Nefunkční displej Grande Punto 1,4 16V 2007

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
gogofiat
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 12, 2021 18:56

Nefunkční displej Grande Punto 1,4 16V 2007

Příspěvek od gogofiat »

Poradí mi někdo se závadou, když na displeji palubního PC mezi budíkama (rychloměr-otáčkomě) na Grande Punto 1,4 16V (199) 2007 nejsou žádné údaje, funguje pouze podsvícení, žádné číslo nic??? Signalizace se ozývá, píp, ale displej čisté oranžové okénko.
Auto jezdilo špatně, až se zastavilo a nic. Bylo odtaženo k automechanikovi, který si pozval pána s diagnostikou, zjistil vadná lambda sonda, pak zase že je dobrá, nakonec zřejmě závada v kabílcích k ŘJ, auto stálo cca 2 měsíce a závada neodstraněna. V tuto chvíli se auto dostalo na laně ke mě. Nepojízdné, vybitá baterie, vyndaná a zničená lambda sonda zadní. Bateri nabitá, nová lambda, auto nestartuje, kontrolky svítí, displej nic neukazuje. Nejprve startování - zjištěna uhnilá kostra - propoj mínus baterie k motoru v místě pod poj. skříní v motor. prostoru - nová propojka od mínus baterie přímo na motor, auto startuje, jede špatně. Mám pouze diagnostiku na koncernové vozy VW VCDS a kabel s OBDII. diagnostikou OBDII zjištěno nefunkční 1. válec, kontrola svíčky a zapalovací cívky záměnou mezi sebou, vadná zapalovací cívka 1. válce - odstraněno auto startuje a jezdí jako za mlada. Vymazány chybové hlášky vše čisté a OK. Pouze stále neukazuje displej mezi budíkama, PC má nastavenou signalizaci 50km = píp, což je funkční ale nic neukazuje. Je někde samostatné jištění displeje, předpokládám že ne, nemohl první servisák s diagnostikou nějak vypnou zobrazování displeje (asi nepravděpodobné že to mohlo jít), nějaký nápad jak odstranit. Pořád mě straší to ukostření, není někde ukostření pro budíky (ostatní kontrolky a celá palubovka funkční kromě displeje- tak také asi blbost), vypadá to na nějaký studeňák vzhledem k nepoužívání auta cca 2 měsíce na konektoru do sdruženého přístroje, nebo přímo konektor od displeje na palubní desce. Máte někdo nějakou radu co by se dalo ještě vyzkoušet před koupí displeje a jeho výměnou?
gogofiat
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 12, 2021 18:56

Re: Nefunkční displej Grande Punto 1,4 16V 2007

Příspěvek od gogofiat »

Tak displej vyřešen výměnou kompletních budíků i s displejem, použitý 1000,-Kč, jinak nový samotný displej pro výměnu cena 1500,- a navíc práce s rozebráním a výměnou. Snadná demontáž 4 čroubků a 1 konektoru a zase vidíme číslíčka a popisky na displeji.
Odpovědět