Akumulátor

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Ano pokial ma auto START&STOP funkciu tak je tam na baterke RJ (elektronika) pro sledovanie stavu nabitia....resp. mana?ment dobijania....

Pameta si baterku... a napr. 3ročnu nedobija do plnej hodnoty ale len do 80% povedzme... preto ak by si dal novu bateriu tak ti ju nebude dobijat do plna... preto treba nahrat novu bateriu do RJ...
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Maco píše:Jeník napsal: V autorizovaným servisu fita mi tvrdily, ?e se musí nová baterie zapsat do paměti řídící jednotky motoru.

To se týče aut se systémem Start&Stop.... na mínusovém pólu je snímač stavu baterie... ale je?tě jsem to nezkou?el... samozřejmě kvůli tomu nemíním do servisu... tak?e někdy za 5 let dám vědět :D

Obrázek
Ty má? na GP 1,2 start stop?
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Maco
kolemjdoucí
Příspěvky: 48
Registrován: sob led 07, 2012 18:23

Příspěvek od Maco »

Jn, od roku vyroby 2011 maji vsechny Punta 1.2 system Stop&Start :(
Maco
kolemjdoucí
Příspěvky: 48
Registrován: sob led 07, 2012 18:23

Příspěvek od Maco »

Dnes jsem byl ve Fiatu, tak jsem se zeptal jak postupovat při výměně baterie u auta se systémem Start&Stop... technik mi odpověděl, ?e po výměně baterie by se nemělo cca 8hodin jezdit, pak nastartovat a vypnout motor, a zase 4hodiny nejezdit... RJ si takhle zapí?e stav nové baterie. Stejný postup při odpojení snímače z baterie... jinak přestane fungovat Start&Stop

Kdy? to tak vemu, tak výměna autobaterie zabere celý den :) je?tě ?e se nemění ka?dým rokem :)
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

Maco píše:Dnes jsem byl ve Fiatu, tak jsem se zeptal jak postupovat při výměně baterie u auta se systémem Start&Stop... technik mi odpověděl, ?e po výměně baterie by se nemělo cca 8hodin jezdit, pak nastartovat a vypnout motor, a zase 4hodiny nejezdit... RJ si takhle zapí?e stav nové baterie. Stejný postup při odpojení snímače z baterie... jinak přestane fungovat Start&Stop

Kdy? to tak vemu, tak výměna autobaterie zabere celý den :) je?tě ?e se nemění ka?dým rokem :)

Diky bohu ze tento system nemam :-)
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Zdravím,
Chci se zeptat na něco. Já v těch mrazech co teď jsou nejezdím, tak jestli je mo?né odpojit baterie. Jestli kdy? jí potom připojím se něco nezmění v řídící jednotce a ta se musí opět nastavovat.
Stačí odpojit pouze jeden pól?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Jeníku klidně nic neodpojuj ,proč ji chce? odpojit?Jestli ji chce? vyndat a vzít domů dobít, tak pak si jenom nastaví? datum a hodiny nic jinýho. Měl jsem baterku na nabití doma a po 3 dnech namontoval nastartoval a jel. :) Mám doma 3 fiaty a u v?ech je to stejný, jenom hodiny a datum se?teluje? a jede? :) Zdenda
Naposledy upravil(a) Zdenda dne stř úno 08, 2012 21:41, celkem upraveno 1 x.
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Zdenda píše:Jeníku klidně nic neodpojuj ,proč ji chce? odpojit?Jestli ji chce? vyndat a vzít domů dobít, tak pak si jenom nataví? datum a hodiny nic jinýho. Měl jsem baterku na nabití doma a po 3 dnech namontoval nastartoval a jel. :) Mám doma 3 fiaty a u v?ech je to stejný, jenom hodiny a datum se?teluje? a jede? :) Zdenda
Chci jí odpojit, proto?e i kdy? stojí v gará?i (a je?tě bude stát dlouho) odebírá auto z baterky malý proud a úplně by se vybila. Kdy? odpojím jeden pól, tak se tím nic nezkazí ne?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Já tedy bych nic neodpojoval. Zdenda
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Zdenda píše:Já tedy bych nic neodpojoval. Zdenda
A to se mů?e baterka dobíjet i s připojenými kabely?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

jeník1 píše:A to se mů?e baterka dobíjet i s připojenými kabely?
Jsi před tím o dobíjení nic nepsal.
Neviděl jsi včera ve zprávách jak dopadlo auto, kterému majitel dobíjel baterku bez jejího odpojení?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Při nabíjení určitě odpojit, a při mrazech vzít do tepla nechat rozehřát a pak dobít. Zmrzlou baterku nemá cenu v mrazu dobíjet. Zdenda
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Zdenda píše:Při nabíjení určitě odpojit, a při mrazech vzít do tepla nechat rozehřát a pak dobít. Zmrzlou baterku nemá cenu v mrazu dobíjet. Zdenda
A při jízdě v mrazu se baterie nedobijí?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:
Zdenda píše:Při nabíjení určitě odpojit, a při mrazech vzít do tepla nechat rozehřát a pak dobít. Zmrzlou baterku nemá cenu v mrazu dobíjet. Zdenda
A při jízdě v mrazu se baterie nedobijí?
Ale jasně ?e dobíjí :wink:

Pokud ti auto stojí dlouho, tak je samozřejmě lep?í baterku vytáhnout a schovat v teple. Pokud to bude na dýl (třeba ty 3 měsíce) tak před zprovozněním pro jistotu dobít. V autě se smáznou hodiny a údaje v PP (spotřeby, tripy, atd.) Jinak se nic neděje, rádio nastavení udr?í.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Zdenda píše:Při nabíjení určitě odpojit, a při mrazech vzít do tepla nechat rozehřát a pak dobít. Zmrzlou baterku nemá cenu v mrazu dobíjet. Zdenda
Jestli je zmrzlá na kost, tak u? ji hlavně nemá cenu vůbec dobíjet, proto?e nejspí? odejde do křemíkového nebe :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět