Čelní sklo

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

Honza píše:Taj jsem se ptal v poji??ovně, by? mám Allrisk u Generali, sklo poji?těné není. A já si na to při přebírání auta absolutně nevzpomněl.
A prasklina se efektivně prodlu?uje - kupodivu do pravého úhlu a začíná na začátku skla pod stěrači - není tam ani ?opka po nějakém nárazu a je prsklé vněj?í sklo - jsem zvědavý, co mi to udělá...
Tome, neber to ve zlém, ale ka?dý kdy? vyjí?díme a máme zaml?ené skla. tak hned pou?tíme ofukování skel a ten vzduch se ohřívá přece postupně, není hned horký.
Jestli to nemas pojisteny tak se musis spolehnout na nejakyho kamose a domluvit se s nim ;)
Drtikol
Štamgast
Příspěvky: 347
Registrován: sob kvě 05, 2007 1:33
Bydliště: Zlíneček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drtikol »

Vem si lupu a tu prasklinu pořádně prohlédni. Pokud tam nenajde? ani nejmen?í stopu od kamínku, tak zajeď do fiatu, ?e ti přes noc v gará?i prasklo čelní sklo. Oni si to prohlédnout a pokud také nenajdou vliv nějakého vněj?ího činitele tak o tom budou informovat technika fiatu. Ten přijede, opět si to sám pomocí lupy překontroluje a pokud nic nenajde, tak ti jej vymění na záruku ! Pár takových případů jsem ji? také ře?il a skla na garanci vyměnil.
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Honza píše:Tome, neber to ve zlém, ale ka?dý kdy? vyjí?díme a máme zaml?ené skla. tak hned pou?tíme ofukování skel a ten vzduch se ohřívá přece postupně, není hned horký.
Neboj, nebudu :wink: Ale psal jsem to trochu jinak, pokud motor zahřeje? a pak pustí? horký vzduch na sklo, v tom pak vznikne napětí a mů?e prasknout, pokud se sklo zahřívá postupně, neměl by být problém. To? ode mne v?e k tomuto tématu, respektive k prasklému sklu vlivem horkého vzduchu.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Tak?e dnes jsem musel do servisu a objednal nové čelní sklo, je krásně prasklé ( cca 45 cm ) a je prasklá jen ta venkovní strana skla a na světle jsem na?el malinkou, ale hlubokou dírku pod stěračem. Tak?e se bude měnit, prý to stihnou do Vánoc.

Mluvil jsem s technikem, varianta s horkým vzduchem foukajícím na sklo se mu moc nezdála, nicméně ani tuto mo?nost teoreticky nevyvrátil.
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Magnetico Blu
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

ačkoli pokud je prasklá ta vrchní vrstva je to v tomto případě málo pravděpodobné, ikdy? ta mo?nost tu pořád je. Kolik stojí přední sklo na GP :?:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Cenu je?tě neměli v ceníku a kupodivu ji neměli ani v Kelly. Tam mi ale řekli, ?e cena by neměla být vy??í ne? cca 6 tisíc.
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Magnetico Blu
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

tak jí sem pak hoď, docela by mne to zajímalo a nejen mne. Napadlo mě, ?e bych mohl udělat sekci, v který bychom shroma?ďovali ceny náhradních dílů, posléze i servisních úkonů, samozřejmě pro info :wink:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Tommy píše:tak jí sem pak hoď, docela by mne to zajímalo a nejen mne. Napadlo mě, ?e bych mohl udělat sekci, v který bychom shroma?ďovali ceny náhradních dílů, posléze i servisních úkonů, samozřejmě pro info :wink:
Dobrý nápad.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

Honza píše:Cenu je?tě neměli v ceníku a kupodivu ji neměli ani v Kelly. Tam mi ale řekli, ?e cena by neměla být vy??í ne? cca 6 tisíc.
ja si zjistoval tady v brne kvuli pojistce a byla k 9000,-
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

to je drahy..:)))) co treba tam nalepit celni sklo ze 120ky? to vyjde levnejc..:))))
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

jinak s tou sekci na nahradni dily je to dobry napad...zajimal by me zadni naraznik a zadni podbeh....
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Tak mám konečně vyměněné čelní sklo - nové je originál FIAT a stálo to bratru nějakých 11.233 CZK :
sklo - 8.428 CZK
lepení - 1.250 CZK
či?tění - 23 CZK

práce - 1.533 CZK
Práce je odvedená dobře, v?e je čisté a je?tě mi tro?ku seřídili stěrače.
Udělali tu výměnu v pondělí a do úterního rána stálo auto pěkně v teplíčku v servisu aby zatuhlo lepidlo.
Tak?e spokojenost.
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Magnetico Blu
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Honza píše:Tak mám konečně vyměněné čelní sklo - nové je originál FIAT a stálo to bratru nějakých 11.233 CZK :
sklo - 8.428 CZK
lepení - 1.250 CZK
či?tění - 23 CZK
práce - 1.533 CZK
Práce je odvedená dobře, v?e je čisté a je?tě mi tro?ku seřídili stěrače.
Udělali tu výměnu v pondělí a do úterního rána stálo auto pěkně v teplíčku v servisu aby zatuhlo lepidlo.
Tak?e spokojenost.
Plati jsi celé ze svého?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Na?těstí ne
Naposledy upravil(a) Honza dne úte led 15, 2008 20:17, celkem upraveno 1 x.
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Magnetico Blu
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

to Honza: 23kč za či?tění :lol: :lol:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Odpovědět