Jízdní vlastnosti GP

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

olso píše:Neviem co riesite, GP je i v standarde na 15 celkom stabilne a vyvazene auto. Plave, blbost, sedi ako vacsina aut v tejto triede, ide o vyvazenost nee o maximalnu prilnavost. Dolezity je kompromis medzi konfortom a stabilitou :!:
Třeba tobě se zdá, ?e to auto sedí dobře, mě se ale zdá, ?e ne. Mů?u to klidně srovnat s fábií 1, fabka podle mě sedí líp, ale nikdo ti nebere, ?e ty si myslí?, ?e GP je ok. Mě se GP líbí a jsem taky celkem spokojen, ale kdybych neměl sportovní pru?iny a vět?í/?ir?í kola/pneu, tak bych si tak nevýskal.

p.s.: nechápu, jak mů?e? říct, ?e "plave, blbost", kdy? to auto mám, tak asi vím, jak jede. Je to prostě můj pocit, ?e ty ho nezdíli?, to u? je věc jiná.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Pánové, nehádejte se, jde přece o k?dého individuální pocity. Také zále?í na tom, kdo s čím v minulosti jezdil a s čím, kromě GP, v současnosti je?tě jezdí. :wink:
Já kdy? porovnám ?kodu 105, Punto Mk1, Felicii a Fabii, jsem s GP-čkem, co se týká jízdních vlastností, spokojen NEJVÍCE.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

To Colin: S tím plaváním na 15-kách to bude opravdu jen tvůj pocit :wink: Ale má? pravdu, 16 jsou u? o něčem jiném, stabilita a jistota je výrazně vy??í. Je?tě lep?í to bude na 17 kách, ale tady u? jsme na hranici s ohledem na pořizovací cenu gum a jízdní komfort. Pravda, pokud někdo preferuje "tvrdý" podvozek, bude určitě spokojen. Co se týče sportovích pru?in, uva?uju o nich také. GP je postavené vysoko. 35/35 to spraví 8)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:To Colin: S tím plaváním na 15-kách to bude opravdu jen tvůj pocit :wink: Ale má? pravdu, 16 jsou u? o něčem jiném, stabilita a jistota je výrazně vy??í. Je?tě lep?í to bude na 17 kách, ale tady u? jsme na hranici s ohledem na pořizovací cenu gum a jízdní komfort. Pravda, pokud někdo preferuje "tvrdý" podvozek, bude určitě spokojen. Co se týče sportovích pru?in, uva?uju o nich také. GP je postavené vysoko. 35/35 to spraví 8)
Mas pravdu na 18" kolech je jizdni komfort opravdu spatny, obzvlast kdyz projizdich rychleji zatacku a vletis do diry nebo na nejakou nerovnost, tak si pripadas jak na rally, ale trpi cely podvozek coz se pak projevi v castych vymenach (cepy, ramena, silembloky) ale to uz je hold o tom co kazdy preferuje :wink: myslim si, ze 17" kolama ale neni co zkazit a jednak to auto vypada o 50% lip a taky to krasne sedi.
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

Já mám auto od října a v zimě jsem jezdil na 15palcových kolech a teď mám origo? 17palcové a je to dost velký rozdíl.Auto teď sedí jako přibité ale jde cítit ka?dá nerovnost a díra.
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Jarou? píše:To Colin: S tím plaváním na 15-kách to bude opravdu jen tvůj pocit :wink: Ale má? pravdu, 16 jsou u? o něčem jiném, stabilita a jistota je výrazně vy??í. Je?tě lep?í to bude na 17 kách, ale tady u? jsme na hranici s ohledem na pořizovací cenu gum a jízdní komfort. Pravda, pokud někdo preferuje "tvrdý" podvozek, bude určitě spokojen. Co se týče sportovích pru?in, uva?uju o nich také. GP je postavené vysoko. 35/35 to spraví 8)
Opravdu ten pocit není jen můj, to auto řídí je?tě bratr a otec a říkaj to samý. Hádat se rozhodně nechci, ka?dý si udělá obrázek sám. Hlavně ?e to jede a brzdí :)
Katy
Návštěvník
Příspěvky: 117
Registrován: pon bře 03, 2008 13:24
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

no.. ja bych rekla asi tolik... jizdni vlastnosti má jako kdyz zajíc klickuje na poli mezi kulkama brokovnice :lol:

Ne , ted vazne ... DNES PO TRETI HOD.ODPOLEDNE NEJAKY FRAJIIIIREK S ORANZOVYM GP A "J"ihlavskou SPZ, TO KALIL JAKO PRASE V BRNE OD KRIZOVATKY NA SPORTOVNI U BOBY AZ NAHORU NA UVOZ !!!!
JSI TU ? UMIS ASPON POZDRAVIT TADY... ? se priritim vedle tebe... koukam... a nic. jen cumis jak uz se uvolni prostor aby JSI MI TO MOHL UKAZAT jak grande leti !!!
promin, ale takhle se to nedela... uz jsem te sledovala ve zpetnem, co asi predvede, to prikrcene oranzove gp prejizdejici z pruhu do pruhu !
Ale ta miska mi vzala dech... nepreju nikomu nic zleho, ale kez by sis tak jednou rozbil hubu a ono te ty krawiny prejdou !!!!
www.girlstuning.com -tuningovy babinec *GT*
www.puntotuning.eu - aneb Punto Tuning Fans *PTF*

moje ?Punto, muj ?ivot!
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

Katy, to asi nebyl nikdo odsud, my takový věci neděláme :wink:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
WEXTN
Návštěvník
Příspěvky: 146
Registrován: ned říj 28, 2007 15:27
Bydliště: Fren?tát p.R.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WEXTN »

jeste ze nejezdim po Brne :lol:
1,4 Dynamic 5D oran?ova
Obrázek
Luckyna
Návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pon črc 21, 2008 19:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luckyna »

Co z toho vyplývá,?e v?ichni GPčkáři jsou nafoukaný,dosebezahleděný,netolerantní a nebezpečný snobové :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
já to říkám furt :lol:

ne,Katy to byla prasárna,nám to udělala černá fábie,kdy? jsme jeli na jaře na Rozko?
nějaký upravený RS,nám musel ukázat,?e mu to jede(co? jsme teda fakt netu?ili)nakonec to tam poslal do pravýho a Vencapunto měj co dělat

prostě někdo reaguje jinak,tohle vět?inou provozují chlapci 18-22let,tam jim něco sepne v mozku a musej se předvádět :evil:
Grande Punto 1,2 Dynamic r.v.08 černá Crossover
Katy
Návštěvník
Příspěvky: 117
Registrován: pon bře 03, 2008 13:24
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

to pevne verim;) - ja nehazu vsechny do jednoho pytle.
ja jen kdyby nahodou se tady vyskytl.. nebo si to precetl, aby se nad sebou aspon zamyslel. :)
www.girlstuning.com -tuningovy babinec *GT*
www.puntotuning.eu - aneb Punto Tuning Fans *PTF*

moje ?Punto, muj ?ivot!
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Dnes jsem jel asi 120 a foukal dost silný boční vítr a tak se mnou zacvičilo, ?e jsem vyjel do protisměru. To je to tak náchylný? Měl jsem Pandu, najel jsem s ní 112 tisíc a nikdy jsem tohle neza?il. Taky vám dělá?
Uživatelský avatar
RP72
Štamgast
Příspěvky: 250
Registrován: pát črc 01, 2011 18:51
Bydliště: Frýdek Místek

Příspěvek od RP72 »

jeník1 píše:Dnes jsem jel asi 120 a foukal dost silný boční vítr a tak se mnou zacvičilo, ?e jsem vyjel do protisměru. To je to tak náchylný? Měl jsem Pandu, najel jsem s ní 112 tisíc a nikdy jsem tohle neza?il. Taky vám dělá?
Mé GP je i při 180km/h naprosto krásně ,,přibité,, k cestě - mo?ná je to i kapku vy??í váhou auta.
Radek:
Grande Punto 1,9 MultiJet Sport (130k) r.v.2007
Pirelli PZero Nero 205/45 R17 88 W XL Letní
Pirelli WINTER 190 SNOWCONTROL SERIE II 185/65 R15 88 T ECO Zimní
Barva:Carribean orange
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

RP72 píše:
jeník1 píše:Dnes jsem jel asi 120 a foukal dost silný boční vítr a tak se mnou zacvičilo, ?e jsem vyjel do protisměru. To je to tak náchylný? Měl jsem Pandu, najel jsem s ní 112 tisíc a nikdy jsem tohle neza?il. Taky vám dělá?
Mé GP je i při 180km/h naprosto krásně ,,přibité,, k cestě - mo?ná je to i kapku vy??í váhou auta.
Několik recenzí na internetu na problém bočního větru upozorňuje, třeba článek na http://www.auto.cz/fiat-grande-punto-1-4-t-jet-1700
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Příspěvek od Foligno »

Tak, snad se tu neře?í jen to, jak gépéčko dr?í zatáčky. Teď mi kolega půjčil starou fabii, benzinovou 1,4.
Pocity, jako z jiné planety- neuvěřitelná akcelerace odspodu, ale brzdy to bylo ?ílené jak slaboučké. Aby bylo jasno nejezdím jako prasátko ani ve svém, a v půjčeném vůbec ne.
Ale takový dojem to na mně dělalo-beze srandy.
Gépéčko umí být taky ?ivé ale to chce dr?et otáčky nad 3tisíce, a brzdy- bomba, někdy a? moc jedovky.
Já který jsem zvyklý to dostat na cestovních 50 nebo 85 podle lokality a pak to nechat bublat při 2000, marné no.
Sezení v zatáčkách moc tímto stylem jízdy neposoudím. Tolik příspěvek ode mně. :shock:
Odpovědět