Ostrikovace

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět

Jak vám to stříká?

Normalně, ?ádné anomálie nepozoruju.
31
30%
?patně, rozhodně nejsem spokojený!
68
67%
Pritelkyně není spokojená, ale na mé straně je v?e ok.
3
3%
 
Celkem hlasů: 102

Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Tak jsem také sundal plasty s ostřikovači, na kapotě gumové tyčinky nemám, zato téměř po celém obvodu plastu je zespoda gumový had. Kdy? jsem zkou?el podlo?it plasty pod tryskami, nelíbilo se mi, ?e potom nedoléhají po celém obvodu. Postupoval jsem jinak, vymezil jsem gumovými plátky mezeru mezi tryskami a plastem, ve kterém jsou nacvaknuty. Tryska se do plastu zacvakává zespodu, ne? jsem ji zacvakl, nalepil jsem pomocí ouboustranné pásky, do domečku trysky, zespodu gumové plátky, které přední část trysky (po směru jízdy) naklání dolů, čím? činná část trysky míří více nahoru na okno. Z vrchu není vůbec nic vidět, mo?ná je trochu zvět?ená mezera za tryskou (opět my?leno po směru jízdy). Pí?u to trochu krkolomě, ale pochopte, je čtvrt na dvě ráno :roll: .
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Dneska jsem se odhodlal k výměně trysek za ?kodovácké. Je to opravdu rozdíl. :mrgreen:
Těm co váhají ze strachu aby náhodou něco nepolámali, bez obav, plast je na rozích při?roubovaný a nacvakávací ?punty jsou vyměnitelné, tak?e pokud se ulomí, jsou to určitě korunové polo?ky. Já jsem ulomil dvě z osmi :oops: a vůbec nechybí. ?punty jsou v podstatě stejné jako na čalounění dveří na starých ?kodovkách, to znají asi v?ichni.
Po montá?i pak stačí ?pendlíkem nasměrovat trysky přesně tam kam chcete.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

:lol: neviem ako sa ti to podarlo zlomit tie spunty ale budiz ja som to daval dole asi 3x a ani raz sa mi to zlomit nepodarilo a vsak to je o poznanie lepsie ...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Je to o hodně lep?í. A proč ?punty povolily netu?ím, ten první v pohodě, u dal?ích jsem u? věděl, ?e musím tahat kolmo nahoru, ale bohu?el :mrgreen:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Petr píše:Tak jsem také sundal plasty s ostřikovači, na kapotě gumové tyčinky nemám, zato téměř po celém obvodu plastu je zespoda gumový had. Kdy? jsem zkou?el podlo?it plasty pod tryskami, nelíbilo se mi, ?e potom nedoléhají po celém obvodu. Postupoval jsem jinak, vymezil jsem gumovými plátky mezeru mezi tryskami a plastem, ve kterém jsou nacvaknuty. Tryska se do plastu zacvakává zespodu, ne? jsem ji zacvakl, nalepil jsem pomocí ouboustranné pásky, do domečku trysky, zespodu gumové plátky, které přední část trysky (po směru jízdy) naklání dolů, čím? činná část trysky míří více nahoru na okno. Z vrchu není vůbec nic vidět, mo?ná je trochu zvět?ená mezera za tryskou (opět my?leno po směru jízdy). Pí?u to trochu krkolomě, ale pochopte, je čtvrt na dvě ráno :roll: .
Tak jsem to v neděli taky udělal a dnes vyzkou?el a opravdu to pomohlo ted to stříká v klidu na místě a? skoro na horní okraj okna při jízdě samozřejmě ne ale je to podstatně lep?í ne? to bylo.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Tak jsem ostřikovače podlepil těsnící páskou na okno a nic, výsledek, na dálnici pořád stříká na stěrač...Budu muset buď podlepit více, nebo vyměnit trisky!
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Vyměn trysky, u mě u? se stalo a nad míru spokojen. :mrgreen:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

jasne ani sa neser s tym podkladanim vymen to a uvidis rozdiel. uplne naparadu
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tirosk
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: sob říj 25, 2008 12:25
Bydliště: Pre?ov, SR

Příspěvek od tirosk »

Tommy píše:Tak jsem ostřikovače podlepil těsnící páskou na okno a nic, výsledek, na dálnici pořád stříká na stěrač...Budu muset buď podlepit více, nebo vyměnit trisky!
ak to budes menit tak to nafot a hod to sem :lol:
Grande Punto 1.3 MultiJet 16v 75k Dynamic, čierna met. , 5dv., rok vyroby 2007
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Uý? jsem nafotil to podlepení. Ulomil jsem pouze jednu tu skrutku.. :lol: Tak jí stejně musím jít někam koupit a tam koupím i ty ostřikovače..
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

tirosk píše: ak to budes menit tak to nafot a hod to sem :lol:
Vyfocené to má? o stránku zpět.
Jenom si dávejte bacha při nalepení ?kodováckých trysek, je třeba je natlačit co nejvíce směrem dopředu ( k předku auta), při nasazení plastu s tryskama, mají trysky snahu opírat se o hranu plechu kapoty.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Po úpravě, kterou jsem zde dříve popsal jsem s ostřikovači spokojen, v klidu stříkají do horní poloviny okna, za jízdy (i na dálnici) asi tak 5 cm nad stěrač, kdyby stříkaly více nahoru, tak u? by v klidu ?lo hodně vody přes auto, v tomto stavu se mi to jeví tak akorát. Bohu?el jsem to nenafotil, a? se k tomu dostanu, tak plast s tryskou sundám, a hodím sem foto. Na podlo?ení trysek je třeba pou?ít celkem tvrdé pásky gumy, různá měkká těsnění asi nebudou mít ten správný efekt. ?koda ?e na to ve Fiatu u? nepři?li a nezměnili sklon trysek, dle mého názoru je to drobná úprava přímo na tryskách, která zásadně ovlivní funkčnost omývání okna, co? pova?uji za dost důle?ité.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Petr píše:Po úpravě, kterou jsem zde dříve popsal jsem s ostřikovači spokojen, v klidu stříkají do horní poloviny okna, za jízdy (i na dálnici) asi tak 5 cm nad stěrač, kdyby stříkaly více nahoru, tak u? by v klidu ?lo hodně vody přes auto, v tomto stavu se mi to jeví tak akorát. Bohu?el jsem to nenafotil, a? se k tomu dostanu, tak plast s tryskou sundám, a hodím sem foto. Na podlo?ení trysek je třeba pou?ít celkem tvrdé pásky gumy, různá měkká těsnění asi nebudou mít ten správný efekt. ?koda ?e na to ve Fiatu u? nepři?li a nezměnili sklon trysek, dle mého názoru je to drobná úprava přímo na tryskách, která zásadně ovlivní funkčnost omývání okna, co? pova?uji za dost důle?ité.
Přesně tak, ře?il jsem to stejně a s výsledkem jsem spokojený. Rozpra?uje to nad stěrač a ve vy??í rychlosti vodu vytlačí proudící vzduch vzhůru po skle okam?itě.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Přesně tak, ře?il jsem to stejně a s výsledkem jsem spokojený. Rozpra?uje to nad stěrač a ve vy??í rychlosti vodu vytlačí proudící vzduch vzhůru po skle okam?itě.[/quote]Nejsem GP, tak mě omluvte, ale nechápu proč to neudělali jako v klasickém Puntu - nastavení trysek zboku pomocí ?roubováku a není problém. No, budu to muset ře?it po koupi, proto?e to mě přece neodradí!
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

JardaK. píše:Přesně tak, ře?il jsem to stejně a s výsledkem jsem spokojený. Rozpra?uje to nad stěrač a ve vy??í rychlosti vodu vytlačí proudící vzduch vzhůru po skle okam?itě.
Nejsem GP, tak mě omluvte, ale nechápu proč to neudělali jako v klasickém Puntu - nastavení trysek zboku pomocí ?roubováku a není problém. No, budu to muset ře?it po koupi, proto?e to mě přece neodradí![/quote]

To jsou detaily a banality :-)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět