Palubný počítač

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

bobous122
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 22, 2015 9:24

palubni pocitac ukazuje vyssi spotrebu nez je

Příspěvek od bobous122 »

Palubak mi ukazuje větší spotřebu nez je coz me znepokojuje co myslíte ze to muze byt ? Hadicky na podtlak? Grande 1.9jtd sport 96 kw
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Palubný počítač

Příspěvek od Sibstr »

Mám tady jednu záhadu, možná že někdo bude vědět. Když jsem teď měnil baterku a měl jsem ji cca 24 hodin venku a znova jsem ji zapojil. Tak když jsem potom nastavoval znova hodiny v autě a kontroloval palubní počítač, objevila se mi v palubním počítači venkovní teplota :shock: Normálně tam svítilo 0°C :shock: Po vyndání klíčku ze zapalování a opětovném vložení už tam ta teplota nesvítila. Podotýkám, že mám tu ošizenější verzi PP.
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Palubný počítač

Příspěvek od FRIMICO »

Mě zase bliká celkový nájezd kiláků.Nebo mi občas když odpojím baterku nefunguje zvukovej signál nezapnutého pásu(jen svítí kontrolka že nejsem připoutanej,ale to hnusný houkání je zticha)No a až si to ten palubák srovná v hlavě,tak zas vše maká jak má.Někdy mu to trvá hodinu,a někdy celej den.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubný počítač

Příspěvek od 1nekros1 »

Keď bliká počet km tak je chyba na zbernici can bus niečo nemá ukončene
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
dedii
kolemjdoucí
Příspěvky: 36
Registrován: sob lis 14, 2015 9:10

Pocitac priemernej spotreby , Palivomer

Příspěvek od dedii »

Dá sa nejak nakalibrovat počítač aby my rátal priemernú spotrebu presnejšie ? Sem tam rátam spotrebu v reali a porovnávam s počítačom a mávam rozdiel 0,5-1L

odoslane z Honor 8 cez Tapatalk
Fiat Punto 1,1 r1996 ; GP 1,2 48kW r2006
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pocitac priemernej spotreby , Palivomer

Příspěvek od 1nekros1 »

dedii píše:Dá sa nejak nakalibrovat počítač aby my rátal priemernú spotrebu presnejšie ? Sem tam rátam spotrebu v reali a porovnávam s počítačom a mávam rozdiel 0,5-1L

odoslane z Honor 8 cez Tapatalk
NIE :evil: :evil: :evil:
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
dedii
kolemjdoucí
Příspěvky: 36
Registrován: sob lis 14, 2015 9:10

Re: Pocitac priemernej spotreby , Palivomer

Příspěvek od dedii »

Škoda

odoslane z Honor 8 cez Tapatalk
Fiat Punto 1,1 r1996 ; GP 1,2 48kW r2006
gogofiat
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 12, 2021 18:56

Re: Palubný počítač

Příspěvek od gogofiat »

Poradí mi někdo se závadou, když na displeji palubního PC mezi budíkama (rychloměr-otáčkomě) na Grande Punto 1,4 16V (199) 2007 nejsou žádné údaje, funguje pouze podsvícení, žádné číslo nic??? Signalizace se ozývá, píp, ale displej čisté oranžové okénko.
Auto jezdilo špatně, až se zastavilo a nic. Bylo odtaženo k automechanikovi, který si pozval pána s diagnostikou, zjistil vadná lambda sonda, pak zase že je dobrá, nakonec zřejmě závada v kabílcích k ŘJ, auto stálo cca 2 měsíce a závada neodstraněna. V tuto chvíli se auto dostalo na laně ke mě. Nepojízdné, vybitá baterie, vyndaná a zničená lambda sonda zadní. Bateri nabitá, nová lambda, auto nestartuje, kontrolky svítí, displej nic neukazuje. Nejprve startování - zjištěna uhnilá kostra - propoj mínus baterie k motoru v místě pod poj. skříní v motor. prostoru - nová propojka od mínus baterie přímo na motor, auto startuje, jede špatně. Mám pouze diagnostiku na koncernové vozy VW VCDS a kabel s OBDII. diagnostikou OBDII zjištěno nefunkční 1. válec, kontrola svíčky a zapalovací cívky záměnou mezi sebou, vadná zapalovací cívka 1. válce - odstraněno auto startuje a jezdí jako za mlada. Vymazány chybové hlášky vše čisté a OK. Pouze stále neukazuje displej mezi budíkama, PC má nastavenou signalizaci 50km = píp, což je funkční ale nic neukazuje. Je někde samostatné jištění displeje, předpokládám že ne, nemohl první servisák s diagnostikou nějak vypnou zobrazování displeje (asi nepravděpodobné že to mohlo jít), nějaký nápad jak odstranit. Pořád mě straší to ukostření, není někde ukostření pro budíky (ostatní kontrolky a celá palubovka funkční kromě displeje- tak také asi blbost), vypadá to na nějaký studeňák vzhledem k nepoužívání auta cca 2 měsíce na konektoru do sdruženého přístroje, nebo přímo konektor od displeje na palubní desce. Máte někdo nějakou radu co by se dalo ještě vyzkoušet před koupí displeje a jeho výměnou?
JOSKAA
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: pát črc 05, 2013 11:24

Re: Palubný počítač

Příspěvek od JOSKAA »

Palubní počítač mi ukazuje spotřebu obráceně. Když jedu na volnoběh tak mi ukazuje spotřebu 50litru na km. a když šlápnu na plyn tak spotřeba klesá. Diagnostika nenajde chybu. Nemůžu přijít na tu závadu, co by to mohlo dělat. Mohl by mi někdo poradit, kde je závada. Dík
Odpovědět