Tempomat

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Matej72
kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 05, 2008 11:01
Bydliště: Bratislava

Tempomat

Příspěvek od Matej72 »

Chcem sa Vas spytat ci tu niekto neriesil dodatocnu instalaciu tempomatu ak ano aky typ ste nainstalovali? (ja mam auto bez a vazne premyslam o doinstalovani). Nieco som nasiel
Na webe: Waeco-MS-800-MagicSpeed

http://cgi.ebay.de/Waeco-MS-800-MagicSp ... 286.c0.m14
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Jestli najde? něco, co si bude rozumět s ŘJ v autě, tak dej vědět. Zále?í taky na systému připojení (CAN BUS nebo jiné)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Matej72
kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 05, 2008 11:01
Bydliště: Bratislava

MagicSpeed MS800

Příspěvek od Matej72 »

Ako pisu na stranke. Tak tento sa da nainstalovat (MagicSpeed MS800) aj na GP.

Informacie zbiera z Otacok a tachometra (porovnava ich) a cez konektor nad pedalom pridava alebo ubera plyn.

Snad na jar.

Viac info na stranke:
http://www.waeco.com/en/298_1340.php
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: MagicSpeed MS800

Příspěvek od Jarouš »

Matej72 píše:Ako pisu na stranke. Tak tento sa da nainstalovat (MagicSpeed MS800) aj na GP.

Informacie zbiera z Otacok a tachometra (porovnava ich) a cez konektor nad pedalom pridava alebo ubera plyn.

Snad na jar.

Viac info na stranke:
http://www.waeco.com/en/298_1340.php
No, koukal jsem se na ty stránky, na?el i montá?ní schéma a podle něj to vypadá, ?e bude třeba rozkopat komplet elektriku pod palubkou. To děkuji pěkně :D Má? lep?í koupit jiný tempomat, který sbírá informace se sběrnice CANBUS a stejnou cestou je i vysílá k řídíci jednotce. Zkrátka zastrčí? jeden konektor a funguje?.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
majkl
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 30, 2010 12:09
Bydliště: Brno

Tempomat-Dodatečná instalace.

Příspěvek od majkl »

Zdravím v?echny. Rád bych se podělil a zároveň získal co nejvíce informací k tomuto tématu. Asi před 6 měsíci jsem koupil Grande Punto dovezené z Německa. Je to verze 1.3 66kw verze Emotion, rv.2006 Je to hodně slu?ná výbava včetně ESP,digi klimi atd ale jednu věc bych opravdu uvítal a to je tempomat..K dodatečné instalaci mě inspiroval kolega který vlastní wv a tempomat dodělal. Koupil pouze páčku tempomatu,připojil,aktivoval v řídící jednotce a v?e bě?elo. Pak jsem zjistil ?e pár lidem se tohle povedlo na Fiat stilo,nové bravo atd tak jsem začal pátrat. Prvně co jsem zjistil je ?e na grande punto není oddělitelná páčka tempomatu od těch ostatních tak jsem sehnal za 2400kč celý ten komplet 3 páček včetně třetí na ovládání tempomatu. Páčky jsem sehnal pou?ité za 2400Kč co? byla ok cena, proto?e nové stojí asi 5500Kč a to u? bylo moc. Pak jsem si vytiskl seznam v?ech autorizovaných servisů Fiat a začal je ve volné chvíli postupně obvolávat jestli je někdo schopen tempomat aktivovat. Spousta namistrovaných techniků mě odsekla ze slovy - to v ?ádném případě nejde,my jsme autorizovaný servis a nic takové dělat nebudem. Bylo slo?ité v dne?ní době sehnat nějakého Fia?áka kutila co má zájem tro?ku bádat. Nakonec jsem se z velice slu?ným jednáním a ochotou domluvil s jedním servisem v Olomouci kde byli ochotní instalaci a aktivaci uskutečnit. Namontovali se páčky ale aktivace v BodyComputeru u? mo?ná nebyla. Napsalo to systém Cruise Control-Neidentifikováno, a tímto moje akce skončila. Ka?dopádně na Zahraničních fórech u? jsou lidi co to nějak provedli. Tempomat je ve vět?ině případech u nových aut softwarová zále?itost. Myslím ?e u Punt které tempomat mají je v BodyComputeru pouze jiný software.V tomto okam?iku u? moje znalosti končí. Někdo nějaké nápady,zku?enosti či kontakt na někoho znalého software Fiat? Pěkný den V?em.
majkl
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 30, 2010 12:09
Bydliště: Brno

?ádná odpověď-To je hamba

Příspěvek od majkl »

No vidím ?e tady ?ádná reakce nehrozí. Zatím co na zahraničních forech je o tomto tématu mnoho zajímavých informací, tak Če?i opět na nule. V Česku holt u? není kutilů.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: ?ádná odpověď-To je hamba

Příspěvek od Jarouš »

majkl píše:No vidím ?e tady ?ádná reakce nehrozí. Zatím co na zahraničních forech je o tomto tématu mnoho zajímavých informací, tak Če?i opět na nule. V Česku holt u? není kutilů.
Toto nejsou stránky technické podpory značky Fiat. Kdy? je toho kolem dodělaní tempomatu na zahraničních forech hodně, tak mů?e? čerpat inspiraci tam. Če?i opět na nule?... doufám, ?e český styl .."koupím auto v holobytu a pak si to svépomocí dovybavím na úroveň nejvy??í verze" se u? pomalu, ale jistě vytrácí. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: ?ádná odpověď-To je hamba

Příspěvek od Dušan »

majkl píše:No vidím ?e tady ?ádná reakce nehrozí. Zatím co na zahraničních forech je o tomto tématu mnoho zajímavých informací, tak Če?i opět na nule. V Česku holt u? není kutilů.
No Comment. Holt se bude? muset zaměřit na ta zahraniční fóra.
Ví? jestli to nebude tím, ?e kdo chce, tak si tempomat objedná a kdo ho nechce, tak ho dodatečně neře?í
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
majkl
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 30, 2010 12:09
Bydliště: Brno

Částečně souhlasím.

Příspěvek od majkl »

Je to pravda. Ta doba kdy si lidi byly schopní něco dodělat je pryč. Asi budu muset počkat ne? to někdo vymyslí. Spí? bych potřeboval sehnat opravdu hodně vědomostně nabu?eného člověka na programování jednotek Někdo tady říkal ?e jsem si měl tempomat obědnat. Nemohl proto?e jsem auto koupil jeté z Německa v hodně dobré výbavě. Za ty prachy bych tady v ČR koupil nevybavené auto z nedostačujícím roze?raným motorem 1.2 47KW který je rád ?e utáhne auto nato? nějaké náklad. Jak mám Fiat rád tak v tomhle se asi zbláznil. Rodiče mají staré punto1 teda lep?í verzi a u? to má 55KW na tak malé auto.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Částečně souhlasím.

Příspěvek od Dušan »

majkl píše:auto koupil jeté z Německa v hodně dobré výbavě.
Hodně dobrá výbava bez tempomatu?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
majkl
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 30, 2010 12:09
Bydliště: Brno

No řekl bych ?e je to slu?ná výbava.

Příspěvek od majkl »

No je to 1.3 Emotion Multijet 66KW,6kvalt 6airbag,abs,asr.esp.hillholder atd,digi klima,el.dofukovací sedadlo,opěrka,5dveř atd.Kdy? jsem to sháněl tak jsem měl největ?í problém sehnat kombinaci 1.3 ta silněj?í verze a digi klima+5dveř to byl mega problém. Kdy? to byl ok motor nebyla zase klima kdy? bylo v?e ok byl to zase 3dveřák.Já nekupuju auto na chvilku tak jsem chtěl něco slu?ný.U? jsem chtěl polevit od té digi klimi ale kdy? jsem to viděl tak jsem rychle couvl.Vypadá to jak budíky z ?igulíka. Fakt jediný co mě mrzí je ten tempomat. No snad to časem klapne.
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

peromin,ale zarazilo mě jak vypisuje? výbavu.....5D to znamená lep?í výbava?..jinak dr?ím palec s tím tempomatem,pokud s tím nějak pohne?,tak bych rád vědějl jak to ?lo atd.. já osobně tempomat nebral,u nás jej prakticky nevyu?ije?..je?tě k tomu automat a mů?u za volantem rovnou spát...:D
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: No řekl bych ?e je to slu?ná výbava.

Příspěvek od 1nekros1 »

majkl píše:No je to 1.3 Emotion Multijet 66KW,6kvalt 6airbag,abs,asr.esp.hillholder atd,digi klima,el.dofukovací sedadlo,opěrka,5dveř atd.Kdy? jsem to sháněl tak jsem měl největ?í problém sehnat kombinaci 1.3 ta silněj?í verze a digi klima+5dveř to byl mega problém. Kdy? to byl ok motor nebyla zase klima kdy? bylo v?e ok byl to zase 3dveřák.Já nekupuju auto na chvilku tak jsem chtěl něco slu?ný.U? jsem chtěl polevit od té digi klimi ale kdy? jsem to viděl tak jsem rychle couvl.Vypadá to jak budíky z ?igulíka. Fakt jediný co mě mrzí je ten tempomat. No snad to časem klapne.
toto si kde videl v GP? el.dofukovací sedadlo???a uz som to riesil do GP to neni zas take lahke domontovat tempomat.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
majkl
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 30, 2010 12:09
Bydliště: Brno

Je to slo?ité

Příspěvek od majkl »

Tím ?e jsem napsal do výbavy 5dveř jsem spí? myslel ?e byl problém sehnat 5dveř v této výbavě. 3dveřáků je v?ude plná (_._) s dobrou výbavou to není problém, ale 3dveř není auto do budoucnosti a já nekupuji auto na 2roky. Měl jsem 3dveř punto1,bylo to ok ale pro mladého kluka. Na dovolenou kdy? jedete třeba 1200Km ve 4 lidech tak je to na *****.Ale to je teď jedno.Jako s tím tempomatem je to mazec.J á si v?dycky myslel, a to mám fiaty hodně rád nedám na ně dopustit ?e je co se týče elektroniky fiat tro?ku dopředu. Moc mě ale mrzí ?e tomu tak není. Né jen ?e je elektronika odfláklá s tím u? jsem se naučil ?ít ale nechápu jednu věc. Je spousta lidí co prostě auta skládá s rozbitých a pou?ívá různé díly.To se přece dělalo v?dycky. Z jednoho se vzala jednotka, z druhého motor,z dal?ího převodovka. Nebo kdy? kamo?ovi u fábky ode?la jednotka tak ?el na vrakáč a koupil jinou a v?e ok.Třeba VW kdy? vezmeme řídící jednotku z jednoho auta a dáte ji do druhého tak v ní akorát diagnostikou zaptete nebo vypnete funkce které potřebujete-tempomat,radio,senzor de?tě atd. Jak je to pak u Fiatu? Tam nejde hýbat nebo zapínat funkce v jednotce? Co a? někomu odejde jednotka nebo bodycomputer? To si ji pak nemů?e vzít z jiného uplně stejného auta které se od toho druhého li?ilo třeba jen tím ?e nemělo senzor de?tě nebo zrovna ten tempomat? Nehcápu jak je tohle dělané. Někdo říká ?e jednotky u Fiatu jsou pevně konfigurované z výroby a nelze měnit nastavení. Já tomu prostě nevěřím ?e by to bylo tak debilně dělané. Kde je zakopaný pes???
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Určitě to půjde ,jenom na to přijít.Na stilu někdo měl konektor u volantu tak namontoval páčku a jezdil.Někdo musel vytáhnout kabely ze zásuvky která je v motorovém prostoru u baterky. Po aktivaci jde nastavit i kontrolka. Odkaz kde to kluci ře?í. http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=14947 Snad ti to pomů?e Zdenda
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Odpovědět