Servis / garanční prohlídky

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

[quote="Lipi"]:lol: :lol: :lol:

Ta selenia ?pičkova akurat tak na bicykel na retiazku...

Takovou odpověď jsem čekal :)
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Lipi píše::lol: :lol: :lol:

Ta selenia ?pičkova akurat tak na bicykel na retiazku...

Predra?eny.. a nic moc... ono je jedno zasa aky da? olej... olej ako olej.. ak ma napisane 5w-40 acea C3 tak aj tuto ?pecifikaciu musi splnat..

ja davam taky stred... a hlavne značky čo priamo maju rafinerky... ako shell.. bp... a pod..

napr. castrol nič moc.. na diesel foru by ti ten magnatec vychvalili.. a inak castrol patry pod BP...

tak isto Selenia... je niečo ako castrol pri VW alebo BMW... maju s nimi zmluvu na pár rôčkov.. a neviem ale tym to nebude... neni to len o zmluve... selenia.. sa mi zda ?e patry priamo fiatu...
Jsou to samozřejmě reklamní kecy, ale třeba 1.8 16V VFD v Barchettě nic jiného ne? Selenii ne?ere. S jiným olejem (o stejných parametrech) prostě variátor časování vačky ze studena rachtá.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Jsou to samozřejmě reklamní kecy, ale třeba 1.8 16V VFD v Barchettě nic jiného ne? Selenii ne?ere. S jiným olejem (o stejných parametrech) prostě variátor časování vačky ze studena rachtá.[/quote]

Tak jsem byl dnes na garanční prohlídce při 30 tisících a tady je cena originál komponentů Fiat:

Cena za práci s DPH 576 Kč

4x svíčky 1008Kč
Filtrační vlo?ka 369Kč
Filtr klimatizační 653 Kč

V?e bez DPH
Celkem s DPH 3127 Kč

Olej mi měnili při 20 tisících a stálo to 2100 Kč s DPH

Vzal jsem si v?echno s sebou a ty svíčky jsou v mnohem hoř?ím stavu, ne? byly u Pandy při 40 tisících. Holt má Punto vět?í kompresy a tlaky při výbuchu směsi.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

mne tam sviecky vydrzali 82000km. 53000 bolo na benzin ostatne na LPG. a jedneho dna som ledvaj nastartoval a nevedel som co tomu je tak nahodou vymenil sviecky a zasa bezchybna jazda. takze iridiove sviecky splnaju to co pisu.
a to kazdych 10000 chodis na servis?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

1nekros1 píše:mne tam sviecky vydrzali 82000km. 53000 bolo na benzin ostatne na LPG. a jedneho dna som ledvaj nastartoval a nevedel som co tomu je tak nahodou vymenil sviecky a zasa bezchybna jazda. takze iridiove sviecky splnaju to co pisu.
a to kazdych 10000 chodis na servis?
To je ptá? mně? Ka?dých 10 tisíc? Co je to za nesmysl? Snad 30 tisíc nebo 2 roky.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

Ja tedy menim olej kazdy rok coz je tak 15-18 tisic km

A davam jen Selenii,na starem Puntu jsem na ni najel 130tisic km ani jednou nedoleval olej. Tak proc ted experimentovat
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Grande EVO píše:Ja tedy menim olej kazdy rok coz je tak 15-18 tisic km

A davam jen Selenii,na starem Puntu jsem na ni najel 130tisic km ani jednou nedoleval olej. Tak proc ted experimentovat
Moje řeč...nechápu, jak někdo mů?e ?etřit na oleji. Za benzín nebo naftu se utratí desetitíce, tak?e těch několik stovek navíc za výrobcem předepsaný olej nikoho nezabije. Navíc tam někteří jedinci lejou olej bez specifikace C3 a tím si ničí katalyzátor. Ale hlavně ?e u?etřili za olej.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Zdeno412
Štamgast
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 26, 2010 10:06
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od Zdeno412 »

mne jeden známi pred tým ako som bol na prvej garančnej prehliadke vravel, ?e Selénia ako taká má určitú ?pecifickú vlastnos? a ,?e keď ju raz naleje? tak aby sa aj potom stále pou?íval iba ten olej.. z akého dôvodu to u? neviem ale proste tak mi to povedal...
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Zdeno412 píše:mne jeden známi pred tým ako som bol na prvej garančnej prehliadke vravel, ?e Selénia ako taká má určitú ?pecifickú vlastnos? a ,?e keď ju raz naleje? tak aby sa aj potom stále pou?íval iba ten olej.. z akého dôvodu to u? neviem ale proste tak mi to povedal...
Nevím, jak moc dobrá je Selenia, nejsem odborník, ale já pou?ívám pouze ji. Přes známého, který dělal prodejce u Fiatu, se dá koupit za celkem dobrou cenu, tak to neře?ím.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
petoMA
kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 04, 2013 19:54

Re: Servis / garanční prohlídky

Příspěvek od petoMA »

Je normálne aby servisná prehliadka na fiat punto evo stala 400eur?Touto sumou ma odpálil predajca v BA bývalý Valušek.S tým že ide o prehliaku Fiat Punto Evo 1.4 s LPG.Prehliadka mi vychádza o +/-2 mesiace.Na moju otázku čo je také drahé mi povedal že len filter na LPG stoji 70eur.Mali by sa meniť sviečky a olej.Nech materiál stoji 150eur.Za 250eciek chcu robiť čo?Podotýkam že ide o ročné auto a má 22000km.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis / garanční prohlídky

Příspěvek od 1nekros1 »

petoMA píše:Je normálne aby servisná prehliadka na fiat punto evo stala 400eur?Touto sumou ma odpálil predajca v BA bývalý Valušek.S tým že ide o prehliaku Fiat Punto Evo 1.4 s LPG.Prehliadka mi vychádza o +/-2 mesiace.Na moju otázku čo je také drahé mi povedal že len filter na LPG stoji 70eur.Mali by sa meniť sviečky a olej.Nech materiál stoji 150eur.Za 250eciek chcu robiť čo?Podotýkam že ide o ročné auto a má 22000km.
Kravina rocny lpg servis stoji aj s robotu 20e ked tak + 24e pretesnenie vstrekovacov(kazdych 60000).vymena oleja a filtrov stoji cca 60eur dalej 40e stoja najdrahsie sviecky iridiove na cca 86000km (potom si uz koly lpg pytaju vymenu)
Tak si to mozes zratat ze o kolko ta ty nenazranci oje.u ked si to tam nechas spravit
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
petoMA
kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 04, 2013 19:54

Re: Servis / garanční prohlídky

Příspěvek od petoMA »

To 1nekros1 Preto som chcel vedieť reakciu.Ved tolko nestoji ani servis dodávky čo máme doma.Suma je pomaly jak za servis Mercedesa :D .
Asi skúsim sieť servisov BOSCH car servis.Kedy si sme tam chodili spokojnojsť maximálna.
jaroslavii
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 23, 2014 10:03

Re: Servis / garanční prohlídky

Příspěvek od jaroslavii »

Neví někdo, jestli a jak se dá to upozornění pro servis vymazat? Ať nemusím do servisu, olej si měním sám.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Servis / garanční prohlídky

Příspěvek od tkupilik »

Bud si kup / upirat fiatecuscan (multiecusacan) nebo se na to vykasli, zmizi to samo a uz to nikdy nebude otravovat.
GP 1.4 Tjet
Odpovědět