Zadní světla

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Zadní světla

Příspěvek od Mara87 »

FRIMICO píše:Já jsem to tak taky udělal.Jen jsem vyměnil ten plíšek co jsem měl kousek upálenej a zas to funguje.Vůbec mě nenapadlo to shánět celý.
Sehnat celé je to na nic, to by si musel pájet dráty k sobě a to je blbost. Stavit se do jakéhokoliv servisu kde dělají aji elektro a tam ti ten pin udělají znova.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Tatranec
Návštěvník
Příspěvky: 81
Registrován: pát črc 20, 2012 22:29
Bydliště: Tatry

Zadní světla

Příspěvek od Tatranec »

Zdravím všetkých granďasov!

Po roku a pol prevádzky mi začalo slabšie svietiť ľavé zadné koncové svetlo na Punte 2012.
Zadné lampy sú z EVA, teda koncové svetlo je diódové.
V servise sa s tým nebavili, jednoducho celú zadnú lampu vymenili v rámci záruky (kabeláž a konektor boli bez chyby).

Pri nočnej jazde po diaľnici som už dvakrát videl Punto Evo, ktorému slabo svietilo jedno koncové diódové svetlo. A vždy ľavé... Asi to bude chybou výroby.

Tatranec, P 2012 1.2 51 kW
Italian cars are exciting!
hopik
Návštěvník
Příspěvky: 125
Registrován: úte dub 24, 2007 13:24

Re: Zadní světla

Příspěvek od hopik »

Jsem ale blbec, to je vlastne pravda,ze bych to musel cely prepajet.
No mam ohorely jeden pin, takze mi neblika zadni smerove svetlo.
hopik
Návštěvník
Příspěvky: 125
Registrován: úte dub 24, 2007 13:24

Re: Zadní světla

Příspěvek od hopik »

Z fiat motortec mam objedny ten bily konektor za 200kc a piny po 35kc korunach.
No nic uz to vezmu cely a pohraju si s tim. Ale jak se znam tak mi to vybouchne v ruce :)
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Zadní světla

Příspěvek od Mara87 »

hopik píše:Z fiat motortec mam objedny ten bily konektor za 200kc a piny po 35kc korunach.
No nic uz to vezmu cely a pohraju si s tim. Ale jak se znam tak mi to vybouchne v ruce :)
Cože? Tobě objednali samotnej konektor na ty světla? Tos byl ve Fiatu naproti Globusu? Tam sem nebyl, já byl ve Slatině a tam mě řekli že musím koupit celou novou kabeláž. To jsou teda ku*... Borec v jiným servisu mě říkal že se jim to pouze nechtělo hledat, tak mě prej takto poslali do pr*...
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
hopik
Návštěvník
Příspěvky: 125
Registrován: úte dub 24, 2007 13:24

Re: Zadní světla

Příspěvek od hopik »

Zkusil jsem napsat email do Motortecu a hned mi pan Holemy odpovedel,ze nevi jestli myslime to same. Tak poslal screenshot z jejich databaze, jestli je to to co si myslim, ja odpovedel ze ano a on hned odpovedel a rekl,ze to bude bohuzel az v utery (dnes). Pred chvili mi psal 20minut zpatky ,ze ma ty veci skladem. Zatim komunikaci nemuzu hodnotit jinak nez cistou jednickou.
Tak ted vzit ruksak , jidlo na tyden a z lisne pomoci mhd az ke globusu.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla

Příspěvek od jeník1 »

Zdravím,
tak jsem četl celou diskuzi o zadních světlech a kromě zbytečností jako třeba "tuning" zadních světel jsem tady nenašel návod na výměnu žárovky v zadních světlech. Když jsem byl v servisu, tak tam jednomu chlápkovi měnili žárovku v zadní svítilně, protože nevěděl jak na to. Já to taky nevím. Podle toho co viděl když to mechanik dělal, tak uvilnil dva šrouby, které jsou po zvednutí víka kufru jasně vidět na podélném bakelitu. Díky za info....hlavně mi nepište odpovědi typu "jsi blbej když to nevíš a jdi s tím taky do servisu"
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Zadní světla

Příspěvek od Mara87 »

jeník1 píše:Zdravím,
tak jsem četl celou diskuzi o zadních světlech a kromě zbytečností jako třeba "tuning" zadních světel jsem tady nenašel návod na výměnu žárovky v zadních světlech. Když jsem byl v servisu, tak tam jednomu chlápkovi měnili žárovku v zadní svítilně, protože nevěděl jak na to. Já to taky nevím. Podle toho co viděl když to mechanik dělal, tak uvilnil dva šrouby, které jsou po zvednutí víka kufru jasně vidět na podélném bakelitu. Díky za info....hlavně mi nepište odpovědi typu "jsi blbej když to nevíš a jdi s tím taky do servisu"
Napoprvé je to složité, ale když už víš jak to je, tak je to jednoduché. Odšroubuješ ty dva šroubky které jsou vidět. Pak jsou tam dva čudle ještě zacvaklí do karoserie. Ty odcvakneš ťak že světlo se budes snažit silou přitáhnout k sobě. Jsou tam dva ty cudliky. Jak se ti to podaří tak odpoj od kabeláže. Pak zezadu svítilny uvidíš dva šrouky, tak je taktéž odšroubuj, a dostaneš se k žárovkám. Mrkni na fotky co tu najdeš, někde jsem viděl zadní světlo vyfocené zezadu, tam uvidíš ty dvě packy.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla

Příspěvek od jeník1 »

Napoprvé je to složité, ale když už víš jak to je, tak je to jednoduché. Odšroubuješ ty dva šroubky které jsou vidět. Pak jsou tam dva čudle ještě zacvaklí do karoserie. Ty odcvakneš ťak že světlo se budes snažit silou přitáhnout k sobě. Jsou tam dva ty cudliky. Jak se ti to podaří tak odpoj od kabeláže. Pak zezadu svítilny uvidíš dva šrouky, tak je taktéž odšroubuj, a dostaneš se k žárovkám. Mrkni na fotky co tu najdeš, někde jsem viděl zadní světlo vyfocené zezadu, tam uvidíš ty dvě packy.[/quote]

Takže to vrchní plexisklo co kryje celé světlo se nesundavá?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Zadní světla

Příspěvek od Jarouš »

Mara87 píše:Jinak konektrory jsem dnes na tom vrakacu koupil za 400 kc/ 2 ks. Ale krvacel jsem u toho kdyz sem to platil, za blbej kousek spinaveho plastu
Včera mi tytéž konektory přivezl kámoš za 25,- kč kus. Zdroj - vrakáč Fiatdily Praha. Na anglickém fóru jsem se dočetl, že na EVO jsou stejné jako na Punto II (dlouhé svislé zadní lampy) a to bylo taky jejich dárcem. Přepinovat ten jiný konektor na dráty v GP je brnkačka, konketor jde "odjistit" a bez požkození se jednotlové piny vytáhnou. Pak stačí nastrkat dráty z instalace v GP + ten jeden navíc a je to. Jako eliminaci chybové hlášky jsem nakoupil výkové rezistory 3.3 ohm, což by mělo odpovídat dvou 5W žárovkám, které jsou v koncovém světle na Grande. Až bude trošku času, tak se plácnu nějaké foto :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Zadní světla

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:Zdravím,
tak jsem četl celou diskuzi o zadních světlech a kromě zbytečností jako třeba "tuning" zadních světel jsem tady nenašel návod na výměnu žárovky v zadních světlech. Když jsem byl v servisu, tak tam jednomu chlápkovi měnili žárovku v zadní svítilně, protože nevěděl jak na to. Já to taky nevím. Podle toho co viděl když to mechanik dělal, tak uvilnil dva šrouby, které jsou po zvednutí víka kufru jasně vidět na podélném bakelitu. Díky za info....hlavně mi nepište odpovědi typu "jsi blbej když to nevíš a jdi s tím taky do servisu"
Jeníku, dostal jsi k autu návod? Resp. četl jsi ho? :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla

Příspěvek od jeník1 »

Jeníku, dostal jsi k autu návod? Resp. četl jsi ho? :D[/quote]

Tam to je popsaný? Hned se jdu podívat. Dík

Je to v návodu...tak pardon.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Zadní světla

Příspěvek od Mara87 »

jeník1 píše:Jeníku, dostal jsi k autu návod? Resp. četl jsi ho? :D
Tam to je popsaný? Hned se jdu podívat. Dík

Je to v návodu...tak pardon.[/quote]

to plexisklo se nesundává. V návodu je nic moc návod, podle toho jsem to nebyl poprvé schopen oddělat, úplně tam zapoměli na ty dva kolíky který nesmíš ulomit. V návodu je to všechno napsáno tak že to zvládneš hned. Ale třeba přední žárovku sem měnil jednou aji 0,5 hodiny než se mě to povedlo.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Zadní světla

Příspěvek od Dušan »

Nedávno jsem jel za Evíčkem, kterému svítilo zadní levé světlo jen slabounce. Zdá se, že se jedná o další nemoc ...
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Tatranec
Návštěvník
Příspěvky: 81
Registrován: pát črc 20, 2012 22:29
Bydliště: Tatry

Re: Zadní světla

Příspěvek od Tatranec »

Zdravím,
poztvrdzujem slová o nemoci - aj mne menili v záruke ľavé zadné svetlo.
A šiel som v noci po diaľnici viackrát za Evom (alebo Puntom 2012), ktorému slabo svietilo ľavé zadné svetlo.
Možno to má nejaký súvis s tým zarosovaním...

Tatranec, P 2012 51kW
Italian cars are exciting!
Odpovědět