Záruka, prodloužení záruky

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... třeba vědí,?e by se jim to vymstilo :lol:
Obrázek
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

kdy? u? se tu ře?í ta délka záruky, v?dy přemý?lím, jakej je fígl v těch ukrutně dluhých záruk Hyundaie a vozů Kia.....jinak si myslím, ?e záruka 2 roky je ok, pokud se s autem jezdí, tak za tu dobu si stačí v?echno "sednout" a člověk ví, na čem je.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Petr1985 píše:kdy? u? se tu ře?í ta délka záruky, v?dy přemý?lím, jakej je fígl v těch ukrutně dluhých záruk Hyundaie a vozů Kia.....jinak si myslím, ?e záruka 2 roky je ok, pokud se s autem jezdí, tak za tu dobu si stačí v?echno "sednout" a člověk ví, na čem je.
Přesně tak. Těch 7 let nebude jen tak samo sebou, pokud na autě nepraskne zrovna blok motoru, tak se asi bude na drtivou vět?inu věcí vztahovat spotřebák....

Mě taky přijdou ty 2 roky v pořádku, pokud by bylo něco vylo?eně vadný kus, tak při průměrném ročním nájezdu 15 - 20 tkm se to musí během 2 let projevit.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Drtikol
Štamgast
Příspěvky: 347
Registrován: sob kvě 05, 2007 1:33
Bydliště: Zlíneček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drtikol »

Co se týče prodlou?ených záruk jako např. Cee´d a sedm let záruky, tak to mají výrobci moc dobře spočítané. Jednak má pravdu Jarou? v tom, ?e né v?e uznají a argumentují tím, ?e se záruka nevztahuje na spotřební materiál. Druhou věcí je, ?e si servis uvá?e zákazníka k tomu, aby po celou dobu záruky jezdil do autorizovaného servisu, kde mu budou prodávat originální ND. Rabat z těchto dílů, který je obrovský jim na případnou záručné opravu bez problému vydělá.
GP Sport 1,9 JeToDiesel
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Drtikol píše:Co se týče prodlou?ených záruk jako např. Cee´d a sedm let záruky
Pozor, 7-tetá záruka u Ceedu na motor a převodovku, jinak je záruka na auto 5-tiletá (nebo 150 000 km)
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Drtikol
Štamgast
Příspěvky: 347
Registrován: sob kvě 05, 2007 1:33
Bydliště: Zlíneček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drtikol »

Du?an píše:
Drtikol píše:Co se týče prodlou?ených záruk jako např. Cee´d a sedm let záruky
Pozor, 7-tetá záruka u Ceedu na motor a převodovku, jinak je záruka na auto 5-tiletá (nebo 150 000 km)
No vidí?, jezdím v Ceedu a nevím to :oops: Ka?dopádně myslím, ?e jde v první řadě o motor a převodovku. Na podvozku má? samé spotřební věci, tak?e bez záruky.
GP Sport 1,9 JeToDiesel
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Drtikol píše:Druhou věcí je, ?e si servis uvá?e zákazníka k tomu, aby po celou dobu záruky jezdil do autorizovaného servisu, kde mu budou prodávat originální ND. Rabat z těchto dílů, který je obrovský jim na případnou záručné opravu bez problému vydělá.
Přesto i tak se mi to zdá výhodněj?í. Na druhou stranu, kdy? si na GP dokoupím záruku, není tam také podmínka servisování v autorizovaném servisu a nákup originálních náhradních dílů :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Drtikol
Štamgast
Příspěvky: 347
Registrován: sob kvě 05, 2007 1:33
Bydliště: Zlíneček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drtikol »

Du?an píše:
Drtikol píše:Druhou věcí je, ?e si servis uvá?e zákazníka k tomu, aby po celou dobu záruky jezdil do autorizovaného servisu, kde mu budou prodávat originální ND. Rabat z těchto dílů, který je obrovský jim na případnou záručné opravu bez problému vydělá.
Přesto i tak se mi to zdá výhodněj?í. Na druhou stranu, kdy? si na GP dokoupím záruku, není tam také podmínka servisování v autorizovaném servisu a nákup originálních náhradních dílů :idea:
Pokud si dokoupí? záruku, tak né od výrobce, ale od poji??ovny, která to pro dovozce zprostředkovává. Tak?e to je tro?ku něco jiného.
GP Sport 1,9 JeToDiesel
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

kdysi, kdy? jsem koupil Tigru v ačkách, tak k tomu byla záruka Car Life, co? bylo poji?tění de facto v?ech závad a podělal se mi regulátor napětí a bez problému to ře?ili....(a to bylo tehdy 8 let starý dovozový auto).

chtěl jsem si tu pojistku uzavřít i teď, ale nejde to, oni podle v?echo spolupracujou pouze s velkýma firmama jako áčka a tak podobně....
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Tak memu puntovi za par dni skonci zaruka. Myslite, ze ma cenu ji rozsirovat? Nemam zatim moc najeto (pres 20 tis.), a proto se bojim, ze po zaruce se zacne vsechno rozpadat :-)
Zatim slape bez problemu (musim zatukat na drevo) a v pripade nejakeho vetsiho problemu neni zas cena rozsirene zaruky tak moc vysoka s ohledem na cenu nahradnich dilu.

http://www.fiatpeople.cz/UserFiles/File ... s%20cz.pdf

Ma prosim nekdo rozsirenou zaruku a pokud ano, co kryje a co ne?
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

neboj auto sa ti urcite nerozpadne a ked najazdis tak malo KM tak si myslim ze predlzenie zaruky ti netreba.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

1nekros1 píše:neboj auto sa ti urcite nerozpadne a ked najazdis tak malo KM tak si myslim ze predlzenie zaruky ti netreba.
ja bych si prave proto, ze najezdi malo Km priplatil ;-) protoze po 20 000km se maloktara zavada projevi...
Juro
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 21, 2008 15:48
Bydliště: Momentalne Praha

Příspěvek od Juro »

Kazdopadne predlzena zaruka je uplne rovnocenna s tou dvojrocnou, tj. zahrna vsetko, co standardna.
GP 1.2 Dynamic 5D (2007), Bolero Red
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

jako někdo tu psal ?e neberou záruku na spotřební materiál... ale to jsou na autě snad jen +- kola, řemeny, filtr, destičky a ?árovky... a dokonce i ?árovky mi vyměnili na záruku...
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

MV píše:Tak memu puntovi za par dni skonci zaruka. Myslite, ze ma cenu ji rozsirovat?
To je sázka do loterie - co víc k tomu dodat.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět