Světelný tuning, světla pro denní svícení, LED diody apod.

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět

Uva?ovali jste o montá?i světel pro denní svícení?

Ano
66
50%
Ne
66
50%
 
Celkem hlasů: 132

Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Světelný tuning, světla pro denní svícení, LED diody apod.

Příspěvek od Dušan »

Jeliko? Carlos nedávno načal téma světel pro denní svícení rozhodl jsem se zařadit toto téma na fóru.

Jak jste si mnozí v?imli na srazu, jsem prvním "průkopníkem", který má své GP-čko dovybaveno světly pro denní svícení. Velkou výhodou pou?ívání světel pro denní svícení je men?í náročnost na příkon. Pokud si spočítáte příkon osvětlení GP-čka, při rozsvícení tlumených světel (s halogenkami) se jedná cca o 150 W, pří svícení světly pro denní svícení (svítí dvě pouze vpředu), v mém případě, o 42 W, tedy spotřeba třetinová.

Co mě vedlo k montá?i světel pro denní svícení:
- předev?ím vizuální odli?ení se od sériového provedení GP-čka (prostě řečeno líbí se mi světelné úpravy au?áků, tedy kromě podsvětlení podvozků neony),
- úspora peněz při ne tak časté výměně halogenových ?árovek (jeliko? nepou?ívám standardní halogenky = jejich vy??í cena),
- ?etření akumulátoru v zimním období, kdy bě?í současně více spotřebičů,
- navíc se mi ta kulatá světla v masce líbí.

Pár snímků pro Ty, co je?tě nenav?tívili mou webovou stránku:

Pohled zpředu na zhasnutá světla:
Obrázek

Pohled zpředu na rozsvícená světla:
Obrázek

Nabídka homologovaných světel pro denní svícení se na trhu začíná pomalu roz?iřovat. V době, kdy jsem si je pořídil já (cca v březnu leto?ního roku), byly na trhu pouze 2 typy polských s homologací E13, kulatá (co mám já) a obdélníková a potom kulatá a oválná od Helly, které vy?ly asi 3x drá?e. Oba typy polských pou?ívají levnou ?árovku 12V 21W (jako do blinkrů nebo brzdových světel), Hella do svých montuje halogenky 6W. Dále mů?ete na internetu narazit na světla pro denní svícení se ?árovkami H3 (při příkonu 110 W u? pozbývají významu - jedině jako "tuningový" doplněk a nedávno se v nabídce objevily obdélníková LED diodová, která vyjdou finančně asi jako ty od Helly, cca na 3 tis. Kč.

Co se týká zapojení:
- umístění světel min. 25 cm od země, max. 40 cm od bočního obrysu a min. 60 cm od sebe,
- rozsvítit se musí samy automaticky při nastartování, při rozsvícení obrysových a tlumených světel musí té? samy automaticky zhasnout - tedy ?ádný vypínač.

To? asi v?e ke světlům pro denní svícení. Děkuji za pozornost :P
Naposledy upravil(a) Dušan dne pon bře 09, 2009 18:44, celkem upraveno 3 x.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

O světlech pro denní svícení neuva?uji z jednoho důvodu: Pokud by se dělaly originál, tak nemám nic proti, ale na GP nenacházím místo pro jejich montá?, tak aby se mi to líbilo :cry:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
ycuzo
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 06, 2007 21:28
Bydliště: BA

Příspěvek od ycuzo »

svietenie pocas dna,teda za normalnych okolnosti je totalna zhovadilost,
hlavne v lete na obed :D pokial tento drbli zakon prejde aj unas...
no zbohom :x
Fiat GP 3D 1,2 8V Active
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Zabýval jste se někdo vyu?itím LED diod v osvětlení GP-čka?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Zabýval jste se někdo vyu?itím LED diod v osvětlení GP-čka?
Zabýval, koupil jsem na zkou?ku diodové ?árovky s paticí do brzdovek nebo koncáků. Svítí to jak čert, ALE: pouze v jednom směru - nepou?itelné do parabol - výsledek ?alostný a navíc vzhledem k velkému odporu diod hlásí palubní diagnostika chybu v osvětlení (klasická ?árovka má odpor pár ohmů)

Tak?e závěrem: ji? nikdy více

PS: Du?ane, jestli s tím chce? experimentovat, tak ti je mů?u přivést na nějaký sraz a vřele přenechat.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jarou? píše:Zabýval, koupil jsem na zkou?ku diodové ?árovky s paticí do brzdovek nebo koncáků. Svítí to jak čert, ALE: pouze v jednom směru - nepou?itelné do parabol - výsledek ?alostný a navíc vzhledem k velkému odporu diod hlásí palubní diagnostika chybu v osvětlení (klasická ?árovka má odpor pár ohmů)
Tak?e závěrem: ji? nikdy více
PS: Du?ane, jestli s tím chce? experimentovat, tak ti je mů?u přivést na nějaký sraz a vřele přenechat.
Není důvod Ti nevěřit.
S tím jednosměrným světlem má? pravdu. Ale myslel jsem původně vyu?ití takových to LED ?árovek ...

Obrázek

... i ky? jsem je u nás v CZ je?tě nikde neviděl.

Ale uva?uju o jiném vyu?ití LED diod:
Osvětlení otevřených dveří kufru ...
Obrázek
(to u? mám), osvětlení otevřených dveří a vnitřních klik (k tomu se chystám).
Naposledy upravil(a) Dušan dne ned pro 02, 2007 12:17, celkem upraveno 1 x.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Ta ?árovka z diod na tvém obrázku vypadá zajímavě, ale ten pár co jsem koupil já, měl diod 5 nebo 6, stál 250,- a nemyslím, ?e je to rentabilní s ohledem na rozdíl spotřeby el. energie, ani z hlediska ?ivotnosti :cry: Do blinkrů se to taky pou?ít nedá (bliká to v intervalu, jako by tam jedna ?árovka nebyla) a Navíc ty diody mají mírně namodralou barvu světla a přes barevný plast světla to vypadá dost divně (blinkry blikaj do zelena :lol: )
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

mne uteka ta praktickost pri osvetleni hornej casti kufra. aby ma videli v noci, ked sa v nom smatram? ved uvidia odrazky na bokoch.
praktickejsie by mi pride osvetlenie stropu pre adny rad sediacich.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Bez komentáře:

Fari tuning by Magneti Marelli

Obrázek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

tak taketo nieco by som si na auto hadam aj nacapil :D
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

MOOOC PEKNE!!! :shock: Otazka je jak ty zarovky budou svitit s tim cirim prekrytim? :?:
Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Teddy86 píše:MOOOC PEKNE!!! :shock: Otazka je jak ty zarovky budou svitit s tim cirim prekrytim? :?:
Já myslím, ?e úplně normálně - podle barvy ?árovky (pokud budou "profesionálně" nabarvené.
P.S. Mně se ov?em k mé červené exotica líbí ta světla červená původní.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Něco ze zdroje AutoRevue.cz ze dne 13.2.2008 k tomuto tématu:

Evropská unie: světla pro denní svícení budou mo?ná povinná
Autor: Klamo Matej | formát pro tiskvytisknout | textová verze |

Evropská unie plánuje dal?í zajímavé ře?ení pro ?zvý?ení bezpečnosti na cestách? a návrh opět přichází z Velké Británie, kde se obvykle rodí ta nejabsurdněj?í zákonná omezení v?eho, na co si jen vzpomenete. Novela zákona, která by byla závazná pro v?echny země EU, mluví o tom, ?e v?echna osobní motorová vozidla budou od roku 2011 povinně vybavena světly pro denní svícení. Od roku 2012 by se toto nařízení mělo týkat i vanů a autobusů. V některých státech, jako například v Rakousku, by tak museli opět novelizovat ustanovení o denním svícení, které právě úspě?ně ru?í.
Ve své argumentaci jde Unie klasickou cestou. Z různých statistik, ukazujících protichůdná data, si vybírá ta, která se zrovna hodí. Jako příklad je uváděna zrovna zmiňovaná Velká Britanie, kde se počet dopravních nehod po zavedení povinného svícení zrovna sní?il.

Rozumněj?í argumenty se ozývají z druhé strany. Nejasný či někdy i negativní přínos pro bezpečnost, zbytečná spotřeba paliva i ?árovek hovoří minimálně proto, aby se podobná povinnost nestala pau?ální v celé Evropě. Bohu?el, v současné době se nedá očekávat nic jiného ne? zavádění dal?ích a dal?ích povinností a omezení, a tak zřejmě i toto nařízení ?projde? a začne v roce 2011 platit pro v?echny členské státy Evropské unie.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

Vsimam si, ze sa stava modou davat namiesto klasickych oranzovych odbocovacich svetiel tie tuningove modro-cervene (su na vrchu zadnych svetiel).
Uvazujem, ze si ich dam aj ja do prednych namiesto klasickych oranzovych. K belasemu autu sa to bude "hodit". :wink:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

nal píše:Vsimam si, ze sa stava modou davat namiesto klasickych oranzovych odbocovacich svetiel tie tuningove modro-cervene (su na vrchu zadnych svetiel).
Uvazujem, ze si ich dam aj ja do prednych namiesto klasickych oranzovych. K belasemu autu sa to bude "hodit". :wink:
Moc jsem Tě nepochopil. Jedná se o
Obrázek
nebo to svítí modročerveně? V 2. případě bych je neměnil.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět