanismus změny vý?ky sedadla řidiče. Mám GP v základu-bez mo?nosti zvý?ení/sní?ení sedadel, nijak extrémně mi posez nevadí, ale mám skoro 2m na vý?ku a ni??í posez bych uvítal :D
Jinak snad se to tu nikde neře?ilo, na foru uz jsem hledal :)
Předem dík! :wink:
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Catchab píše:Ahoj, chtěl jsem se Vás prosím zeptat, zda je mo?né někde sehnat/koupit mechanismus změny vý?ky sedadla řidiče. Mám GP v základu-bez mo?nosti zvý?ení/sní?ení sedadel, nijak extrémně mi posez nevadí, ale mám skoro 2m na vý?ku a ni??í posez bych uvítal :D
Jinak snad se to tu nikde neře?ilo, na foru uz jsem hledal :)
Předem dík! :wink:
Má? pravdu, neře?ilo
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Catchab
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 09, 2012 15:03
Bydliště: Praha

Příspěvek od Catchab »

...a nikdo nic? :) No asi je to blbost...
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

podle mě by stačilo vyměnit sedačku ... prostě sehnat stejnej dekor ale i s polohováním ... u nás se toho moc sehnat nedá, tak bych zkusil polsko, nebo nějakej fiat vrakáč či zkusit napsat sem http://www.mates-auto.cz/ , třeba by dokázal něco dovest :)
Maco
kolemjdoucí
Příspěvky: 48
Registrován: sob led 07, 2012 18:23

Příspěvek od Maco »

Catchab píše:Ahoj, chtěl jsem se Vás prosím zeptat, zda je mo?né někde sehnat/koupit mechanismus změny vý?ky sedadla řidiče. Mám GP v základu-bez mo?nosti zvý?ení/sní?ení sedadel, nijak extrémně mi posez nevadí, ale mám skoro 2m na vý?ku a ni??í posez bych uvítal :D
Jinak snad se to tu nikde neře?ilo, na foru uz jsem hledal :)
Předem dík! :wink:
:) mám stejný problém... měřím 196cm a v puntu se cítím jako bych měl stále dole sluneční clonu... nejlep?í by bylo vyměnit ten stavěcí mechanismus pokud by to ?lo, ale nikde jsem nesehnal :(
Cardmanik
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 19, 2014 22:15

Sklopení sedadel

Příspěvek od Cardmanik »

Ahoj, pořídil jsem si grande punto, třídveřovou variantu. Chtel bych se zeptat, jestli, kdyz mam sklopeny sedak zadnich sedadel a chci ho vratit do "puvodni polohy", musi sedak zaklapnout do napravy-je tam takove kovove kolecko a pacicka na naprave (nebo jestli ho staci pouze vratit do polohy a je tam pak na volno).

Diky moc vsem za radu :wink:
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopení sedadel

Příspěvek od 1nekros1 »

bavime sa o zadnej sedacke na com sedis? ak hej tak tu len polozis dole nedrzi tam niako iba je polozena. na mne aj na jednom aj druhom punte sa stalo ze sa mi odtrhol pant na ktorom chodi to sedadlo a potom to tam dobre nedrzi skus si pozriet ci to neni aj tvoj pripad. potom som ho v robote musel s rucnou bodovackou zasa zabodovat.a odvtedy uz to je ok.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Werbatiim
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: pát zář 20, 2013 4:28
Bydliště: Dolní Lhota (Ostrava)

Re: Sedadla (sedačky)

Příspěvek od Werbatiim »

Zdravím.
Chtěl jsem se zeptat jestli už někdo neřešil stejný problém co mám já. Mám GP 3DV sportovní sedadla (provedení oranžové). Sedadlo řidiče když je výškově úplně dole až +- doprostřed výšky tak se to sedadlo houpe jako houpačka. Při zabrzdění dopředu a pak zase dozadu. Řekl bych tak že to chodí tak 2-3 cm. Když je sedadlo úplně nahoře tak se to nehoupe nebo jen trošku. Měl jsem to sedadlo už venku z auta ale na nic jsem nepřišel. Přijde mi že to blbne někde v tom systému co zvedá sedadlo do výšky.
Nějaké rady co s tím?
Díky za info :wink:
Fiat Grande Punto 1.9 JTD
Odpovědět