STK (stanice technické kontroly)

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

STK (stanice technické kontroly)

Příspěvek od Dušan »

Jeliko? nastalo období, kdy ji? někteří museli a jiní budou muset postupem času nav?tívit STK, zalo?il jsem toto téma ke sdělení postřehů z průběhu technické kontroly.

Dnes jsem absolvoval TK po 4 letech od koupě GP-čka.

Provedené pracovní operace:- měření emisí
- kontrola podvozku a řízení
- kontrola sbíhavosti předních kol
- kontrola brzdové soustavy
- kontrola světel (v?echny origo světla), klakson, pásy, rozměr pneu podle TP
- kontrola VIN v motorovém prostoru a na podlaze před spolujezdcem

Zji?těné závady:
?ádné

Nekontrolované doplňky (bez viditelného zájmu, mo?ná jen pohledem oka):
- autofólie a kartička se schválením technické způsobilosti
- schválení a umístění světel pro denní svícení
- li?áky a ET
- povinná výbava

Celkem zaplaceno 420 (emise) + 630 (TK) = 1050,- Kč
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Ahoj, ?il jsem v domnění, ?e při koupi nového vozu platí STK 4 roky. Minulý týden mi při?el dopis ze servisu Fiat, ?e evidují moje auto a připraví ho na STK, která je platná do listopadu 2013 :!: Nějak jsem tomu nevěřil, kouknul jsem se tedy na spzku a opravdu, jak STK tak emise mám podle ní platné do listopadu 2013.

Auto jsem v?ak kupoval a uvedl do provozu v lednu 2008. Počítal jsem tedy se STK na leden 2012.
Jak je to mo?né? ?e by překlep (to je ale divné, splést se hned dvakrát stejně), nebo se změnila legislativa a něco mi uniklo?
Mám se jim hlásit, nebo nemám :D
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

MV píše:Ahoj, ?il jsem v domnění, ?e při koupi nového vozu platí STK 4 roky. Minulý týden mi při?el dopis ze servisu Fiat, ?e evidují moje auto a připraví ho na STK, která je platná do listopadu 2013 :!: Nějak jsem tomu nevěřil, kouknul jsem se tedy na spzku a opravdu, jak STK tak emise mám podle ní platné do listopadu 2013.

Auto jsem v?ak kupoval a uvedl do provozu v lednu 2008. Počítal jsem tedy se STK na leden 2012.
Jak je to mo?né? ?e by překlep (to je ale divné, splést se hned dvakrát stejně), nebo se změnila legislativa a něco mi uniklo?
Mám se jim hlásit, nebo nemám :D
A? je v tom co je, hlavně se řiď tím co má? na nálepce.

P.S. Já si auto na STK nenechávám připravit nikdy - to tě bude stát fůru peněz. Preferuji projet STK a posléze si nechat odstranit příp. zji?těné závady
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Díky, právě jsem si říkal, abych nebyl zbytečně předčasně aktivní nebo se mi nevymstilo to, ?e jsem ignoroval "správný" termín.

Počítal jsem s tím, ?e zajedu na STK ke konci roku a případné nedostatky si nechám pak opravit je?tě v rámci záruky, kterou mám do ledna (resp. sna?il bych se o to).
Ale kdy? mi podle nálepky STK je?tě 2 roky platí, tak by to vy?lo úplně zbytečně...
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Dej si na to pozor, dobře se podívej co má? na nálepce, kdy bylo vozidlo poprvé přihlá?eno a rad?i si zajdi i na odbor dopravy, kde ti vozidlo přihlásili ( uvedli do provozu), a? ti to vysvětlí, nebo sjednají nápravu.
V případě nějakého problému se s tebou asi nikdo u? bavit nebude a budou tě mít jenom za lumpa, který si přelepil nálepky.
V zákoně 56/2001 Sb. § 40/1a) je toti? jasně dáno:
Provozovatel silničního vozidla přistaví k technické prohlídce osobní automobil, nejpozději ve lhůtě čtyř let po prvním zápisu silničního vozidla do registru silničních vozidel a potom pravidelně nejpozději ve lhůtách dvou let,
Tyhle lhůty byly i součástí testů v auto?kole, tak?e se nevymluví?, ?e jsi o tom nevěděl a na nálepce má? něco jiného. Nálepka je jenom kousek fólie, kde se mohl chytrý úředník jenom ucvaknout kousek vedle.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Jasně, děkuji za upozornění. Dívám se do kopie VTP a tam je datum prvního uvedení do provozu 21.1.2008. Tak?e platí můj původní plán, ?e Pun?u dovalím na STK po silvestru a na nálepku ka?lu.

Ono by to toti? nemělo ani nějaký smysluplný význam by mi STK platila od 01/2008 do 11/2013, čili 5 let a deset měsíců. Prostě se ten úředník dvakrát stejně spletl, kdy? ?típal známku :lol:
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Ve čtvrtek jsem absolvoval STK. Od 1.5.2012 měly být roz?ířené prováděné úkony - nějak jsem si toho nev?iml :).'.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět