Dojezd bez dobíjení

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
p1992
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 13, 2015 11:38

Dojezd bez dobíjení

Příspěvek od p1992 »

Zdravím všechny Fiaťáky, předem se omlouvám, pokud je tu podobné téma, ale hledal jsem asi hodinu a prostě nenašel nic, co přesně potřebuju vědět.

Potřeboval jsem někam dojet, asi po 5 minutách se mi rozsvítila červená kontrolka akumulátoru (dobíjení). Okamžitě jsem vypnul odvětrávání, měl jsem jen rozvícená světla a posilovač v poho fungoval. Od toho momentu jsem nalej asi 5 kilometrů. Při dojezdu už nefungoval ani posilovač. Auto jsem nechal 24 hodin stát, přijel mi technik s diagnostikou, která zjistila vadné dobíjení. Chci to dát do svého servisu co znám a rád bych tam dojel po svých, bez odtahovky. Auto stojí na tom samém místě, venku už 3 dny, diagnostika teď ukazuje 10V a chci se zeptat, kolik může být dojezd v městském provozu, když bude vše vypnuté - do servisu se jede z mého směru do prudkého kopce ze všech stran. Technik říkal, že to v poho dá ještě 20 kilometrů, ale chci se radši ujistit, nerad bych teď v mrazech někde mrznul a čekal na odtah :D

Mám Fiat Punto 1,9 JTD Multijet 88 Kw, r.v. 2006
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezd bez dobíjení

Příspěvek od 1nekros1 »

ked mas 10V tak baterka je uz vybita a pochybujem ze nastartujes. ale ked si ju nabijes tak urcite v pohode odides na dobrej baterke samozrejme aj 30km.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Dojezd bez dobíjení

Příspěvek od tkupilik »

tohle nebude ani o kilomterech jako spis o casu, zdrava baterka by to hodku uzvit mohla....
kazdopadne bych vypnul i svetla pokud to bude pres den a v pripade problemu s policajtama se te to rozbilo cestou a nouzove dojizdis
baterku hned musis dat na nabijecku, kdyz ji nechas vybitou stat nekolik dnu, tak ji znicis
GP 1.4 Tjet
Odpovědět