Dlouhodobý test Grandepunta

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

NEJPRVE KLOUB, POTOM ELEKTROMOTOR A NAKONEC CELA SKRIN RIZENI. UKAZALO SA TAKE ZE SLO O ZAVADU O NIZ VYROBCE JIZ VI A U NOVYCH VOZU BYLA DEFINITIVNE ODSTRANENA :oops: :oops: :oops:

SLO O UVOLNENE SEGMENTY UCHYCENI VOLANTU S MECHANISMEM RIZENI, NESLO O POSKOZENI FUNKCNI, POUZE PROTIVNE Z HLEDISKA HLUCNOSTI

Diky moc FIAT aj ja som si myslel ze kupujem NOVY VOZ :twisted:
Do .... to sa mi este uvolni aj volant? [dalsiemu majitelovi??]
FIAT nikdy viac :oops: :oops: :oops:
Som vazne znepokojeny kvalitou svojho auta!!!
Naposledy upravil(a) Robo1.2 dne úte říj 30, 2007 0:09, celkem upraveno 1 x.
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

[quote="Robo1.2"]
Do .... to sa mi este uvolni aj volant? [dalsiemu majitelovi??]
quote]

V poho, v mojej byvalej sluzobnej felicii mi volant uplne plaval. kedze nemal airbag, oprava bola jednoducha :)
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

nal píše:
Robo1.2 píše: Do .... to sa mi este uvolni aj volant? [dalsiemu majitelovi??]
quote]

V poho, v mojej byvalej sluzobnej felicii mi volant uplne plaval. kedze nemal airbag, oprava bola jednoducha :)
Nal priznam ze si ma trocha rozosmial, mal si vidiet 1 reakciu co som tu napisal, kompletne som to vymazal, musim sa tu chovat slusne
Ma to riadne rozculilo, vymena prevodiek, tyce co ma este dalej caka?
servomotor, uchytenie volantu

NA KONCI TESTU MELO PUNTO RIZENI NOVE
A co zakaznik co bude mat 60-80kkm za 5rokov? Jemu ho da kto nove??
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

To Robo:
suhlas, suhlas a este raz suhlas.
Vyzera to tak, ze my dvaja sme prvi rebeli:-) Nech sa mi to auto paci akokolvek, a je to uz moj druhy fiat, v mojom pripade je uz toho trochu moc na nove auto. Je mi do placu, ked kamarat, co si kupil fobiu, mi hovori ze okrem vypalenej ziarovky vo svetlomete sa mu nic ine neprihodilo.
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Ake mate roky vyroby pani? Ja 2007 a som si vsimol zadne klucky a sedadlo klesa, este som to nereklamoval...Fabia 1 bola na konci zivota ked si ju kamarat kupoval, vsetky chyby vychytane :!:
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Moje je 09/2006. To akoze auta z prvych serii maju narok byt "nedorobene"? Kde to je napisane? Ak je to tak, tak by ich potom mali predavat ako testovacie za polovicne ceny a az potom druhoseriove za plne ceny. Presne ako pisal Robo - ako ja pridem k tomu v porovnani s tebou, ze pri 80000km mi odide riadenie a tebe nie, a bude to len preto lebo auto z tvojej serie uz malo chyby vychytane....
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Tinkturak
Návštěvník
Příspěvky: 114
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:39
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinkturak »

excaliber píše:Moje je 09/2006. To akoze auta z prvych serii maju narok byt "nedorobene"? Kde to je napisane? Ak je to tak, tak by ich potom mali predavat ako testovacie za polovicne ceny a az potom druhoseriove za plne ceny. Presne ako pisal Robo - ako ja pridem k tomu v porovnani s tebou, ze pri 80000km mi odide riadenie a tebe nie, a bude to len preto lebo auto z tvojej serie uz malo chyby vychytane....
Hele kámo, a kolik ?e jsi měl wůbec doposud aut, a kolik z nich nowých z prwní série?
Je to tak u w?ech značek, a od toho má? garanci, abys za wýrobní wady neplatil......KAPI? :?:
GP 1.2 8V Dynamic + rozmazlowačky :)
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Na prvych fabiach tiez odchadzali loziska na prednych kolesach aj po 30000km a ludia drzkovali ze maju uz po zaruke. To nie je chyba len FIATu, i ked ma stve, ze napr o riadeni vyrobca vie a nespravi zvolavacku, to by si u mna splhol, takto straca na bodoch... Osobne ma viacej stve ta necinnost, ako to ze sa niekde stala chyba, vid Crashtest Roomsteru, riadenie GP atd
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
Tinkturak
Návštěvník
Příspěvky: 114
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:39
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinkturak »

olso píše:Na prvych fabiach tiez odchadzali loziska na prednych kolesach aj po 30000km a ludia drzkovali ze maju uz po zaruke. To nie je chyba len FIATu, i ked ma stve, ze napr o riadeni vyrobca vie a nespravi zvolavacku, to by si u mna splhol, takto straca na bodoch... Osobne ma viacej stve ta necinnost, ako to ze sa niekde stala chyba, vid Crashtest Roomsteru, riadenie GP atd
U prwních Peugeotů 206 zase odcházely kulowé čepy.....
Prostě tyhle dětské nemoci mají w?echny prwní série nowých aut. Jedno jaká značka.
Prostě od toho je garance, aby tím netratil zákazník.
GP 1.2 8V Dynamic + rozmazlowačky :)
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Tinkturak píše:
excaliber píše:Moje je 09/2006. To akoze auta z prvych serii maju narok byt "nedorobene"? Kde to je napisane? Ak je to tak, tak by ich potom mali predavat ako testovacie za polovicne ceny a az potom druhoseriove za plne ceny. Presne ako pisal Robo - ako ja pridem k tomu v porovnani s tebou, ze pri 80000km mi odide riadenie a tebe nie, a bude to len preto lebo auto z tvojej serie uz malo chyby vychytane....
Hele kámo, a kolik ?e jsi měl wůbec doposud aut, a kolik z nich nowých z prwní série?
Je to tak u w?ech značek, a od toho má? garanci, abys za wýrobní wady neplatil......KAPI? :?:
Excaliber no asi tu tak rebelujeme, ale urcite to neni bezdovodne
inak April 06

Kamo Tinkturak, co koho po tom kolko mal kto doteraz aut? Mna zaujima to do coho som momentalne vrazil peniaze. A bol to NOVY VOZ od FIATU.
Mna ako zakaznika absolutne nezaujima ze je to z prvej serie. Ak sa to prejavilo ako vadne, mali ma pozvat a opravit.
Rozdiel je v tom ze ja som sa chodil doprosovat do servisu ze je tam problem a oni to riesili a nebolo to na pockanie. Neviem ktora verzia bola hotova v Oct06.
Bol som pripraveny na vyrobne muchy, ale toto predcilo ocakavanie.
Ak si trocha jazykovo zdatny, precitaj si aj niekde inde na webe co pisu majitelia, tych aut je totiz uz dost na svete.

Naco mi je garancia ked tam moze byt skryta vada ktora sa prejavi povedzme po 50kkm? Akoze ked sa to vysype 3rok tak je to moja chyba, hej???Nekupil som novy voz aby na nom refurbisovali za prevadzky riadenie, kapisto? [dalsie veci tu nejdem rozoberat]

A smutne je ze sa to nemoze zahrat na : jo mel smulu na spatny kus
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Tinkturak píše:
olso píše:Na prvych fabiach tiez odchadzali loziska na prednych kolesach aj po 30000km a ludia drzkovali ze maju uz po zaruke. To nie je chyba len FIATu, i ked ma stve, ze napr o riadeni vyrobca vie a nespravi zvolavacku, to by si u mna splhol, takto straca na bodoch... Osobne ma viacej stve ta necinnost, ako to ze sa niekde stala chyba, vid Crashtest Roomsteru, riadenie GP atd
U prwních Peugeotů 206 zase odcházely kulowé čepy.....
Prostě tyhle dětské nemoci mají w?echny prwní série nowých aut. Jedno jaká značka.
Prostě od toho je garance, aby tím netratil zákazník.
Sorry ale Tebe pripadaju problemy riadenia ako detska nemoc?
Suhlasil by som v pripade zadnych kluciek, klesajucich dveri, klesajucich sedaciek, nefunckneho otvarania dveri od vodica, problemy s oknami atd...
Preboha ale riadenie odladovat na zakaznikoch ????
Tinkturak
Návštěvník
Příspěvky: 114
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:39
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinkturak »

Robo1.2 píše:
Tinkturak píše:
olso píše:Na prvych fabiach tiez odchadzali loziska na prednych kolesach aj po 30000km a ludia drzkovali ze maju uz po zaruke. To nie je chyba len FIATu, i ked ma stve, ze napr o riadeni vyrobca vie a nespravi zvolavacku, to by si u mna splhol, takto straca na bodoch... Osobne ma viacej stve ta necinnost, ako to ze sa niekde stala chyba, vid Crashtest Roomsteru, riadenie GP atd
U prwních Peugeotů 206 zase odcházely kulowé čepy.....
Prostě tyhle dětské nemoci mají w?echny prwní série nowých aut. Jedno jaká značka.
Prostě od toho je garance, aby tím netratil zákazník.
Sorry ale Tebe pripadaju problemy riadenia ako detska nemoc?
Suhlasil by som v pripade zadnych kluciek, klesajucich dveri, klesajucich sedaciek, nefunckneho otvarania dveri od vodica, problemy s oknami atd...
Preboha ale riadenie odladovat na zakaznikoch ????
I problémy řízení mi tak příjdou. Jediné co je smutné, je přístup Fiatu, ?e neudělal swoláwačku....
GP 1.2 8V Dynamic + rozmazlowačky :)
Tinkturak
Návštěvník
Příspěvky: 114
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:39
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinkturak »

Robo1.2 píše: Excaliber no asi tu tak rebelujeme, ale urcite to neni bezdovodne
inak April 06

Kamo Tinkturak, co koho po tom kolko mal kto doteraz aut? Mna zaujima to do coho som momentalne vrazil peniaze. A bol to NOVY VOZ od FIATU.
Mna ako zakaznika absolutne nezaujima ze je to z prvej serie. Ak sa to prejavilo ako vadne, mali ma pozvat a opravit.
Rozdiel je v tom ze ja som sa chodil doprosovat do servisu ze je tam problem a oni to riesili a nebolo to na pockanie. Neviem ktora verzia bola hotova v Oct06.
Bol som pripraveny na vyrobne muchy, ale toto predcilo ocakavanie.
Ak si trocha jazykovo zdatny, precitaj si aj niekde inde na webe co pisu majitelia, tych aut je totiz uz dost na svete.

Naco mi je garancia ked tam moze byt skryta vada ktora sa prejavi povedzme po 50kkm? Akoze ked sa to vysype 3rok tak je to moja chyba, hej???Nekupil som novy voz aby na nom refurbisovali za prevadzky riadenie, kapisto? [dalsie veci tu nejdem rozoberat]

A smutne je ze sa to nemoze zahrat na : jo mel smulu na spatny kus
Robo, ptal jsem se proto, ?e to swědčí o neznalosti toho, co jsem psal wý?e.
?e tohle není jen u Fiatu, ale u jakékoliv značky. I U těch wámi zmiňowaných Fábií. Kámo? ho tahal za fusekli, kdy? mu twrdil, ?e u nowé Fábie měl pouze prasklou ?árowku. Buď měl z prdele kliku a wyhrál tím autem něco jako jackpot, a nebo je to prostě lhář :wink:
Jaxem řekl. dyby u? dříwě měl wícero různých aut, různých značek, wěděl by, ?e to je problém w?ech prwních sérií w?eobecně.....
GP 1.2 8V Dynamic + rozmazlowačky :)
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

Aj ja sa postavim na Robovu stranu..
Auto mam kupene v marci 2006 a odvtedy som uz v servise stravil dobrych par chvil.. Ziaden z problemov nebol podla servisu vazny a neohrozoval moju bezpecnost (chvala bohu), ale vsetko to boli veci ktore znizovali komfort a moju radost z noveho a hlavne prveho auta..
Ked si predstavim kolko ma to auto stalo, platil som za novinku na trhu, a kolko problemov som si tym vlastne priplatil..

Ale zase aby som bol uprimny, teraz auto slape ako ma, mam pocit ze problemy (aspon zname a prejavujuce sa do 24tisic km) su odstranene a teraz naozaj jazdim a nemam ziadne problemy.. teda okerm tych, ktore si robim sam, ale to je uz asi do ineho fora :mrgreen:

A este k tym fabiam.. Kolega kupil fabku mesiac po mne, a za vyse roka nemusel menit ani len vypalenu ziarovku.. Jedine co riesil, bola vrzgajuca palubovka (po oprave vrzga este viac :lol:)
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Kamo Tinkturak: Jasne ze chyby su na kazdych autach, to beriem a cakal som to do urcitej miery aj na svojom. A nechcem ti priat, aby sa ti nieco na tvojom GP v buducnosti kazilo, ale keby si mal chodit do servisu ako na hodiny klaviru, bude ti uplne jedno ze za to neplatis. Je to presne o tom ako spominas neskorsie - smutny je pristup Fiatu...
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Odpovědět