Karoserie

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Karoserie

Příspěvek od jeník1 »

Nikde jsem to tady nena?el a tak jsem zalo?il nové téma. Má Grande Punto pozinkovanou karoserii? Zřejmě ano, ale je ten plech pozinkovaný z obou stran?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Ked sa auto zvaruje ide potom do tzv. kupela...

Je tam viacerov procesov nakoniec ide zaklad potom farba a nakoniec lak...

Od laku a plechu by ta malo delit 5-6 vrstiev.. ak sa nemilim..
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Ano karoserie je svářená bodováním z oboustraně pozinkovaných plechů a pak projde fosfátováním, katoforezou a potom naná?ením dal?ích vrstev které jsou u? jenom povrchové a ne máčením jako předchozí.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

a platí to i u plechů origo ND fiatu?
GP 1,4 16V SPORT
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

V?echny origo karosářské náhradní díly by měli bejt pozink a katoforeza.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
JOSKAA
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: pát črc 05, 2013 11:24

Re: Pozinkovaná karoserie

Příspěvek od JOSKAA »

Rád bych věděl kde je ten pozink a nebo základní barva. Jen holý plech pod přístrojovkou.

Obrázek
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozinkovaná karoserie

Příspěvek od 1nekros1 »

vnutorne plechy (vystuha B stlpika vnutorne casti podlahy, atd) sa nezinkuju su iba kataforezovane a vsetky diely co sa uz davaju na montazi do vnutra auta sa niako neosetruju.

ponajnovsom uz nema ani pozinkovanu strechu napriklad :-) vela aut... to vies setrenie KRIIIIIIZA
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Re: Pozinkovaná karoserie

Příspěvek od Jarous1 »

To je naprosto normální. Viděl jsem v servisu Octavku s odstrojenou přístrojovkou a výztuha, která drží přístrojovku byla zcela rezavá.
Saza
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 28, 2014 13:58

Světla, nárazník, kapotaA ... poladění

Příspěvek od Saza »

Předem vás chci všechny pozdravit, takže ZDAR! Jsme tady nový, během týdne vám sem hodím fotky mýho Grandepunti, ale první příspěvek co sem budu dávat se týká jediné vadě na kráse mého punta. Ještě musím dopředu říct že jsem profesí designér, takže jsem dost přecitlivělý na různý vady na kráse... i na detaily, no a jeden z těch detailů vám tady dneska prozradím, nevím jak vy, ale já jsem zatím viděl, kromě toho mého podrobněji tak 10 punt a skoro všechny měly menší nebo větší mezeru mezi světly a blatníky, kapotou a nárazníkem... zhrba tak 5mm vždycky na jedné z těchto stran, moje ji taky má, zhruba 5mm u blatníku a takových 5 pod světlem. Chci se tedy zeptat, je možný že se to takhle vyrábělo a je to naprosto Ok, nebo je možný to nějak poladit, díky. Jo a mimoto jsem se chtěl rovnou zeptat, je tady nějakej další puntičkář z Brna, co udělat nějaký sraz hmhm ? Díky zatím se mějte SAZA :mrgreen:
Tavros
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 19, 2016 17:29

Plast pod Torpedem u předního skla

Příspěvek od Tavros »

Zdravím, koupil jsem si bazarové GP a když ho tak kontroluji co kde chybí a neni toho málo :evil:
koukám že pod torpedem(plast kde teče voda ze skla) http://img18.allegroimg.pl/photos/orygi ... 5078186620
vidím přímo nějaké kabely atd ... neměl by tam být nějaký další plast ještě? nemohu nikde najít žádné fotky přímo na autě.. nemůžete někdo vyfotit co vidí pod tím plastem? já tam vidím prostě celý mechanismus stěračů a nějakých pár kabelů... a přijde mi ,že všechna voda lije k motoru je to tak dobře?
zokot
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: pát kvě 10, 2013 19:52

Re: Karoserie

Příspěvek od zokot »

jj tak to vymyslel konstrukter :)
Fiat GP 1.9 (2006)
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Karoserie

Příspěvek od FRIMICO »

Možná by to chtělo skouknout to za deště. Pak by ti bylo jasný jak to vše funguje.Vím že tady býval problém s tím že někomu tekla voda přímo na altík ,ale tam šlo o nějakou hadici.(to tu najdeš)Takže za mě:nic mi nikam neteče a takto stačí tak jak to je.Ba naopak ,až budeš měnit tlumiče,pružiny atd,tak budeš nadávat co vše se musí sundat a co tam všecko překáží.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Odpovědět