Zadní světla

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Levý zadní blinkr nefunguje

Příspěvek od 1nekros1 »

prekostri to. mali s tym problem uz 2jkove punta a aj grande samozrejme to zdedilo. normalne potiahni kabel s kostry svela niekam na karoseriu. staci aj ocko spravit na tom srobe co skrutkujes
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

Zdravim vsechny, sehnal jsem si zadni svetla z punto evo, akorat mi poslali blby konektory. A prej ze jiny nemaji. POradi mi nekdo kde ty potrebny konektory sehnat? a jestli musim shnaet jen presne konektory pro evo a nebo tam pasuje i z jineho svetla? diky za rady.
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla

Příspěvek od jeník1 »

Na tohle musíš počkat jestli se ti ozve Jarouš :D
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

no ono je to jeste vtipnejsi :-) z vrakace mi poslali jedno svetlo s tm konektorem, na ktery pasuje konektor z punta II a druhe svetlo, ktere ma pozmenenou patici, ta je prisroubovana a je tam ovalny 5pin konektor, podobny jako je treba na mlhovce.. foto prikladam. Takze na jedno svetlo konektor mam a na druhy ne :-) resim to jeste s vrakacem, pry to nekontrolovali, premyslim ze jim to hodim na hlavu. Sehnal jsem jeste jeden vrakac, kde maj vrak eva se svetlama i konektorama, pokud z toho prvniho nebudou vstricni, vratim jim to a vezmu to komplet z toho druheho. No myslel jsem ze jsou svetla jen s jednim typem konektoru ale to by nebyl fiat aby zase neco nezmenil :-)
Přílohy
prave_svetlo_konektor.jpg
prave_svetlo_konektor.jpg (237.22 KiB) Zobrazeno 6273 x
leve_svetlo_konektor.jpg
leve_svetlo_konektor.jpg (172.43 KiB) Zobrazeno 6273 x
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Zadní světla

Příspěvek od Mara87 »

vodopadek píše:Zdravim vsechny, sehnal jsem si zadni svetla z punto evo, akorat mi poslali blby konektory. A prej ze jiny nemaji. POradi mi nekdo kde ty potrebny konektory sehnat? a jestli musim shnaet jen presne konektory pro evo a nebo tam pasuje i z jineho svetla? diky za rady.
Ahoj,

když jsem pořizoval já zadní světla z EVA tak jsem zašel na vrakáč a sehnal konektory pro EVO, ale dej si pozor, světlo si radši vem sebou pro kontrolu, protože z prvního eva konektor nepasoval. Ale mám pocit že ty konektory jsou drohé, pokud si pamatuju dobře, za jeden chtěly 400kč. Ale nechtěl jsem lítat všude možně, tak jsem to za tu cenu vzal. Pak ještě nějaký kačky servisu za přepinování.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

dik za info. no ja resim s vrakacem, ten problem ze mi poslali kazdy svetlo s jinym konektorem. uvidime jak to dopadne. Zapojeni si pak udelam sam to by nemel byt zadny problem. ten starsi konektor je v pohode, je stejnej jako na puntu II. ale ten novy nikde neni.. resp. zborenych evicek na vrakaci moc neni :-) uvidime snad se mi podari vse sehnat a dotahnout vymenu do konce.
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla

Příspěvek od jeník1 »

Jenom takový dotaz. Proč ty světla měníš? Oni ty původní v GP nefungovaly?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Zadní světla

Příspěvek od Mara87 »

Jde pouze o ofekt, EVO má zadní lampy hezčí a částečně ledkové.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

jj presne tak :-) proste se mi libi vic nez ty puvodni. ono stejne nakonec uvidim jak to dopadne. Ty co uz z toho vrakace mam, tak budu vracet, protoze proste ten novej konektor nikde nemaj a druhy svetlo s tim starsim konektorem taky ne :-) maj proste od druhu 1 ks. takze je vratim a zkusim jinde poptat abych sehnal stejnej par a nejlepe sundat z vraku rovnou i s konektorama :-)
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla

Příspěvek od Zdenda »

To je rozumný,počítej že po zapojení světel z Eva ti bude svítit kontrolka prasklé žárovky na palubáku :mrgreen:
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

nebude :-) uz mam koupeny ty spravny rezistory aby byl standartni odber jako zarovka :-) dle anglickeho fora.. a mam to promysleny. Jen ted sehnat svetla vcetne tech spravnejch konektoru :-)
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Zadní světla

Příspěvek od Mara87 »

hodně úspěchu, mohl jsem dělat co jsem chtěl a kontrolka stejně svítí. Ale už jsem si na ni zvykl.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

Tak dneska jsem na vrakaci v Bechyni ulovil sadu zadnich svetel z eva z roku 2013 vcetne konektoru (novy typ) za krasnych 1800 Kc. Mam radost :-) jedno svetlo ma trosku odreninky z bouracky, ale nejsou to zadne hloubkove diry, jen takovy ty zmatnely carky asi na 2 mistech. Vezmu to lestickou a bude jako nove. Ted uz jen mit dostatek casu a zkusit to pozapojovat a vyzkouset. tesim se na to :-)
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

zeptam se tech co maj punto evo, pripadne menili zadni svetla za ty z eva.. mate nekdo problem s rosenim svetel? Ja jsem svetla namontoval, a svetla se pri zmene pocasi zima-teplo, teplo-dest, teplo-umyti wapkou rosi zevnitr. Svetla jsem mel znovu vyndane, vyfoukal jsem je horkovzuskou, nikde ani kapka, prvni dest a zase se rosi. Tesneni jsem vymenil za nove, svetla se zdaji neporusena.. byla sundana z auta bouraneho na predek, tudiz nebyla dotknuta. docela me to mrzi.. nevypada to hezky kdyz jsou tam mlzny mapy. Resil to nekdo ma pripadne stejny problem? diky za odpoved.
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla

Příspěvek od 1nekros1 »

ja to riesim na kazdom svetle co sa rosilo tak ze s vnutornej (nepohladova strana) strany navrtam do svetla v najspodnejsej casti dierku velkosti 3-4mm. odvtedy sa mi to uz ziadne svetlo nerobilo. robil som to na hmlovke aj cuvacie svetlo aj jedno zadne svetlo a priatelka to ma na oboch zadnych svetlach.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět