Akumulátor

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Akumulátor

Příspěvek od Sibstr »

Tak GéPéčko má novou baterku a startuje zas jak za mlada :clap
Pro jistotu si nechávám od alarmu každou hodinu posílat hodnotu napětí na baterce, jestli náhodou něco, nedělá něco, co nemá.
Přílohy
IMG_20150218_161020.jpg
IMG_20150218_161020.jpg (37.31 KiB) Zobrazeno 6910 x
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od jeník1 »

Možná by neškodilo namazat spoje na baterce měděnou vazelínou. Ono dostat na startér několik set ampér vyžaduje hodně malý odpor v celém obvodu :D Jen si to spočítej podle pana Ohma :D
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od 1nekros1 »

:> :> :> :> tak podla pana ohma si precitaj naco je dobra medenna vazelina!!! a podalsie elektricky vodiva vazelina je izolant alebo ma velky odpor do voltaze 12-18v podla kvality.
takze idelny spoj je cisty spoj ocel(med) a olovenny kontakt baterie.
a podla pana ohma mi to prosim ta aj odmeraj DOMA tu hodnotu aby som to nabuduce vedel. ale urcite tam viac ako 1-2ohmy (aj to som asi prehnal) medzi kontaktom baterie a relatkom na startery nenameras.
:arrow: 8)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od 1nekros1 »

a k baterke tu mam aj ja len 54ah ci aka to bola a mam ju od 04/2013 takze ti dam vedet kolko vydrzala. :-) cierna/modra varta vydrzi presne tolko co ma zaruku 3 roky.
Naposledy upravil(a) Buchtič dne ned srp 16, 2015 16:20, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!!!
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Akumulátor

Příspěvek od Sibstr »

Tak žádnou použitelnou vazelínu nevlastním a kuli tomuto ji ani nehodlám pořizovat. Kontakty na baterce jsou nové s těmi jsem nic nedělal a kontakty v autě jsem důkladně mechanicky očistil a plochy dotyku jsem přejel smirkovým papírem, aby tam nebylo nic zoxidovaného. Podle mých zkušeností je to takto OK.

Jinak co se týče baterií, tak rodičům jsem kupoval do Felicie (1.3 MPi) autobaterii Akuma 72Ah, kupoval jsem ji 21.03.2008 za 2809Kč a stále funguje. Do Fiatu Panda (1.2 Dynamic) jsem kupoval autobaterii VARTA Silver dynamic 54Ah , C30 a to 22.02.2012 za 1598Kč. No a dnes jsem do GéPéčka koupil autobaterii VARTA Silver dynamic 63Ah , D15 za 1837Kč. Teď když na to koukám, tak mi ty baterky umírají všechny na přelomu února a března.
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od jeník1 »

To je v pořádku, že jsi dotykové plochy očistil a také nikdo netvrdí, že se má vazelína namazat mezi vlastní el . kontakt. Pouze povrch již spojených kontaktů na baterii pomazat vazelínou, třeba silikonovou, která brání pronikání vlhkosti mezi vodivé dotykové plochy, což způzobuje časem oxidaci a vznik přechodového odporu. Takto se běžně ošetřují baterie a každý mechanický el. spoj. Třeba hlavní ukostření mínusu z baterie.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od jeník1 »

[quote="1nekros1"][quote="1nekros1"]:

Aby jsi z baterie dostal 400 A, musí být v okruhu odpor pouhých 0,03 ohmu. Již při hodnotě 1 ohm poteče jenom 12 A. Jestli se ti to nezdá, tak se vrať do školy :lol:
Tak nevím, je mi 57 let, už dlouho jsem ve škole nebyl, tak možná již ohmův zákon neplatí. Ale za komunistů ještě platil. :D
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Akumulátor

Příspěvek od FRIMICO »

FRIMICO píše:Kamarádi ,mám tu autoelektrikáře které se trochu vyzná,a ten mi řekl že když to nesundám na 5-10 minut, tak že to vůbec nevadí.Odpojil jsem to na cca 1 vteřinu.Motor běžel bez nějakého zakolísání či změny zvuku dál.Tak mu to volám ,a řekl že altík je naprosto v cajku a že závadu mám někde jinde.Příští týden k němu jedu a uvidíme.
Tak jsem přišel na závadu.Baterka maká do dneška .Závada asi ta že jsem našel otevřenou pojistkovou skříňku v prostoru motoru.Po zavření je klid,a auto bez závad.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Akumulátor

Příspěvek od JardaK. »

Přidám tady svou drobnou poznámku - minulý týden jsem jel do práce, v garáži jsem normálně nažhavil a nastartoval (diesel), pak jsem na pumpě čekal na kolegyni, no a když jsem chtěl po jejím příchodu nastartovat, nerozsvítily se ani kontrolky a startér neměl taky žádnou šanci. Po otočení klíče jenom cukala ručička otáčkoměru. Příčina byla v baterce (původní italská), vydržela přes 5 let a celou dobu jsem se o ni nijak nestaral. Už mám novou a jinak tady přispívám sporadicky - nemám si na co stěžovat - 180 tis. na tachometru a jezdím (např. s původními brzdami) a Fiata mám rád.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Re: Akumulátor

Příspěvek od Jarous1 »

Jarda: jj bravo šlape jak hodinky, mám 1.9 MJET a taky max. spokojenost.
durikee
kolemjdoucí
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 20, 2017 14:06

Re: Akumulátor

Příspěvek od durikee »

Nazdar, neviete ci po odpojeni baterky na par minut je potrebne zadavat kod radia?
Evo 1.4 8V 75
Uživatelský avatar
radliky
kolemjdoucí
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 15, 2016 17:29
Bydliště: Bratislava DNV

Re: Akumulátor

Příspěvek od radliky »

U mna netreba :roll:
Fiat Grande Punto 1,2 Dynamic 2008
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od 1nekros1 »

ja som ho mal 4 roky vypnute v sufliku a ide v pohode :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Re: RE: Re: Akumulátor

Příspěvek od pEvo »

JardaK. píše:Přidám tady svou drobnou poznámku - minulý týden jsem jel do práce, v garáži jsem normálně nažhavil a nastartoval (diesel), pak jsem na pumpě čekal na kolegyni, no a když jsem chtěl po jejím příchodu nastartovat, nerozsvítily se ani kontrolky a startér neměl taky žádnou šanci. Po otočení klíče jenom cukala ručička otáčkoměru. Příčina byla v baterce (původní italská), vydržela přes 5 let a celou dobu jsem se o ni nijak nestaral. Už mám novou a jinak tady přispívám sporadicky - nemám si na co stěžovat - 180 tis. na tachometru a jezdím (např. s původními brzdami) a Fiata mám rád.
Ja som mal rovnaký scenár včera. Cestou z roboty som v pohode naštartoval, po 2 hodinách parkovania už nenabehli ani kontrolky a ručičky sa triasli. Batéria je pôvodná a má 9 rokov. Už v zime bolo cítiť že melie z posledného, hovorím si že leto vydrží a na jeseň kúpim novú...

Zachránila ma štartovacia power banka z Lidlu, ktorú vozím v kufri :).

Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od 1nekros1 »

to aj vie nastartovat benzinove auto? hmmm nepovedal by som to na nu
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět