Akumulátor

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Jarou? píše:
Zdenda píše:Při nabíjení určitě odpojit, a při mrazech vzít do tepla nechat rozehřát a pak dobít. Zmrzlou baterku nemá cenu v mrazu dobíjet. Zdenda
Jestli je zmrzlá na kost, tak u? ji hlavně nemá cenu vůbec dobíjet, proto?e nejspí? odejde do křemíkového nebe :D
No já mám v gará?i pořád mínus 10 i kdy je venku mínus 20 tak v gará?i je pořád deset pod nulou. To by snad měla pře?ít ne? Napětí na ní je 12,52 voltu.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:
Jarou? píše:
Zdenda píše:Při nabíjení určitě odpojit, a při mrazech vzít do tepla nechat rozehřát a pak dobít. Zmrzlou baterku nemá cenu v mrazu dobíjet. Zdenda
Jestli je zmrzlá na kost, tak u? ji hlavně nemá cenu vůbec dobíjet, proto?e nejspí? odejde do křemíkového nebe :D
No já mám v gará?i pořád mínus 10 i kdy je venku mínus 20 tak v gará?i je pořád deset pod nulou. To by snad měla pře?ít ne? Napětí na ní je 12,52 voltu.
Nabitá baterka mrzne a? při mnohem ni??ích teplotách. Teď nevím, kolik je bod tuhnutí roztoku kyseliny sírové o koncentraci 38 %. Vybíjením aku koncentrace kyseliny klesá a elektrolyt mrzne dřív, úplně vybitá baterka zmrzne u? při -15°C.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Nabitá baterka ztráci při- 20 a? 30% kapacity. Zdenda
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Rich
kolemjdoucí
Příspěvky: 27
Registrován: ned bře 13, 2011 18:53

Příspěvek od Rich »

Zdravím,

před zimou mě čeká je?tě pravděpodobně investice do nové baterie a proto, bych se Vás chtěl zeptat, jakou byste mi doporučili pro GP 1.4 benzín?
Uva?uji nad Varta Blue Dynamic 12V 60Ah 540A, ale rád si nechám poradit od zku?eněj?ích.. :wink:

Tak?e dííky,
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Jarou? píše:
Rich píše:Zdravím,

před zimou mě čeká je?tě pravděpodobně investice do nové baterie a proto, bych se Vás chtěl zeptat, jakou byste mi doporučili pro GP 1.4 benzín?
Uva?uji nad Varta Blue Dynamic 12V 60Ah 540A, ale rád si nechám poradit od zku?eněj?ích.. :wink:

Tak?e dííky,

Vartě se obloukem vyhnout, předra?ený ?mejd. Kup Banner.
Mám dobré zku?enosti s americkou značkou EXIDE. Měl jsem jí v Pandě 5 let a pořád jako nová.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Rich píše:Zdravím,

před zimou mě čeká je?tě pravděpodobně investice do nové baterie a proto, bych se Vás chtěl zeptat, jakou byste mi doporučili pro GP 1.4 benzín?
Uva?uji nad Varta Blue Dynamic 12V 60Ah 540A, ale rád si nechám poradit od zku?eněj?ích.. :wink:

Tak?e dííky,

Vartě se obloukem vyhnout, předra?ený ?mejd. Kup Banner.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

ja si o varte myslim to iste mal som ju vo facku tam asi po 2 rokoch v zime som uz nenastartoval ale zas facko.... a otec ju mal vo felde a max 3 roky...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

já mám v autě obyč. vartu 50Ah 360A a u? ?estým rokem bez problémů a to u? se mi ji podařilo přes noc 2x úplně vybít ?e ani ne?kytla.
GP 1,4 16V SPORT
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Macek píše:já mám v autě obyč. vartu 50Ah 360A a u? ?estým rokem bez problémů a to u? se mi ji podařilo přes noc 2x úplně vybít ?e ani ne?kytla.
Vůbec nezále?í na značce, ale na způsobu zacházení s baterií. Kdy? někdo jezdí pořád dokola 5 km do práce a z práce a nedobije jí del?í jízdou, tak mu nepomů?e ani koupě sebelep?í baterky.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Já mám původní baterku přes 6 let a pořád super.
Musím zaklepat na dřevo :)(:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
pema
kolemjdoucí
Příspěvky: 31
Registrován: pon srp 17, 2009 13:18
Bydliště: Okres Tábor

Příspěvek od pema »

jeník1 píše:
Macek píše:já mám v autě obyč. vartu 50Ah 360A a u? ?estým rokem bez problémů a to u? se mi ji podařilo přes noc 2x úplně vybít ?e ani ne?kytla.
Vůbec nezále?í na značce, ale na způsobu zacházení s baterií. Kdy? někdo jezdí pořád dokola 5 km do práce a z práce a nedobije jí del?í jízdou, tak mu nepomů?e ani koupě sebelep?í baterky.
JA BYCH TO TAKY TAK VIDĚL......
Fiat 850S,128A 128C,127,Ritmo,Uno,PuntoI,Punto GT,PuntoIII,GP ABARTH
HONDA CBR 1000RR,Honda CRF africa Twin DCT
GPblack
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 15, 2013 22:43

Re: Akumulátor

Příspěvek od GPblack »

Zdravím,
chcel by som sa iba opýtať aký najväčší akumulátor môžem dať do 1,9 mjet... teraz mam Bosch 60 Ah 540a ... ešte je v pohode, len ma znervoznuje to že ked občas, po kratšej jazde padne napätie, a vypisuje ,, prehriate motora" a aj blbo štartuje. Najväčšia ,,prípustná" podla vyrobcu je 63Ah 610a ... ale aj ta sa mi zda byť slabá na tento obsah a vybavu... viete mi poradiť, ma stym niekto skusenosti? chcel by som aspon 70Ah s väčším štartovacím prúdom, pokial tam vojde...
GP 1.9 Mjet 2008
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od 1nekros1 »

Pani pridam aj ja. Dnes som rano po nocnej prisiel k autu sadol nastartoval a dosiel pred obchod tam vypol zamkol nakupil odomkol a dal som kluc 1x otocilo motorom zhaslo a hotovo. Baterka KO. Ked ju meram merakom tak ma 13,5v ale nerozsvieti ani 10watt ziarovku. Nabijacka automaticky hlasi vadu.

Exide excell 55 ah v 7.5.2013 mala mat 4roky.
Docela ma to rano po nocnej nasralo.
Inak grande nastartuje a aj funguje bez baterky no ma to taky maly zadrhel. Nesmiete zatocit volantom pretoze auto okamzite skape.

Takze tak no strucne
Samozrejme ze tam bolo viac problemov po nastartovani pri takejto poruche viac napisem v dennicku aby ste vedeli ak sa vam nieco podobne stane.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Akumulátor

Příspěvek od Jarouš »

Auto s alternátorem nemůže běžet bez baterky. Bez zátěže se odpálí diodový blok na altu. Roztáhnou auto bez baterky šlo kdysi, jak byly ještě dynama.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od 1nekros1 »

jarous to mi je jasne ze GP sa roztahovat neda... ani by som to neskusal. pri roztahovani aj tak musis mat neaku stavu v baterke co v mojom pripade nebolo. len proste co spravis ked chces ist domov s prace???
inak dnes om si kupil new VARTA silver dynamic 52ah. takze uvidime ako si bude pocinat.
http://www.autovega.sk/varta-silver-dyn ... anie0.html

ale ja som ju kupil za peknych 57eur. zistil som ze je o dost mensia a lahsia ako som mal predtym exide
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět