Kvalita GP (a obecně vozů Fiat) vs srovnatelná konkurence

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Příspěvek od Jarous1 »

Z mého pohledu, pokud porovnám Evo a Ibizu v interiéru, tak promiň, ale Ibiza vypadá jako social edition. Jediný co Fiatu vyčítám je absence motorů typu 1,2 TSi - ten se fakt povedl. Ale jak se říká sto lidí sto chutí a je to tak dobře :D . Já třeba vyměnil O2 TDi za Bravo 2 JTDm a zatím nelituji ani náhodou. Design,hluk, dojem z interiéru a vůbec z celýho auta, jízdní vlastnosti,... hovoří pro Bravo. Je pár věcí, co mi vadí....ale nic není dokonalé.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

ja tiez zo vsetkymi tymito postami taktiez suhlasim hlavne honzus a jarous. a najviac sa mi paci ako striedas tie auta. vzdy cakam co sa ti nebude pacit a kupis dalsie nove. :twisted:
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Já to zase beru tak, ?e sto lidí, sto chutí. Mo?ná měl Petr1985 smůlu na ?patný kousek, no a zkrátka nám to tady sdělil a nedělejme z něj proto idiota! Petr1985 zase musí pochopit, ?e kdyby byly Fiaty opravdu takové shity, tě?ko by tady bylo tolik příznivců. Uvedu mo?ná blbý příklad - kdysi jsem začínal svůj mobilní ?ivot s Alcatelem. Měl své mouchy, ale pořád jsem ho hájil (měla ho skoro celá rodina). A? jsem si pořídil Nokii, pochopil jsem, ?e Alcatel byl opravdu shit. Tady jsou lidi, kteří jezdili Fiaty i s jinými značkami, tak?e pokud jsou přesto stále fandy Fiatu, nemají asi "alcatelovskou" zku?enost a vo tom to je. Jistě, je to i o určité spřízněnosti se značkou, já mám rád a upřednostňuju auta z Itálie, to přiznávám, nicméně rád kouknu na Scirocco, Passat CC, Bentley, Jaguar, BMW a mít prachy, klidně bych je vlastnil. Kdyby mi někdo nabídnul Leona za stejnou cenu, jakou jsem dal za Bravo, byl bych hodně na vá?kách, i kdy? jsem "zarytý" fia?ák. Osobně jsem měl Fiatů sedm, byl jsem spokojený u?ivatel, co jsem jednou opravil, u? se podruhé nepokazilo s výjimkou kablů do pátých dveří u Tipa - ty se přelámaly v?dycky po roce a půl. Naposledy jsem měl naftové Punto (Classic), předchozí majitelé byli neznámi, najeto mělo 150 tis. a po vychytání třech vět?ích zděděných závad (spojka, kladka alternátoru, termostat) jsem dal?ích 60 tis. km do nákupu nového auta znal jenom díru na nalití nafty a co 15 tis. km jsem měnil olej. Řeknu to upřímně - kdy? jsem měnil Punto za nové Bravo, zamáčkával jsem za Puntíkem slzu, byl to můj přítel, který mě nenechal nikdy ve ?tychu! Teď mám 3/4 roku Bravo2, najeto 25 tis. a kromě výměny ?árovky zadního světla hned první den koupě jsem nic neře?il!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

K příspěvku od petra: No od člověka co má ka?dou chvíli nov auto ani nečekám, ?e napí?e něco rozumného a srovná auta opravdu pořádně. A? najezdí? z jedním autem třeba 100 000 km pak mů?es opravdu porovnat. A né psát pocity.
Já měl mo?nost vyzkou?et jak novou ibizu tak punto evo, vlastním grande punto. NOvá ibiza je pěkné auto, motor 1,2TSI je super, ale sami vývojáři ví ?e ?ivotnost tohoto motoru bude men?í ne? u třeba 1,4TSI, či italského 1,4 16vT-JET.
Zpracování si myslím, ?e je srovnatelné. Hlavně tedy uvnitř auta. na venek mi díly seatu při?li tru?ku lépe slícované.
Výbavy atd to ře?it nechci.

Myslím si, ?e v tomto segmenti je to hodně o vkusu, proto?e kvalita je srovnatelná, a pro mě jediný seat který bych si koupil se seat Ibiza CUPRA. V tom sem jel a byl jsme nad?ený. Ale normál ibiza mne prostě oproti puntu nenadchla, je taková studená.

Tot mé pocity
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

Honzus: jednoznacna posedlost Fiatem, naprosta absence soudneho hodnoceni reality, urazis, je to ubohe a nizke, pocit, ze zi koupim Abartha a jsem panem sveta je trochu na hlavu, stejne jako tvrzeni, ze Ferrari je nejlepsi ve vsem....vsechny ty koncernove vozy jsou naprosto k nicemu, neprodejne, musi se podbizet, poruchove, samozrejme vedle GP je kazde koncernove auto spatne...

Kriss: zijeme v kapitalismu a bez ohledu na ekonomicke vzdelani musi byt kazdemu jasne, ze aut si muzu kupovat kazdy tolik, na kolik ma. Navic v tomto pripade jsem koupil auto za cenu, kdy neslo odmitnout. A chce to poradne cist, po Fiatech uz mam jenom Seaty, oba dva jsou moje, jen jeden jeden pouze de facto a druhy de jure.

Jen me tu ty vase rekce utvrzuji (vyjma JardyK), ze se holt proste tezko smirujete, ze at uz se podivat na jakykoliv web o autech, casopis, koneckoncu i nazory mezi lidmi, tak Fiat ma u nas fakt "velmi kvalitni" povest, lide nastesti nezapominaji. Samozrejme guru Honzus vam tu zcela jiste brzy vysvetli, ze ti co o Fiatech pisi ty lzi, tak v tom nikdy nejeli, atd...

Ja auto nikdy nepotreboval na machrovani, vicemene jsem si Ibizu koupil na ukor Audi A1 coz je stylovka jak vysita, ale cena Ibci byla na polovine a to bylo fest lakavy...

Jen jsem zkratka prozil s 2 GP pul roku a auto ve mne nechalo pocity, ze ac inte a exterierove zdarile auto s dobrou technikou je proste spatne dilensky udelane.
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

Ale hlavne co mi uplne vypadlo a co je podstatny: mam jasny srovnani s 1.6 16V co je ve druhe Ibize a proste nemohu rict nic jinyho nez ze neni jediny meritelny aspekt ve kterem by byla ta 1.6 lepsi 1.2 Tsi (pro Honzuse: porovnavam dva koncernove motory, neobouvam se do hi-tech atmosfer od Fiatu, ktere samozrejme porazi vsechny ostatni motory na plne care...ok, napsal jsem to dobre? Dost fanaticky?).

A k interieu je to asi tak: jak polo, tak ibiza maji palubku resenou dosti jednoduse, mne to vazne nevadi, mam rad v tomto pripade jednoduche tvary, kdyz si vezmu zmet tlacitek na stredovem panelu nove Astry, tak to neni nic pro me. Samozrejme, ze treba pro nektere tady je to socialni, no dobre, pokud nekdo tvarem palubni desky posuzuje socialni statut, tak by se mel prinejmensim zamyslet nad sebou. Nikdy jsem nehodnotil cloveka podle auta, to tak mozna delaji Prazaci, vime? Hodnotim stroj a ne lidi.

Mozna by bylo dobry se zamyslet proc ma u nas Fiat a Alfa tak tragickou povest, mam za to, ze lide jako Honzus tomu prave jen pomahaji....
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Je zajímavé sledovat Va?e příspěvky :D
Jsou značky, které v průměru vykazují vět?í či men?í poruchovost, u ka?dé značky se najde kus který je po stránce poruchovosti v prde..
Já osobně toto neře?ím. Pro mě je při koupi auta směrodatné jestli se mi auto líbí (a to se mi GP líbí), jestli se v něm dobře cítím a nejsem v něm narvaný za volantem jako sardinka. Samozřejmě, kdybych měl více peněz, koupil bych si třeba auto o kategorii vy??í i třeba z koncernu VW.

V roce 2006, kdy jsem GPčko kupoval se mi z okruhu dostupných aut v podobné cenové relaci zdálo nejhezčí, dnes bych si třeba vybral za ty peníze mo?ná i jinou značku - kdo ví.
Ale dodnes představím-li si sraz aut jakýchkliv značek této kategorie, pořád u mě vítězí krásný pohled na řadu GP-ček.

Myslím ?e porovnávat Honzusova hodnocení s hodnoceními nás laiků v oblasti motorismu nelze (víme ?e Honzus se pohybuje(al) v oblasti motorismu jako profík) a ?e vět?ina z Vás GP-čko volila srdcem jako já :wink:

Toto jsem nějak nepochopil:
Petr1985 píše:Mozna by bylo dobry se zamyslet proc ma u nas Fiat a Alfa tak tragickou povest, mam za to, ze lide jako Honzus tomu prave jen pomahaji....
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

Dusan: ano, presne jak pisete, spotrebitel s urcitym rozpoctem se na zaklade nabidky rozhoduje jakym vozem uspokoji svoji potrebu po nem. Jako i ja nevylucuji, ze pokud budou racionalni duvody, tak treba za nejaky cas budu o Fiatu premyslet.

No k te me posledni vete predchoziho prispevku: jsem opravdu presvedcen ze ti, co mezi motoristy (myslim tim motoristickou verejnoust obecne, ne fandy Fiatu) fanaticky haji Fiat na ukor jinych znacek, v tomto pripade koncernu, tak jedine dociluji praveho opaku, ze sve okoli utvrzuji v problematicke povesti teto znacky.

Ja nic proti nekomu kdo ma Fiat nemam, to je ve volby, jen v pripade Honzuse se mi zda, ze opravdova objektivita je pryc a nastupuje fanatismus....jiste, i memu oblibenemu koncernu VW dal kdysi davno zaklady jeden echt fanatik...
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od pEvo »

Petr1985 píše: Mozna by bylo dobry se zamyslet proc ma u nas Fiat a Alfa tak tragickou povest, mam za to, ze lide jako Honzus tomu prave jen pomahaji....
preco? lebo po revolucii sa u nas roztrhlo vrece s dovezenymi autami. prevazne z talianska za velmi smiesne peniaze, s velkou prirazkou nasich dovazatelov. auta vacsinou zhumplovane so zanedbanym servisom....ked som bol mensi, take auto sme vlastnili...fiat regata weekend, dizel...velmi poruchove rodinne auto :)
potom sme sli do noveho francuza, ktory teraz sluzi 11 rokov bez poruchy (nikdy sa nestalo ze by som nenastartoval, alebo nas niekde nechalo...)
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

pEvo: ano, v tom je prave ta podstata, ze dle meho neexistuje vylozene nekvalitni znacka, spise nepovedeny konkretni model. Ctu snad veskere weby, ktery se zabyvaji auty, kupuji casopisy a vsude, kdyz nekdo se opre do Fiatu, tak se hned spusti az fanaticka obrana teto znacky, neco ve stylu Honzuse.

Myslim si, ze toto forum, je forum diskuzni, ne forum, kde bude dochazet opakovane k urazeni. Ok, pokud uzivatele tohoto fora stoji o to, ze se tady bude Fiat jen chvalit, tak pak je to naprosto demagogicky web, proste GP je stroj a ma pravo mit mouchy, to samy koncern, to samy auto z Francie, atd. Ale fanatismus Honzuse, ktery si tu tady z toho udelal one man show do toho proste nepatri.

Diskuze neni to tom, ze nekdo prohlasi, Fiat je nejlepsi, koncern je spatnej a tecka..to je odezdi ke zdi...ja kdyz si ctu kazdej test, tak si z toho delam obrazek, nejsem ovce ve stadu, abych musel verit presne tomu co novinar napise, proto se o tom diskutuje a ja fakt nepisu o Fiatu spatne anizbych v nem nesedel, sedel, jo mozne ne 100 000km, ale tim hur, kdyz zrovna moje dve GP vykazuji problemy pri podstatne mensim najezdu.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Některé značky aut se nedají srovnávat z dob před 20 - 25 lety a dnes.
Prakticky v?echny značky, které vstoupily do nějakého koncernu jsou dnes úplně jinde (?koda, Dacia, Seat, ...) Dnes kromě ?mejdů z Číny asi neexistuje ?patné auto - spí? je to na tom tvaru lahodícímu oku, samozřejmě poměru ceny k výbavě.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

Mily petre. jestli ?e ti je 25 a má? u? třetí nebo čtvrté auto tak si na tom velice dobře finančně. TAk?e tro?ku nechápu proč má? u? druhé auto a jetě seata ibizu. To bych si rad?i koupil v součtu částek golfa. Ale ?ijeme v kapitalismu a demokraci a je to tvé rozhodnutí a já jej respektuji.

K pověsti mezi lidma asi tolik. POvěst bhu?el zůstala z dob komunismu a ranné doby kapitalismu. Dnes je fiat a popředních místech ve spolehlivosti. Náhodou jsem narazil na výsledek ADACu z roku 2007 kde v segmentu malých aut byla v první nejlep?í desítce Fiat Panda a Fiat g.Punto s polu s renaultem clio a Oplem Corsou a vyhrál to Nissan MIcra Ani seat ani wv tam nebylo byly daleko za tim. Tak?e tady má? jeden konkrétní příklad o nesmyslu který tu říká?.

POvěst je v na?í republice něco jako stě?ování si lidí na vládu. Lidi akorát kecají u piva a ***** dělají. A navíc je to jedna paní povidala.

To ?e si narazil na auto které mělo problém je smůla, ale to přece nemů?e vrhat stín na celou automobilu nebo snad Italy.

Já jako člověk pohybující se kolem motorismu, můj otec testoval vozy pro časopis Auto tip, si myslím, ?e nejsem zaujatý. Proto?e ka?dá značka má něco. A v době kdy i koncern VW pou?ívá jednotky magnetti marreli (ital) s nedovolím říct zda je to nebo ono hor?í. Prostě chce to nejdříve vozy opravdu za?ít, jezdit v nich a pk mohu vyřknout nějaký ortel. Ale ně ?e nikdo řekně ?e koncern dělá lépe zpracovaná auta a fat je na houno. Takového člověka se zeptám a jel jsi někdy v novém fiatu a nebo alfě. A on z 90% řekne ?e ne.(tím nemyslím tebe) tak tkový clověk je pro mě blbec a tlachal, který přávě akorát kazí pověst italských aut.

Já měl mo?nost testovat vozy z německa, japonska, italie , francie i rumunska. A je to tak ?e ka?dý výrobce má své mouchy.

Jen pro zajímavost mám na GP naje?děno skoro 100tis KM a měnil jsem akorat těsnění pod hlavou motoru a ted gufero na poloose. Oprava za 4000kč tak?e to je nic. auto mně nikdy nenechalo ve ?tychu, v?dy nastartuje. Tak?e si myslím ?e je to spolehlivé auto.

Pokud ty svoje auto bude? mít 100 000 km tak mi pak napi? postřehy a jak a co si musel měnit. Do té doby je tato srovnávací diskuze jen tlachání.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

A k Honzusovi bych řekl, ?e je to člověk který ví autech hodně proto?e se tím skoro ?iví, tak?e bych si nemyslel ?e je to nafokaný vlastník abartha. A nelíbí se mu nic jiného ne? italové.
A na druhou stranu i s abarthem je trosku unikát v republice jsou tři a auto je to peklně dobře udělané a dota?ené do konce.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Příspěvek od Jarous1 »

Petr: tím interiérem ala "social edition" bylo my?leno to, ?e na mě působí Ibiza uvnitř lacině nic víc, tak nebuď vztahovačný :D .

Já sice nejsem motoristický profík, ale prostřídal jsem u? spousty aut a Fiat zatím pro mě pořád dobrý. :) . Pokud bych ale uva?oval o novém GP, GP Evo a chtěl bych aby to trochu jelo, tak bych si prostě nevybral. Není z čeho :( . Výkoněj?í motorizace stojí ranec, tak?e bych zase skončil u Brava. :).

S tím ?e má Fiat blbou pověst je bohu?el fakt. A není to jen u nás v ČR, ale takřka po celé evropě. Ono se stačí podívat třeba na Toyotu, která si po?ramotila pověst velice rychle, ale zlep?ení reputace je zdlouhavé a tě?ké.
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Příspěvek od Jarous1 »

Co se týká spolehlivosti, někdy na začátku léta 2010 vy?el AutoTip speciál 100t.km testů. To je počteníčko - doporučuju v?em. Mimochodem Fiat dosáhl s modely Panda, GP, Bravo2 velmi dobrých výsledků. Například Bravo2 skončilo na 6. místě ze v?ech testovaných aut.
Odpovědět