Kvalita GP (a obecně vozů Fiat) vs srovnatelná konkurence

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Koukni se na fóra jiných značek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

HM píše:Ano! Ka?dý kdo má s autem problém koupil zbořeninu nebu vyjetou mrdku. :roll:
ad Fabia: To ?e konkurence má problém je opravdu pádný argument...

Ad opravy: otevřel jsem tu 2 nová vlákna a v obou se ře?il nějaký problém. Proto jsem je tam uvedl. A s tyčí řízení si to moc nepamatuju.
Kdybych chtěl pátrat po v?ech problémech co se tu ře?ily, tak bude ten výčet mnohem, mnohem del?í :?
Nepřekrucuj to co jsem napsal. Nebo má? problém s chápáním psaného textu? Psal jsem, ?e se zde na foru (logicky) objevují problémy s autem - ono se toti? vyrábí u? 7mý rok a dost zde nově příchozích si ho koupilo jako ojeté (narozdíl od nás "starých" fórařů, kteří měli svého času funglofku)

..2 nová vlákna a ka?dém jsi na?el problém ??? Tak to mě opravdu překvapuje :lol: V?dy? je to jeden z důvodů, proč to forum ?ije a existuje. :wink:

Zmínka o problémech konkurence nebyla prezentována jako pádný argument, jen a pouze jako srovnávací parametr zde křiklavě zveličovaných problémů značky a typu auta.

S tím mnohem del?ím výčtem závad nepřeháněj, já to tu mám téměř dokonale zmapované a nijak se ty zmiňované (vět?inou) banality nevymykají průměru jiných diskuzních fór konkurenčních značek bez rozdílu.

edit: ...no a najednou máme i po senzaci z mrtvým body computerem - byl to pouze motorek stěračů (viz Kotasův deníček).
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: antiFiat

Příspěvek od JardaK. »

HM píše:Netvrdím ?e jsou ostatní auto superspolehlivá, ale přijde mi, ?e tohle není náhoda na ?patný kus.
Spí?e vysvětli, proč tady vůbec svůj příspěvek dává?! Lidi, kteří tvoří zdej?í komunitu, mají ke svým autům určitý vztah a měli určitě i nějaký důvod, proč si právě takové auto koupili. Nejsou to ?ádné bílé vrány, i ostatní značky mají svoje komunity nebo svá fóra, co na tom? I tam rozebírají problémy se svými vozy a je snad jasné, ?e tam nepřispívají zrovna ti, kterým se probíraná závada nepřihodila, proto, kdy? se podívá? na určité vlákno, zdá se ti, ?e je to problém snad ka?dého prodaného auta! Já taky je?tě nepsal, ?e můj posilovač neustále funguje - a? fungovat přestane, začnu tady přispívat i já. V dlouhodobých testech Auto Bildu (Německo) na 100 tis. km skončilo Grande Punto na 37. místě z 68 hodnocených vozů, mj. před BMW X3, Ford Mondeo, MB A, VW Golf V, Passat aj. Znamená to, ?e skončilo někde uprostřed, tak?e je to průměr.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Re: antiFiat

Příspěvek od kuta33 »

HM píše: V?dy? se jen v?em star?ím podělal posilovač, ostatním měnili lo?iska tyče řízení, občas odejde BodyComputer, v de?ti nejdou stěrače, dal?ímu začnou cvakat relátka jak spla?ená, kdy? je zima, tak to auto reaguje pomaleji ne? 200 letá ?elva, po 40 tkm interier vr?e více ne? staré pendlovky, na přední nápravě také nikdy nikomu nic neode?lo, odvzdu?nění oeljové vany u dieselů nezamrzá...
JardaK. píše: Lidi, kteří tvoří zdej?í komunitu, mají ke svým autům určitý vztah a měli určitě i nějaký důvod, proč si právě takové auto koupili. Nejsou to ?ádné bílé vrány, i ostatní značky mají svoje komunity nebo svá fóra, co na tom? I tam rozebírají problémy se svými vozy a je snad jasné, ?e tam nepřispívají zrovna ti, kterým se probíraná závada nepřihodila, proto, kdy? se podívá? na určité vlákno, zdá se ti, ?e je to problém snad ka?dého prodaného auta! Já taky je?tě nepsal, ?e můj posilovač neustále funguje - a? fungovat přestane, začnu tady přispívat i já. V dlouhodobých testech Auto Bildu (Německo) na 100 tis. km skončilo Grande Punto na 37. místě z 68 hodnocených vozů, mj. před BMW X3, Ford Mondeo, MB A, VW Golf V, Passat aj. Znamená to, ?e skončilo někde uprostřed, tak?e je to průměr.
Kdy? jsem si přečetl a srovnal tato dva příspěvky, napadla mě jedna věc. :idea:

Podle toho, jaký závěr si HM udělal o Fiatu po přečtení na?eho fóra, by teda po náv?těvě značkového servisu jakékoliv značky, jsme v Čechách, tak?e třeba ?kodovky, musel zákonitě tvrdit, ?e v?echny ?kodovky jsou zmetky, v?dy? jich byl přece PLNÝ SERVIS. :wink:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

HM..ty jsi hodně divnej a spí? by si měl vysvětlit o co ti tu vlastně JDE
?e by zase nějaký zkrachovalec z gará?.Autorevue.cz?
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Zatím jsem se k tomu nevyjadřoval a tak jen malá poznámka,

pánové klid, v?dycky se nějaký ten DrBubu, Petr1985 či jiný objeví......

Internet snese hodně a tak toho hodně lidí vyu?ívá....
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

ja nevím před pár dny jsem najel 100000km. Na autě jsem mel jednu jedinou zavadu a to ?e bylo spatne tesneni pod hlavou a gufero. To jsem zaplatil ja. To ?e se menil zamek v zaruce neberu, nic sem neplatil a nebo dota?eni nejakych ?roubu taky ne. Tak?e 100 000km a jen dve vadne veci a jeste uplne k smichu.
Jinak jsem nic nemel a ano vymenil jsem lo?iska na zadnich kolech ale to bylo moji vinou a taky na?ima cestama.
Tak?e ja mam auto v pořadku a nemam pocit ?e mi v zimě nejede, sterače mi stirájí perfekně, posilovač taky jede, přední náprava je celá origo a nic na ni není spatného, obac vrzne zadni doraz ale to je cestama ne autem.....tak?e nevim co Co je kurva furt ?patně. Kdyz se to těm lidem furt nelibi...tak ho kurva prodejte, kupte si VW nebo jine auto a dejte pokoj....nebo si do prdele myslíte ?e ostatní auta jsou bez chyb? Kamaradovi se furt sere BMW 530 rok 2007, druhemu zase ibiza, dalsimu se sem tam neco obevi na golfu. Kamarad ma Lexus IS250 taky u? ho měl 3x v servisu. Jednou je to auto a obcas se neco pokazi a je jedno co je to za značka, auta jsou delane jako spotrebni zbozi a ne na cely ?ivot.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

Pekne receno,souhlas 8)

Ja na starym puntu za 8 let najel 130 tis.km a pominuli vyfuk,brzdy a predni halogenky,treba vzadu jsem nikdy nemenil tak jsem opravoval jen knoflik na topeni,se vzadu ulomil a neslo s nim tocit,furt topil a menil jsem za chladicem ten vetrak jinak nic,bylo to super auto,muj 3 fiat doufam ze ten 4 :P bude taky spolehliva masina
HM
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 10, 2010 17:34
Kontaktovat uživatele:

Re: antiFiat

Příspěvek od HM »

Kriss píše:ja nevím před pár dny jsem najel 100000km. Na autě jsem mel jednu jedinou zavadu a to ?e bylo spatne tesneni pod hlavou a gufero. To jsem zaplatil ja. To ?e se menil zamek v zaruce neberu, nic sem neplatil a nebo dota?eni nejakych ?roubu taky ne. Tak?e 100 000km a jen dve vadne veci a jeste uplne k smichu.
Pokud Ti přijde těsnění pod hlavou u "zánovního" auta k smíchu, tak u? chápu místní nad?ení pro GrandePunto :lol:
JardaK. píše:
HM píše:Netvrdím ?e jsou ostatní auto superspolehlivá, ale přijde mi, ?e tohle není náhoda na ?patný kus.
Spí?e vysvětli, proč tady vůbec svůj příspěvek dává?! Lidi, kteří tvoří zdej?í komunitu, mají ke svým autům určitý vztah a měli určitě i nějaký důvod, proč si právě takové auto koupili.
To se na tomhle fóru smí jen chválit?
GrandePunto jsem si koupil, proto?e jsem italská auta, minimálně ta do města, pova?oval za kvalitní a dobře vymy?lená. Za půl roku jsem na něm najel skoro 20tkm. A pocity z něj mám stále hor?í a hor?í.
Z averze vůči Italským výrobkům mě snad nikdo neobviní, kdy? jsem mamce doporučil jako pří?tí auto novou 500 a sám si chci v brzké době koupit Vespu. :D
kuta33 píše:Podle toho, jaký závěr si HM udělal o Fiatu po přečtení na?eho fóra, by teda po náv?těvě značkového servisu jakékoliv značky, jsme v Čechách, tak?e třeba ?kodovky, musel zákonitě tvrdit, ?e v?echny ?kodovky jsou zmetky, v?dy? jich byl přece PLNÝ SERVIS. :wink:
Můj závěr pramení předev?ím z toho, ?e s tím autem jezdím ka?dý den.
Po státnicích se chystám na cestu po Evropě tak jsem zvědavý, čím mě mé milované auto zase překvapí. :roll:
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

A tobe prijde normalni brat auto s najetyma 85000km jako zanovni auto(tehdy se to menilo)? A to vse najeto hlavne v mestskem provozu a kolem ostravy. U octavii RS se u spousty z nich měnilo turbo u? 20tis, vstriky po 40tis atd.....
Jasne ze aute neni bezchybne ale to co pises ty je fakt divne. A ano tesneni za tisicivku plus prace mi prejde k smichu po 80tisicch bezproblemovych km fakt jo.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
HM
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 10, 2010 17:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HM »

Ano. Auto s 85tkm a 4? roky staré mi přijde pořád je?tě zánovní. Měli jsme doma 3 Hondy. Jedna ?la po 250tkm z domu a za celou dobu se měnila jen lambda, druhou jsme pustili do světa s 200tkm bez jediné vady a třetí ?la s 300tkm a za celou dobu se měnila jen lo?iska na přední nápravě (cca 220tkm). (Brzdy, oleje a filtry a gumy nepočítám). Teď máme dal?í, zatím má cca 100tkm a vypadá to, ?e v tradici bude pokračovat.

Netvrdím ?e neexistuje nic hor?ího ne? Grande Punto. Určitě by se něco na?lo, ale rozhodně bych ?patnou pověst Fiatu nepřisuzoval protiFiatí lobby, ale skutečné kvalitě a neschopnosti zastoupení značky a autorizovaných servisů.
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

zdravim (teda uplne me prekvapilo, ze tu jeste nemam ban),

jen chci k tomu novemu, co se tu napsalo, podotknout, ze s odstupem casu vse vidim o neco jinak....auto je stroj, vec, dneska uz tak spotrebni, ze resit jeho trvanlivost na desetileti je k nicemu....

problemy jsou napric spektrem....urcite punto evo uz ma podstatne mensi cetnost zavad, protoze je to vychytany, to je i duvod, tedy spis muj nazor, proc jsou Golfy pomerne spolehliva auta, pokud uz nekolikatou generaci delate jen +- evolucni upravy, tak uz to musi byt nejak sedly ze jo.

kazdy novy ditko to ma tezsi, ted to vidim u motoru 1.2Tsi, ty hruzy co se nekterym lidem s nim staly, chce to cas....

tak mnoho km v pohode s puntama

btw. Honzusi, tu omluvu jsem nemyslel ani arogantne ani jizlive, ale skutecne
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: antiFiat

Příspěvek od JardaK. »

HM píše:To se na tomhle fóru smí jen chválit?
GrandePunto jsem si koupil, proto?e jsem italská auta, minimálně ta do města, pova?oval za kvalitní a dobře vymy?lená. Za půl roku jsem na něm najel skoro 20tkm. A pocity z něj mám stále hor?í a hor?í.
Fórum je zalo?eno coby společenství lidí sdílejících určitý citový vztah k danému vozu, tak?e pokud tady vyjadřuje? svůj názor shrnutý v podstatě do konstatování, ?e Fiat stojí za ***** (proč mi editor vymazává slovo ho.vno? - díky cenzore, jsme snad dospělí lidé), není to názor nejvhodněj?í na tyto stránky, co? platí samozřejmě stejně pro podobnou kritiku na stránkách příznivců Golfů, Seatů, Moskvičů apod.! Nikdo tam Tě nebude za takové řeči chválit, to snad chápe?, ne? Pokud Tě tedy Fiat zklamal, prodej ho, nenáviď ho, ale nekaz náladu jiným lidem, kteří Tvých zku?enosti nenabyli a jsou dokonce (podle Tebe asi blbě) se svým autem spokojeni! Kup si raději ... (značku doplň sám podle vlastního přesvědčení) a pokud se Ti ten zázrak nebude srát, zaregistruj se na stránky příznivců té?e značky a společně se poplácávejte po rameni a ti?e nebo hlasitě vytékejte - neber to jako urá?ku, to jsem určitě nechtěl, spí? jako tečku za celým dosavadním povídáním!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: antiFiat

Příspěvek od Dušan »

JardaK. píše:
HM píše:To se na tomhle fóru smí jen chválit?
GrandePunto jsem si koupil, proto?e jsem italská auta, minimálně ta do města, pova?oval za kvalitní a dobře vymy?lená. Za půl roku jsem na něm najel skoro 20tkm. A pocity z něj mám stále hor?í a hor?í.
Já u? jsem psal nedávno, ?e je dobré kouknout se i na fóra jiných značek, s jakými problémy se zabývají.
Ale mít takovéto auto, jak pí?e?, u? bych se ho dávno zbavil. A to platí nejen pro Fiat, ale i pro jakékoliv jiné.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
HM
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 10, 2010 17:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HM »

Myslím ?e na fórech jiných značek se pohybuji dost často. Tak?e vím jaká je kde situace. Kazí se v?echna auta. Ale přijde mi, ?e GP se kazí a odchází rychleji (při ni??ích kilometrech a stáří). V?dy? vět?ina aut tu je 3 - 5 let stará a nemá najeto ani 100tkm (čest výjimkám).

Věř mi, ?e kdybych za své auto dostal zpět nějaké zajímavé peníze, ?e u? ho nemám ;)
Odpovědět