Eco:Drive

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

dony píše:... dnes mě třeba vytočilo tlustý obrejlený prase v pickupu,který slu?ně zpomalil na 70-ce,ov?em ani po dvou kři?ovatkách nemínil zrychlit a proti mě jedno auto za druhým,to v měm těle vyvolává postupem času velmi nepřátelské napětí,sakra policie u? by měla nekompromisně pokutovat brzdy provozu,takový člověk hazarduje s ?ivoty osádek jedoucími za ním (ve výsledku i ty v protisměru) mnohem víc,ne? řítič jedoucí o něco rychleji :?
tak tak, souhlasím i s tím přede?lím odstavcem...
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Ale co znamená brzda provozu? 90-tka mimo obec je maximální povolená rychlost, tak proč by člověk nemohl jet třeba těch 70, kdy? chce ?etřit benzín/naftu nebo na co vlastně jezdí.

Já kdy? jezdím v GP, tak mě to ani moc nevadí, ale kdy? mám nějaký silněj?í auto, tak to taky nadávám :lol: Jinak vět?inou uhnu, kdy? chci jet pomalu a za mnou je nějaký auto.

btw: Eco-drive mě pěkně ?tve, ten program v PC mi pořád ukazuje míle a hlavně rok 2003, přeinstalovával jsem to několikrát a pořád to stejný.
GP 1.4 8v Emotion - angel eyes pryč, xenony pryč, spodní mří?ka masky od MS Desing rozbitá od Fiatu, ... proč já to jen kupoval, mohl jsem u?etřit takových peněz.
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

jako mas pravdu proc by nemoh jet 70 ma nato pravo ale pro ostatni ricice co chtej ject tech 90je to vlastne uz prekazka...pokud mas silny rychli auto tak nejni problem reknes kre...ten jeden a jedes dal ale pokud zanim cekas na kazdou moznou prilezitost na predjeti a ona stale nejni tak trpis jak pes ... nu a ja muzu rict ze spredjizdenim nemam moc problemi a obcas taky trpim kdys jedu treba 6km 70 a nemuzes nic delat :lol: tady nekdo rikal mas si to naplanovat tak aby si byl v poho ale pak kdys misto 200km jedes 2,5 hod namisto 1.50 tak to uz ti obcas splanem hejbne ne?ja vim stim musi clk pocitat nu ... :lol:
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Colin píše:Ale co znamená brzda provozu? 90-tka mimo obec je maximální povolená rychlost, tak proč by člověk nemohl jet třeba těch 70, kdy? chce ?etřit benzín/naftu nebo na co vlastně jezdí.
Kdy? je pěkná silnice a někdo předemnou nejede alespoň 90-kou, tak bych vra?dil
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Pokud je přehledný rovný úsek silnice a někdo po ní jede 70 km/h, tak je to skoro na pokutu, proto?e na to existuje ve vyhlá?ce bod: Bezdůvodně pomalá jízda.....
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Honzus píše:Pokud je přehledný rovný úsek silnice a někdo po ní jede 70 km/h, tak je to skoro na pokutu, proto?e na to existuje ve vyhlá?ce bod: Bezdůvodně pomalá jízda.....
...moje řeč. Denně se setkávám s řidiči, kteří tvoří základ brzdy provozu, nejezdí plynule, neustále zrychlují a zpomalují, neumí jezdit po kruhovém objezdu (blikají nesmyslně na vjezdu, ale na výjezdu nic!!!). Vůbec pou?ívání blinkrů při odbočování, případně při zastavování na krajnici jim nic neříká, staví si, kde je napadne a podobně.

Mo?ná to působí dojmem, ?e já chyby nedělám, ale to samozřejmě není pravda. Vý?e popsané situace jsou vět?inou prvním impusem k tomu, aby člověk chytl nervy a udělal na cestě nějakou prasárnu, na kterou by za normálních okolností ani nepomyslel.

Ale to u? jsem silně off , tak?e dost :oops:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Něco k Eco Drive ze světa:

Obrázek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

no Du?ane dosti krátký článek, to u? je lep?í si přečíst zprávu zde a nebo originální výledek studie zde
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Dzordzik
kolemjdoucí
Příspěvky: 25
Registrován: sob zář 20, 2008 22:16
Bydliště: Hole?ov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Ahoj, zrovna jsem se do ED díval a za celou dobu co mám auto - cca 2,5 roku mám Eindex 80 a nejvy??í hodnota co se mi podařila byla 83, ale ani kdybych se posral a dělal cokoli, tak 84 se mi nikd nepodařilo i kdy? jsem jezdíl jak podle návodu. Nevím jak bych musel jet abych měl třeba 90, to si neumím představit. Ka?dopádně 80 je průměr za 2,5 roku, nemusí se jezdit jak důchodce, stačí jezdit hlavou.
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

Dzordzik píše:Ahoj, zrovna jsem se do ED díval a za celou dobu co mám auto - cca 2,5 roku mám Eindex 80 a nejvy??í hodnota co se mi podařila byla 83, ale ani kdybych se posral a dělal cokoli, tak 84 se mi nikd nepodařilo i kdy? jsem jezdíl jak podle návodu. Nevím jak bych musel jet abych měl třeba 90, to si neumím představit. Ka?dopádně 80 je průměr za 2,5 roku, nemusí se jezdit jak důchodce, stačí jezdit hlavou.
tak já mám index v průměru 78 a nejvy??í byla myslím 94, na del?ích trasách, se mi daří lépe (teď v pondělí cesta K.V. -> Pardubice za 87) ale také jsem měl i 55 (teď v neděli jak jsem se honil s tou A4 na těch uatáčkách tak 60)
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Uživatelský avatar
Buchtič
Site Admin
Příspěvky: 219
Registrován: pon srp 30, 2010 16:36
Bydliště: Broumov/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buchtič »

Zpočátku jsem byl na tu ecodrive zvědavý, nyní u? to beru jen pro zábavu. Kdybych měl jezdit dle jeho rad, tak budu taká brzda provozu a je?tě zkurvim auto (řadit v 1500 otáčkách?). Můj index je na hodnotě 66 a přitom jezdím za 6l/100km, co? je pod tabulkovou spotřebu. Kdybych jezdil dle rad "zelenýho drivu" jezdil bych za 4litry? :D
Fiat Punto 60 SX Cult 5DV black -> Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 5DV black
Osobní blog o IT
Obrázek
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Eco:Drive

Příspěvek od g-lobby »

tak jsem si stáhnul komplikovaně aplikaci eco:drive do mobilu, která není z bůhví jakého důvodu dostupná pro česko... Fiat no...
je jednoduchá, přípojíte na USB v autě, jezdíte, jednou za čas odešlete data na servr, a tam si i můžete prohlížet eco:index a jednotlivé jízdy, tedy poze v textové podobě, bohužel ne jako graf ani jako šipky nahoru/dolu, které by indikovali zlepšování/zhoršování... data jsou aktualizována i na desktopu nebo notebooku v klasické aplikaci. -(
Přílohy
nabídka po přihlášení
nabídka po přihlášení
Scr000006.jpg (8.31 KiB) Zobrazeno 6585 x
Eco:Index
Eco:Index
Scr000007.jpg (17.84 KiB) Zobrazeno 6585 x
jednotlivá cesta
jednotlivá cesta
Scr000009.jpg (17.25 KiB) Zobrazeno 6585 x
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Eco:Drive

Příspěvek od 1nekros1 »

no u mna to vyzera asi takto....
to je cisto spotreba na LPG
Přílohy
IMG_0722.png
IMG_0722.png (156.61 KiB) Zobrazeno 6579 x
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Eco:Drive

Příspěvek od g-lobby »

co to mas za aplikaci? Jak se s na zachazi? Ja mam telefon nokia c7 belle.
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Uživatelský avatar
Buchtič
Site Admin
Příspěvky: 219
Registrován: pon srp 30, 2010 16:36
Bydliště: Broumov/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Eco:Drive

Příspěvek od Buchtič »

Kluci mají Android a iOS. Dále je mobilní aplikace pro BlackBerry, a také na OviStore - zkus mrknout
Fiat Punto 60 SX Cult 5DV black -> Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 5DV black
Osobní blog o IT
Obrázek
Odpovědět