Elektricky ovládaná boční okna

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
carlos_ray
Návštěvník
Příspěvky: 102
Registrován: čtv črc 23, 2009 7:49
Bydliště: Velvary

Příspěvek od carlos_ray »

Tak dnes jsem proměřil konektor ode dveří k ovládání okna. A v?e je OK. Tak?e se zdá, ?e kabelá? bude dobrá. Pojistky znovu překontrolovány, zkou?el jsem i relátka a nic. Tak?e buďto ovládání oken nebo celá stahovačka. Nebo máte někdo jiný nápad?
________________________
Fiat Grande Punto 1.2 racing
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

carlos_ray píše:Tak dnes jsem proměřil konektor ode dveří k ovládání okna. A v?e je OK. Tak?e se zdá, ?e kabelá? bude dobrá. Pojistky znovu překontrolovány, zkou?el jsem i relátka a nic. Tak?e buďto ovládání oken nebo celá stahovačka. Nebo máte někdo jiný nápad?
Moje zku?enost je následující. Pokud ti při stisku tlačítka stahování ze dveří jenom cvakne a okno dolů nejede (popis tvého problémů tomu nasvědčuje), tak jé seklé sklo v rámu (těsnění) dveří. (Moje neověřená domněnka.) Ře?ením je otřes který okno uvolní. Jednou mi pomohla rozverná jízda, podruhé třísknutí s dveřmi:-)
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
carlos_ray
Návštěvník
Příspěvky: 102
Registrován: čtv črc 23, 2009 7:49
Bydliště: Velvary

Příspěvek od carlos_ray »

Moje zku?enost je následující. Pokud ti při stisku tlačítka stahování ze dveří jenom cvakne a okno dolů nejede (popis tvého problémů tomu nasvědčuje), tak jé seklé sklo v rámu (těsnění) dveří. (Moje neověřená domněnka.) Ře?ením je otřes který okno uvolní. Jednou mi pomohla rozverná jízda, podruhé třísknutí s dveřmi:-)
Děkuji ti za radu, měl jsi pravdu. ZKou?el jsem vyu?ít tvé rady, ale nakonec jsem musel rozebrat dveře, povolit stahovačku a zahýbat s oknem včetně stahovačky. Pak se okno uvolnilo a zas funguje jak má. Je?tě jednou díky :-)
________________________
Fiat Grande Punto 1.2 racing
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Tak jsem se dneska jebal cele odpoledne s oknem u spolujezdce ptz se mi stalo to co uz nekterym z vas a to ze jsem si okno otevrel ale zavrit uz neslo ani ze strany u ridice tak u spolujezdce. Takze jsem musel rozdelat dvere odpojit konektor od motorku a naprudko natahnou 2 draty z baterky a okno zavrit pripojenim primo na moturek. Okno jsem zavrel nicmene jinak jsem to nespravil. Pravdepodobne kabelaz nebo zeby neco jineho? Nejake jine napady nez kabelaz? Jak jsem jiz psal zavrit neslo ani od ridice tak od spolujezdce. Jedine co slo u spolujezdce tak stahnou okno dolu. Okno u ridice bez problemu jede. :ehm
Obrázek
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Skus tu prechodku.. poriadne ju pokukaj... lebo ty taliani tam davaju dost nekvalitne kable... vyzerali ako ?elezne s pomedenou upravou...
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

No pokud myslis ten konektor tak ten jsem prostrikal sprejem na kontakty a pokud myslis ty draty v tom husim krku tak na jsem se dostal tak asi 2cm po stayeni husiho krku dal jsem to nemordoval.
Obrázek
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

no ono to je prave asi tak 3cm (resp. v strede tej gumenej prechodky..)
JA som to opravil dodatočne.. ale mam u? nachystaný nový kábel.. ktory som kupil... alebo novy kabel od fiatu za 75?...
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

inak ja len tak medzi recou .... ak odpojis konektor s ovladaca okna nejde ovladat ani od vodica ani od spolujazdca ak odpojis od vodica tak nejde ovladat nikde ... takze to nemusi byt len v tom krku v tych dverach ktore nejdu. dufam ze ste ma pochopili.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

1nekros1 píše:inak ja len tak medzi recou .... ak odpojis konektor s ovladaca okna nejde ovladat ani od vodica ani od spolujazdca ak odpojis od vodica tak nejde ovladat nikde ... takze to nemusi byt len v tom krku v tych dverach ktore nejdu. dufam ze ste ma pochopili.
No jeste jsem spozoroval ze kdyz jsem to mel normalne zapojene tak od ridice to neslo ani dolu ani nahoru a od spolujezdce to slo dolu ale nahoru uz ne.
Obrázek
KoreckyD
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv říj 06, 2011 12:43
Bydliště: Kladno, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KoreckyD »

Bohu?el se problém se stahováním okna nevyhnul ani mě =/. Je?tě hor?í je, ?e to nefunguje na straně řidiče. Oprava 3500,-
Grande Punto 1.2 48 kW/65 hp 5dv. Blue New Orleans
Obrázek
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

KoreckyD píše:Bohu?el se problém se stahováním okna nevyhnul ani mě =/. Je?tě hor?í je, ?e to nefunguje na straně řidiče. Oprava 3500,-
Tys za todal 3500? A to ti s tim delali co?
Obrázek
KoreckyD
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv říj 06, 2011 12:43
Bydliště: Kladno, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KoreckyD »

Teddy86 píše:
KoreckyD píše:Bohu?el se problém se stahováním okna nevyhnul ani mě =/. Je?tě hor?í je, ?e to nefunguje na straně řidiče. Oprava 3500,-
Tys za todal 3500? A to ti s tim delali co?
Je?tě nedal, zdá se mi to dost
Grande Punto 1.2 48 kW/65 hp 5dv. Blue New Orleans
Obrázek
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Nova stahovačka z motorčekom do 60?... jednalo sa o nejakeho talianskeho vyrobcu.. presne neviem..
Vymena do pol hodky...
Ostala mi e?te stara stahovačka kde je motorček a jedno lanko OK... to druhe sa roztrapkalo a pretrhlo...
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
explorer
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: pát kvě 22, 2009 23:35

Příspěvek od explorer »

neviete, ci sa da vyriesit aut. dojazd okna aj na strane spolujazdca? aut. dojazd funguje na strane vodica hore aj dolu. u spolujazdca iba dolu. hore uz musim drzat ovladac, az sa okno zavrie...neslo by to nejako spravit? viem, ze to nie je zavada, no bolo by to pohodlnejsie
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Mna by skor Zaujimalo ako spravit to aby sa zatvarali a otvarali okna cez kluc od auta. V navode to je ale ze podla vybavy
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět