Reproduktory a subwoofery

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Reproduktory a subwoofery

Příspěvek od Davids »

chtel bych se zeptat jaky rozmer ma origo repro v prednich dverim mam na mysli ten stredobasak nebo co tam je ;-) snad by nemel byt problem jej nahradit jinym lepsim, kdo s tim ma zkusenosti at pisne diky.
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

http://www.fiatforum.com/grande-punto-g ... -pics.html
pokud neumí? anglicky tak ve zkratce vyhodit tapec, odvrtat či jinak odstanit přinýtované repráčky a nahodit jiné 165mm repro. já sem zatím zkou?el narychlo oddělat tapec ale někde nahoře mi to dr?elo tak sem se na to zatím vyprd ale repráky mám nachystané tak snad někdy
GP 1,4 16V SPORT
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

presne ako pise macek su tam 165mm repraky su to stredobasy vyskace su hore pri madle a su prinitovane treba to odvrtat. tapacir drzia srobky naspodu tapaciru a 2 imbusy tusim na madle a inak to je len na tych cvockach debilnych. ale 1x som to daval uz dole a odtedy mi to drncalo v dverach a zakial sa mi tam nic neposere to dole urcite nebudem davat. (aj v servise mi robili druhu stranu vymienali mi motorcek na okno a odtedy mi to tiez drncalo aj na druhej strane)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

kuci ja to prave mel dole, ale jelikoz jsem mel prislibeno origo repro tak jsem na to kaslal abych to meril kolik to ma...je to jednoduche to sundat dolu tobe to drzelo mozna lanko od madla dveri ;-) jinak foto
Obrázek
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

a nebude spis problem s tim, ze kdyz koupim jine repro bude co se tyce hloubky vetsi? a nevleze se mi to tam, jinak me docela stve, ze to potom budu muset prinytovat.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Davids píše:a nebude spis problem s tim, ze kdyz koupim jine repro bude co se tyce hloubky vetsi? a nevleze se mi to tam, jinak me docela stve, ze to potom budu muset prinytovat.
teoreticky mas aj pravdu ze s tym moze byt problem.... musis si daj dole okno a pozret kolko CM ti tam ostava
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

kolik myslite, ze bych mel koupit repro 60W RMS je tak akorat ne? a ma vyznam kupovat 3 pasmove?
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

Davids píše:kolik myslite, ze bych mel koupit repro 60W RMS je tak akorat ne? a ma vyznam kupovat 3 pasmove?
na vykon nekoukej pokud to má? jen přes rádio tak je lep?í men?í a zahrajou stejně né li lépe, důle?itá je citlivost (+-nad 90dB je dobré jen na rádio, pod je lep?í na zesilovač). jinak bych koupil nějaké kompa a vyměnil aji vý?káč
GP 1,4 16V SPORT
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Macek píše:
Davids píše:kolik myslite, ze bych mel koupit repro 60W RMS je tak akorat ne? a ma vyznam kupovat 3 pasmove?
na vykon nekoukej pokud to má? jen přes rádio tak je lep?í men?í a zahrajou stejně né li lépe, důle?itá je citlivost (+-nad 90dB je dobré jen na rádio, pod je lep?í na zesilovač). jinak bych koupil nějaké kompa a vyměnil aji vý?káč
takze myslis, ze staci v pohode 40W RMS? mam vybrany repro s 89db radio mam 4x50W kolik je realny vykon netusim. Jinak vysky nevim kde sehnat, takze to zatim moc neresim me jde hlavne o to vymenit ten stredak protoze u spolujezdce mi krasne chrochta a uz me to provokuje :-)a 2 nebo 3 pasma?
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

Davids píše:
Macek píše:
Davids píše:kolik myslite, ze bych mel koupit repro 60W RMS je tak akorat ne? a ma vyznam kupovat 3 pasmove?
na vykon nekoukej pokud to má? jen přes rádio tak je lep?í men?í a zahrajou stejně né li lépe, důle?itá je citlivost (+-nad 90dB je dobré jen na rádio, pod je lep?í na zesilovač). jinak bych koupil nějaké kompa a vyměnil aji vý?káč
takze myslis, ze staci v pohode 40W RMS? mam vybrany repro s 89db radio mam 4x50W kolik je realny vykon netusim. Jinak vysky nevim kde sehnat, takze to zatim moc neresim me jde hlavne o to vymenit ten stredak protoze u spolujezdce mi krasne chrochta a uz me to provokuje :-)a 2 nebo 3 pasma?
rádio dává asi polovinu kolem těch 25W RMS tak?e bohatě stačí a zahrajou lépe ne? bys tam dal třeba 100W, a jestli 2 nebo 3 pásma je celkem jedno, vý?káč je stejně oddělený tak?e ho nepotřebuje? mít i dole, právě proto bych doporučoval raději koupit komponentní repro kde dostane? aji vý?káč (např. s hedvábnou membránou...), ale zase netu?ím kolik za to vůbec chce? dát tak kdy?tak tady hod třeba link co si vybral :wink:
GP 1,4 16V SPORT
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Macek píše:
Davids píše:
Macek píše: na vykon nekoukej pokud to má? jen přes rádio tak je lep?í men?í a zahrajou stejně né li lépe, důle?itá je citlivost (+-nad 90dB je dobré jen na rádio, pod je lep?í na zesilovač). jinak bych koupil nějaké kompa a vyměnil aji vý?káč
takze myslis, ze staci v pohode 40W RMS? mam vybrany repro s 89db radio mam 4x50W kolik je realny vykon netusim. Jinak vysky nevim kde sehnat, takze to zatim moc neresim me jde hlavne o to vymenit ten stredak protoze u spolujezdce mi krasne chrochta a uz me to provokuje :-)a 2 nebo 3 pasma?
rádio dává asi polovinu kolem těch 25W RMS tak?e bohatě stačí a zahrajou lépe ne? bys tam dal třeba 100W, a jestli 2 nebo 3 pásma je celkem jedno, vý?káč je stejně oddělený tak?e ho nepotřebuje? mít i dole, právě proto bych doporučoval raději koupit komponentní repro kde dostane? aji vý?káč (např. s hedvábnou membránou...), ale zase netu?ím kolik za to vůbec chce? dát tak kdy?tak tady hod třeba link co si vybral :wink:
Nechci do toho davat moc penez, protoze vim, ze at koupim cokoliv bude to hral lip nez to origo :-) koupim ty 3 pasmove 40W realny vykon cena tak 350 Kc a myslim, ze budu spokojeny pokud ne, vykucham vsechny repro a udelam to poradne i s vyhybkama a zesikem ;-) ale pro tet by mi to mohlo stacit.
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

Davids píše:
Macek píše:
Davids píše: takze myslis, ze staci v pohode 40W RMS? mam vybrany repro s 89db radio mam 4x50W kolik je realny vykon netusim. Jinak vysky nevim kde sehnat, takze to zatim moc neresim me jde hlavne o to vymenit ten stredak protoze u spolujezdce mi krasne chrochta a uz me to provokuje :-)a 2 nebo 3 pasma?
rádio dává asi polovinu kolem těch 25W RMS tak?e bohatě stačí a zahrajou lépe ne? bys tam dal třeba 100W, a jestli 2 nebo 3 pásma je celkem jedno, vý?káč je stejně oddělený tak?e ho nepotřebuje? mít i dole, právě proto bych doporučoval raději koupit komponentní repro kde dostane? aji vý?káč (např. s hedvábnou membránou...), ale zase netu?ím kolik za to vůbec chce? dát tak kdy?tak tady hod třeba link co si vybral :wink:
Nechci do toho davat moc penez, protoze vim, ze at koupim cokoliv bude to hral lip nez to origo :-) koupim ty 3 pasmove 40W realny vykon cena tak 350 Kc a myslim, ze budu spokojeny pokud ne, vykucham vsechny repro a udelam to poradne i s vyhybkama a zesikem ;-) ale pro tet by mi to mohlo stacit.
no to bude sice z bláta do lou?e ale aspoň něco :) pak poreferuj jak ti to ?lo přehodit
GP 1,4 16V SPORT
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Macek píše:
Davids píše:
Macek píše: rádio dává asi polovinu kolem těch 25W RMS tak?e bohatě stačí a zahrajou lépe ne? bys tam dal třeba 100W, a jestli 2 nebo 3 pásma je celkem jedno, vý?káč je stejně oddělený tak?e ho nepotřebuje? mít i dole, právě proto bych doporučoval raději koupit komponentní repro kde dostane? aji vý?káč (např. s hedvábnou membránou...), ale zase netu?ím kolik za to vůbec chce? dát tak kdy?tak tady hod třeba link co si vybral :wink:
Nechci do toho davat moc penez, protoze vim, ze at koupim cokoliv bude to hral lip nez to origo :-) koupim ty 3 pasmove 40W realny vykon cena tak 350 Kc a myslim, ze budu spokojeny pokud ne, vykucham vsechny repro a udelam to poradne i s vyhybkama a zesikem ;-) ale pro tet by mi to mohlo stacit.
no to bude sice z bláta do lou?e ale aspoň něco :) pak poreferuj jak ti to ?lo přehodit
Nemyslim si, na starem puntu jak jsem vymenil origo repro tak to bylo o 100% lepsi a to jsem tam dal taky obyc repro. U mne se stejne o nejaky kvalitni zvuk nejedna ja mam vsechno nabasovano tak, ze ti co sedi vzadu neslysi zadny text pisnicky jenom "tuc tuc tuc" vzadu je jeste subwofer takze me jde spis o to at to nechrci :-)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

no nad vymenou som rozmyslal aj ja ale mam tam origos radio + usb a to prec nechcem davat takze ak chcem trosku lepsiu hudbu musim kupit aj zosik a vymenit repro vo felicii mam komplet sadu JBL GTO vpredu komponenty vzadu oval a je to cez zosik a este ked som tam nemal subwofer seci mi vraveli ze aky subwofer mam v kufri :-D a hra to neskutocne dobre. este ked som k tomu dal aj subacik len skoda ze na tej feline vsetko strpa. :oops: :cry: rozmyslal som ze aj do puntika kupim tu istu sadu stala 116eur + 60eur za zosik.(taky sitnejsi ale nepotrebujem viacej kedze napajam len 4 repro)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

tak jsem se pustil do vymeny prednich repro sundal jsem tapecirunk odvrtal nyty vytahl origo reprak mel toho fakt dost vrzal docela dost :-) prilozil moje repro a prisel na to, ze budu muset vrtnout dalsi dve dirky protoze nemam adapter ktery byl soucasti origo repraku, ale tak to nevadi ;-) zkusil jsem to pred instalaci pripojit a jake bylo moje zdeseni, kdyz jsem zjistil, ze moje repro hraje hur nez origo...tak jsem byl trosku nasrany co za zmetek jsem to koupil, zdalo se mi jako by potrebovalo vice vykonu pak me trosku znepokojil napis 400W na magnetu, podival jsem se do papiru a zjistil, ze jsem omylem koupil repro ktere ma max 400W a 200W RMS (chtel jsem 60W RMS) coz si myslim je ten problem ktery me trapi :D:D:D to bych proste nebyl ja aby slo vsechno jak ma, radio ma max 4x25W RMS takze bych to videl, ze to proste nema s ceho hrat, tak repro se musi prodat a koupit jine slabsi :D budu tet mit chvilku auto vykuchane, ale ja jsem na takove veci zvykly jsem proste tele :)
Odpovědět