Akumulátor

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Neviem ... ale ak namera? bez odberu na baterke okolo 12V resp. pod 12 je mrtva...
Normalne by mala ma? okolo 14V ak je dobra a nabyta...
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Výměna baterie

Příspěvek od jeník1 »

Dotaz. Nikde to tady není napsaný. Je mo?né si autobaterii vyměnit sám. Asi to nebude tak jednoduché. Prostě odpojit kontakty plus a mínus, baterku vyndat, nasadit novou při?roubovat, připojit kontakty a mů?eme nastartovat.
Nevím, kdyby to bylo takto jednoduché tak není co ře?it ne? Ale se musí udělat více věcí, třeba nastavit řídící jednotku pro novou baterii a pod.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Lipi píše:Neviem ... ale ak namera? bez odberu na baterke okolo 12V resp. pod 12 je mrtva...
Normalne by mala ma? okolo 14V ak je dobra a nabyta...
Nesmysl, 12.6 V je zcela normální hodnota. Logicky: hodnota napětí jednoho článku (v případě olověného akumulátoru) je do 2,15 V. Článků je v baterce 6 a jsou spojeny v sérii.....ááá 6x2V je??? :wink:

14 V +- je provozní napětí baterie připojené na dobíjení alternátorem.

Ale vzhledem k tomu, ?e hodnota napětí na svorkách baterky je pouze informativní, tak nabitá olověná baterie má hustotu elektrolytu 1,28 g / cm³.
Naposledy upravil(a) Jarouš dne sob zář 24, 2011 11:29, celkem upraveno 1 x.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna baterie

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:Dotaz. Nikde to tady není napsaný. Je mo?né si autobaterii vyměnit sám. Asi to nebude tak jednoduché. Prostě odpojit kontakty plus a mínus, baterku vyndat, nasadit novou při?roubovat, připojit kontakty a mů?eme nastartovat.
Nevím, kdyby to bylo takto jednoduché tak není co ře?it ne? Ale se musí udělat více věcí, třeba nastavit řídící jednotku pro novou baterii a pod.
Odpojí?, vyndá?, strčí? novou, zapojí?. Hotovo.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna baterie

Příspěvek od jeník1 »

Jarou? píše:
jeník1 píše:Dotaz. Nikde to tady není napsaný. Je mo?né si autobaterii vyměnit sám. Asi to nebude tak jednoduché. Prostě odpojit kontakty plus a mínus, baterku vyndat, nasadit novou při?roubovat, připojit kontakty a mů?eme nastartovat.
Nevím, kdyby to bylo takto jednoduché tak není co ře?it ne? Ale se musí udělat více věcí, třeba nastavit řídící jednotku pro novou baterii a pod.
Odpojí?, vyndá?, strčí? novou, zapojí?. Hotovo.
A u? jsi jí měnil a opravdu to tak funguje? V autorizovaným servisu fita mi tvrdily, ?e se musí nová baterie zapsat do paměti řídící jednotky motoru.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna baterie

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:
Jarou? píše:
jeník1 píše:Dotaz. Nikde to tady není napsaný. Je mo?né si autobaterii vyměnit sám. Asi to nebude tak jednoduché. Prostě odpojit kontakty plus a mínus, baterku vyndat, nasadit novou při?roubovat, připojit kontakty a mů?eme nastartovat.
Nevím, kdyby to bylo takto jednoduché tak není co ře?it ne? Ale se musí udělat více věcí, třeba nastavit řídící jednotku pro novou baterii a pod.
Odpojí?, vyndá?, strčí? novou, zapojí?. Hotovo.
A u? jsi jí měnil a opravdu to tak funguje? V autorizovaným servisu fita mi tvrdily, ?e se musí nová baterie zapsat do paměti řídící jednotky motoru.
Neměnil, měl jsem ji odpojenou asi den, kdy? jsem dělal vyhřívání sedaček. Za tu dobu se akorát smázly údaje v PP (průměrná spotřeba, hodiny atd.) Jinak nic.

Nastavit řídící jednotku na novou baterii?????? Zapsat baterii do paměti? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Do toho servisu u? nejezdi :!:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

te? u? neví za co brát ty prachy od neznalých lidí :)
GP 1,4 16V SPORT
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

U noveho tuaregu alebo AUdi Q7 sa musi urobit kodovanie ochrani komponentov... ale to je auto ineh cenovej kategorie...
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Lipi píše:U noveho tuaregu alebo AUdi Q7 sa musi urobit kodovanie ochrani komponentov... ale to je auto ineh cenovej kategorie...
To ale znamená, ?e odpojí-li někdo u těchto luxusních aut baterii, tak u? zpátky nepřipojí a auta nenastartuje.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Pripoji? jednoducho.... sice zlo?ito lebo sa nachadzaju pod sedačkou vodiča... ale nastartuje?...
Neni to nič zlo?ite...
Len musi? nakodovat RJ ochrany komponentov.... ktora sa ti stara o odberovy prud, a ine veci...
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Kabely z baterie

Příspěvek od jeník1 »

Ví někdo, kam vedou ty tři silné kabely z baterie? Jeden z mínusu vede na kostru, to je vidět, tak?e mínus je na kostře. Ale ty dva z plusu nevím. Jeden je silněj?í, ten hned končí někde u té rozvodné skříňky vpravo na blatníku. Ten slab?í vede někam dolů a pak se mi ztrácí někde pod motorem. Zvednout auto nemů?u a kdy? si pod něh lednu tak stejně nic nevidím. Ví to tady někdo?
Děkuji.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Re: Kabely z baterie

Příspěvek od gogo28 »

jeník1 píše:Ví někdo, kam vedou ty tři silné kabely z baterie? Jeden z mínusu vede na kostru, to je vidět, tak?e mínus je na kostře. Ale ty dva z plusu nevím. Jeden je silněj?í, ten hned končí někde u té rozvodné skříňky vpravo na blatníku. Ten slab?í vede někam dolů a pak se mi ztrácí někde pod motorem. Zvednout auto nemů?u a kdy? si pod něh lednu tak stejně nic nevidím. Ví to tady někdo?
Děkuji.
ten dlhsi ide na starter
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabely z baterie

Příspěvek od jeník1 »

gogo28 píše:
jeník1 píše:Ví někdo, kam vedou ty tři silné kabely z baterie? Jeden z mínusu vede na kostru, to je vidět, tak?e mínus je na kostře. Ale ty dva z plusu nevím. Jeden je silněj?í, ten hned končí někde u té rozvodné skříňky vpravo na blatníku. Ten slab?í vede někam dolů a pak se mi ztrácí někde pod motorem. Zvednout auto nemů?u a kdy? si pod něh lednu tak stejně nic nevidím. Ví to tady někdo?
Děkuji.
ten dlhsi ide na starter
Já si to myslel.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Foligno napsal:
Foligno píše:No já si přidám na forko taky zku?enost-v bazaru mi ji nakopl, přivezl k bráně, mně to poprvé ?lo taky nakopnout jen?e spojka noha atd. zhaslo a nic. Musel mi pomáhat baterií 1,2 motor 40Ah.Překvapilo mně, jak je maličká. myslel jsem ?e v?echny baterky mají stený rozměr. Tak?e i do mého bez klimy 55-60Ah? :roll:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Maco
kolemjdoucí
Příspěvky: 48
Registrován: sob led 07, 2012 18:23

Příspěvek od Maco »

Jeník napsal: V autorizovaným servisu fita mi tvrdily, ?e se musí nová baterie zapsat do paměti řídící jednotky motoru.

To se týče aut se systémem Start&Stop.... na mínusovém pólu je snímač stavu baterie... ale je?tě jsem to nezkou?el... samozřejmě kvůli tomu nemíním do servisu... tak?e někdy za 5 let dám vědět :D

Obrázek
Odpovědět