Tempomat

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Tempomat

Příspěvek od Jarouš »

1nekros1 píše:Ako preco to nekomu aspon neporadis ako na to za neaky poplatok? Popripade mu to nespravis? Ale sak dobre no. Pekny den
To bys mu chtěl za ty rady platit??? :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
majkl
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 30, 2010 12:09
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od majkl »

Panebože. Nějakej magor tady psal že je potřeba doletovat ledku. Hrabat do palubních přístrojů ještě to tak. Klasika. Tady prostě každej píše sračky aniž by si to ověřil. Pak je na netu bordel a člověk neví co je pravda. GP alespoň v trošku normální výbavě už ledku na tempomat má!!! Neberu samozřejmě nějakou 1.2 tam nemá ani o tempomatu cenu diskutovat. Jo na itaslkých forech je hromadu návodu jak se tady někdo zmiňuje taky ale většina z nich nefunguje. Je potřeba se to toho opravdu pořádně zakousnout ale zatím to tady skoro u nikoho nevidím nějakou přehnanou snahu. Jasně no každej by to rád dostal na zlatým podnose. Co třeba zajet do nějakého Italského kostela? :D Možná by to byla další varianta jak pomoci bodycomputeru k aktivaci tempomatu.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od 1nekros1 »

Ja neviem zohnat tie posrate packy pod volant inak by som sa uz do toho pustil. Len najlacnejsiu som zohnal za 100e co sa mi vidi za pouzivane dost.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Tempomat

Příspěvek od Jarouš »

majkl píše: Je potřeba se to toho opravdu pořádně zakousnout ale zatím to tady skoro u nikoho nevidím nějakou přehnanou snahu. Jasně no každej by to rád dostal na zlatým podnose.
Čemu jsi nerozuměl ve větě? "tady téměř nikdo dodělání tempomatu neřeší" Drtivá většina tu má právě tu 1.2, kde v základu ta dioda v budíkách možná fakt není. Pak jsou tady ti, kteří mají tempomat z fabriky. Já tam diodu mám (rozsvícena přes diagnostiku), dráty v konektoru pod volantem taky, nicméně nechce se mi shánět páčky s tempomatem a vrážet čas a prachy do takové hovadiny. Z toho všeho asi plyne ten nedostatek "snahy" ostatních. Podělit se s výsledky nechceš, lezeš se tu jenom pochlubit, takže o co ti vlastně jde???
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Zdenda »

Taky tomu něják nerozumím,tempomat mám a používám ho minimálně. :) A né každej automechanik je děvka :shock:
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
majkl
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 30, 2010 12:09
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od majkl »

Nehodlám ani nepotřebuji se chlubit to opravdu nedělám nemám povahu tradičního Čecháčka!!! Jen reaguji. Každopádně jak se tady někdo zmínil že tempomat je kravina tak bych spíš řekl že je to jedna z nejlepších věcí. Na dovolenou naprosto luxusní. jeden rok jsem jel s GP bez tempomatu do Itálie na Gargáno 1500Km bez tempomatu a dalšé rok s tempomatem. Každý kdo řídil si ho nemohl vynachválit. Naprosto luxus si jen tak páčkou přidávat a zmenšovat rychlost. Tu páčku má GP řešenou fakt dobře narozdíl třeba od šajzelendovských aut typu GOLF. Ale dost už tempomatu.
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od benja »

majkl píše:Panebože. Nějakej magor tady psal že je potřeba doletovat ledku. Hrabat do palubních přístrojů ještě to tak. Klasika. Tady prostě každej píše sračky aniž by si to ověřil. Pak je na netu bordel a člověk neví co je pravda..
víš myslím že tady jsi trošku přestřelil...zatímco oni tady napíšou alespon nějakou "sračku"kterou ve finále je možné si ted' už docela jednoduše ověřit na různých forech apod. ty tady nenapíšeš vůbec nic a jen si masíruješ ego a jak vtipně napsal jára "honíš ocas" jak si machr že jsi to dokázal a že všichni mechanici jsou mrdky a jen ty že znáš toho správného...
víš ono se ti to jednou může nevyplatit až si s něčím nebudeš vědět rady a ten tvůj mechoš nebude vědět zkus se zeptat tady třeba ti někdo rád poradí a pomůže .. koneckonců od toho toto forum je že...je to o radách a společném řešení problémů a návrhů.. ale každeho názor neberu ti ho.

a ted co se týče mého názoru na tempomat..já ho nechtěl a nechci. neříkám je to fantastická věc na dálnice jak dělané.. i když na ty naše.. pořád něco:D,ale v našich podmínkách prakticky zbytečná... kolikrát za rok jedeš dálnici a dálku někam na dovču a na to aby bylo GP brutální polykač dálničních kilometrů mu taky pár věcí chybí.... takže za mě ne.. snad mě neukamenujeten za OT ale stejnej názor mám i na parkovací senzory parkovací kamery a podobné hovadiny... sorry.. hezkej den

ale jinak tys ten tempoš dokázal dotáhnout do finiše oukej..klobouk dolů,ale bud se s tím poděl anebo o tom radši ani nemluv protože to že si to necháš pro sebe už jsem četl a nejen já několikrát
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
majkl
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 30, 2010 12:09
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od majkl »

Nazdar. Nechci odsuzovat nikoho z tohoto fóra a ani neodsuzuji toto fórum. Jednu ožitečnou radu jsem odtud přece jen dostal samozřejmě jak jinak než od Slováka na to už jsem si celkově zvykl v dost oblastech včetně IT. V posledních letech se asi na slovensku něco děje protože odtam potkávám dost šikovné lidi. Co se týče automechaniků ano trvám na to jsou to tupé lacinné děvky prostě 4 třída lidí 99procent jenom frajírci a tupý výměnkáři. Mozek prostě nemají. Ještě že znám to 0.1 procento. Pár starších lidí mě ale řeklo že to pravidlo zlaté české ručičky neplatilo nikdy že to není nic nové že akorát naše generace to nezná. :)
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Zdenda »

Asi jezdíš do špatnýho servisu. :? Jelikož mám spoustu známých,jsou mezi nima i dobří mechanici,horší zkušenost mám pro změnu s IT namachrovanejma blbcema. :(
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Tempomat

Příspěvek od Jarouš »

To je pořád keců kolem toho. Až nebudu mít nic jiného na práci (rozuměj v garáži), tak si tam ten tempomat nahodím taky, jen tak z prdele :-) Pak tu hodím fotonávod 8)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Re: Tempomat

Příspěvek od lolek »

už na nej jarouši čekám rok :D
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Re: Tempomat

Příspěvek od Petr »

Dobrý den všem, po delší době si dovolím oživit téma tempomatu (dále jen CC). Podařilo se mi výhodně (alespoň myslím - za 2 tisíce) sehnat páčky pod volant s CC. Po nainstalování a pokusu o oživení mi Multiecuscan při Proxi řazení píše, že nemůže zapsat do přístrojové desky, že požadovaná hodnota je mimo rozsah. Nemohu na desce ani rozsvítit diagnostikou kontrolku tempomatu, jejíž obrysy na přístrojovce vidím. V eperu jsem dle čísla dílu zjistil, že mám asi opravdu desku, která tempomat (CC) nepodporuje. Deska byla v pozdější době (asi měsíc po vyrobení mého vozu) nahrazena jinou, designově však zcela totožnou, která již tempomat údajně podporuje. Později došlo ještě k další náhradě desky, design desky opět zcela totožný, podpora tempomatu zachována. Nevím, zda do toho jít a zkusit koupit ještě zánovní přístrojovku kompatibilní s mým vozem, která již podporuje tempomat, zda pak půjde aktivovat. Pokud by to byla jediná brzda aktivace tempomatu, tak bych do toho šel. Mám GP 1.2, vyrobeno 04/2007, výbava Dynamic, navíc s aut. klimou, vyhřívanými zrcátky se senzorem teploty, kde právě díky této výbavě navíc již byla namontována i "lepší" přístrojovka, s víceřádkovým displejem, než ve standardním Dynamicu. Pokud máte někdo nějaké zkušenosti s dodatečnou aktivací tempomatu prosím, zda se o ně můžete podělit, dále prosím někoho z vás, kdo má CC již z výroby, zda mi můžete poskytnout svůj VIN, nejlepší by byl VIN vozidla blízkého roku výroby 2007 s motorem 1.2, ale i za jiné VIN kódy s CC budu vděčný, abych v ePERu mohl bádat nad kompatibilitou použitých dílů, jedná se mi hlavně o kompatibilitu mého Body Compu. VIN nijak nezneužiji, snad to ani nejde, potřebuji ho opravdu pouze pro vědecké účely :-). Předem díky všem.

Zde ještě výpis z Multiecuscan:

Řídící uzel Body Computer (RUBC)
Uzel řízení Motoru (URM)
Elektrický posilovač řízení (NGE)
Uzel – Přístrojová Deska (NQS)
Uzel Radiostanice (URS)
Uzel - Brzdová Soustava (UBS)
Uzel - Klimatizace (UKL)
Airbagový uzel (NAB)
2.8.2016 18:33:01
CONNECTED TO:
Fiat Grande Punto 1.2 8V
CAN Setup / PROXI Alignment Procedure
--------------------------------------------------------------

Řídící uzel Body Computer (RUBC): EOL Ok
Uzel řízení Motoru (URM): Ok
Elektrický posilovač řízení (NGE): Ok
Uzel – Přístrojová Deska (NQS): EOL Ok
Uzel Radiostanice (URS): Ok
Uzel - Brzdová Soustava (UBS): Ok
Uzel - Klimatizace (UKL): EOL Ok
Airbagový uzel (NAB): EOL Ok

VAROVÁNÍ: Toto vozidlo je správně nakonfigurováno. PROXI Orientace není nutná!
SPOUŠTÍM NASTAVENÍ...
Nastavená rychlost
Stará hodnota: Vyřazeno z funkce
Nová hodnota: Umožněna
TEST KOMPLETNÍ


SPOUŠTÍM NASTAVENÍ...
PROCEDURA PROXI (ŘAZENÍ)
Zapisuji CAN konfigurační data ...
Zapisuji do modulu: Řídící uzel Body Computer (RUBC) OK .. ÚSPĚŠNĚ Zapsáno!
Zapisuji do modulu: Uzel – Přístrojová Deska (NQS) CHYBA .. neúspěšný! - Žádost mimo rozsah - chyb
Zapisuji do modulu: Uzel - Klimatizace (UKL) OK .. ÚSPĚŠNĚ Zapsáno!
Zapisuji do modulu: Airbagový uzel (NAB) OK .. ÚSPĚŠNĚ Zapsáno!
Nepodařilo se spustit
Uzel – Přístrojová Deska (NQS) CHYBA .. neúspěšný! - Žádost mimo rozsah - chyb
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Návštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 18, 2010 14:37
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od SpiritWolker »

Pozdravujem. Len tak si googlim neake schemata na Punta a našel jsem fotonavod pre tempomat do Grande
je to sice francuzština ale google translatoru to nevadi .)
http://www.forum-auto.com/marques/fiat/sujet9447.htm
Nove pačky sa teraz daju kupit okolo 90-100e
Treba si ale overit či naozaj pôjde, nie každe Grande je na to pripravene
Opravujem servo-riadenia posilovac Fiat Punto GRANDE aj nove Fiat Punto EVO
Chyba v rj: C1002, cena od 200e/5000kč +50e/1200kč montaž, je možne poslat aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Návštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 18, 2010 14:37
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od SpiritWolker »

Aktivacia Tempomatu Fiat Punto Grande - Punto EVO

ak niekto chce tempomat v Grande môžte mi zavolať na nižšie uvedene čislo
Opravujem servo-riadenia posilovac Fiat Punto GRANDE aj nove Fiat Punto EVO
Chyba v rj: C1002, cena od 200e/5000kč +50e/1200kč montaž, je možne poslat aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Návštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 18, 2010 14:37
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od SpiritWolker »

Aktivacia Tempomatu Fiat Punto Grande - Punto EVO

ak niekto chce tempomat v Grande môžte mi zavolať na nižšie uvedene čislo
Opravujem servo-riadenia posilovac Fiat Punto GRANDE aj nove Fiat Punto EVO
Chyba v rj: C1002, cena od 200e/5000kč +50e/1200kč montaž, je možne poslat aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Odpovědět