Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Viktor »

Problém ..mám vychozenou páčku od přepínání světel..koncovka mi blbne.. bud svítím nebo nesvítím už mě to sere! Nevíte na kolik vyjde oprava nebo co stím? :( :( :( :(
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Viktor »

Komu blbne páčka tak to může být nastavováním volantem .
.................,
Naposledy upravil(a) Viktor dne pát črc 15, 2016 20:51, celkem upraveno 1 x.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Dušan »

Přesvědčil jsi mě :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Viktor »

:mrgreen:
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Uživatelský avatar
Idos
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 24, 2014 8:20

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Idos »

Tak mě to teda nepřechazí ale problém na dálkové je čím dal vetší měl to někdy někdo na opravu..? nebo ví co stím.?
Grande punto 1.9 JTD 96KW sport
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Zdenda »

Viktore, u tebe jedině vysoko pojistit a nízko podpálit :D :D :D
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Dušan »

Idos píše:Tak mě to teda nepřechazí ale problém na dálkové je čím dal vetší měl to někdy někdo na opravu..? nebo ví co stím.?
Mně se pouze stalo, že mi při jízdě blikala dálková světla a nakonec bylo po dlouhém pátrání zjištěno, že jsem měl v motorovém prostoru v té pojistkové skřínce vodu.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Viktor »

Zdenda píše:Viktore, u tebe jedině vysoko pojistit a nízko podpálit :D :D :D
už i nad tím uvažuji delší dobu :mrgreen:
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Petr »

Dobrý den všem,
na mém voze nastala následující závada, stále mi svítí světla, otočným přepínačem na páčce nejdou vypnout, ani přepnout na parkovačky. Přepínat tlumené a dálkové jde. Světla se mi zapínají a vypínají pouze společně s klíčkem v zapalování. Když jsem auto napíchl na diagnostiku (Multiecuscan), naleznu chybové hlášení "Chyba ovládání světel". Prosím o radu, co prověřit, kde by mohla být příčina chyby, zda přímo v ovladači na páčce, pojistkách, nebo něčem jiném. Předem díky za reakce.
Naposledy upravil(a) Petr dne pon bře 16, 2015 8:38, celkem upraveno 2 x.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od 1nekros1 »

Petr píše:Dobrý den všem,
na mém voze nastala následující závada, stále mi svítí světla, otočným přepínačem na páčce nejdou vypnout, ani přepnout na parkovačky. Přepínat tlumené a dálkové jde. Světla se mi zapínají a vypínají pouze společně s klíčkem v zapalování. Když jsem auto napíchl na diagnostiku (Multiecuscan), naleznu chybové hlášení "Chyba ovládání světel". Prosím o radu, co prověřit, kde by mohla být příčina chyby, zda přímo v ovladači na páčce, pojistkách, nebo něčem jiném. Předem díky za reakce.
je dost mozne ze mas zatecenu releovu a poistkovu skrinku nachadzajucu sa vedla baterie. alebo proste iba odislo rele ovladania svetiel. rozober to a uvidis.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Dušan »

Jak píše 1nekros1: měl jsem také vodu v této pojistkové skříni
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Petr »

Pojistková skříň v motorovém prostoru je jako nová. Pátral jsem na zahr. fórech a zjistil, že s největší pravděpodobností je příčinou mojí závady ovladač světel pod volantem, nebo spojení z něho do řídící jednotky (bodycomputeru). Při poruše ovládání světel pod volantem řídící jednotka vždy při zapnutí klíčku rozsvítí potkávací světla, bez ohledu na polohu ovladače. Ovladač není přímo v silovém obvodu světel, dává do bodycomputeru pouze signál, jaká světla mají být zapnuta pomocí relé v pojistkové skřínce v motorovém prostoru. Signál jde po jednom kabelu tak, že dojde k uzemění, pouze s rozdílným odporem, dle polohy ovladače. Mohl odejít právě odpor v ovladači. Uvidím, zda jde ovladač rozebrat, nový je docela drahý (přes 4 tisíce). Nejdříve však prověřím kabelový svazek a konektory, pak se teprve vrhnu na ovladače pod volantem. Až to vyřeším, budu zde informovat.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Dušan »

Prohlédl jsi dno té pojistkové skřínky v motorovém prostoru?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Petr »

Ano, je jako nová, závada by se projevovala jinak, mně to opravdu dělá závada v okruhu ovládání.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Re: Páčky pod volantem (blinkry, světla, stěrače)

Příspěvek od Petr »

Závada vyřešena. Ještě jednou to zde shrnu. Závada světel, projevující se tak, že se potkávací světla zapnou a vypnou společně s otočením klíčku, bez ohledu na polohu otočného přepínače světel na levé páčce pod volantem je způsobena poruchou ve sdruženém ovladači pod volantem. V Eperu je sdružený ovladač pod volantem nazýván Switch unit, na internetu ve fórech také Stalk unit, stojí kolem 5000 Kč. Porucha byla zcela triviální - přelámaný drátek od otočného vypínače světel v místě, kde vychází z konce páčky do těla sdruženého přepínače. Materiální náklady na opravu téměř nulové, pouze kus odpovídajícího vodiče. Při vymontování sdruženého ovladače se postupuje následovně: vypojit baterku (nejdříve mínus pak plus), odmontovat spodní plastový kryt sloupku volantu, ze spodní strany volantu krátkým šroubovákem odjistit perka držící airbag (natočit volant otvorem vzadu dolů šroubovákem odjistit, pak otočit druhou dírou dolů a opět odjistit), airbag povytáhnout a odpojit všechny konektory, pokud máte ovládání rádia na volantu také jej odpojit, odmontovat volant (šroub vnitřní hvězda T50), odmontovat horní plastový kryt sloupku řízení, odpojit dva konektory do sdruženého ovladače (nahoře a dole), odmontovat sdružený ovladač (vzadu je příruba s imbusem a u spínací skřínky vzadu je pojistný plastový zub). Odmontovávejte v přímé poloze volantu a kol, po vymontování si nepřekruťte středový prstenec, správnou polohu poznáte podle viditelného otvoru v bílém plastu (pod černým plastem) v pravé dolní části prstence. Pak jsem rozebral sdružený ovladač, pokud jej rozpůlíte opatrně, nic z něho na vás nevyskočí, čehož jsem se nejvíce obával (že vyskáčou součástky a budu v ...). Po rozebrání ovladače jsem hned viděl jeden přerušený vodič vycházející z páčky a druhý nalomený. Páčku jsem tedy také rozebral, oba vodiče v polovině páčky nastavil připájením nových vodičů a v těle ovladače také připájel k původním vodičům. Veškeré pájené spoje jsem samozřejmě zaizoloval. Kdybych chtěl dát vodiče zcela nové, musel bych rozebírat otočný konec páčky, což se mi nechtělo a ani jsem nevěděl jak a dále bych musel sehnat nový mikrokonektor, kterým je vodič připojen v těle ovladače, což se mi také nechtělo. Uvidím, jak dlouho oprava vydrží, jak dlouho vydrží pájené spoje a zda jsem zvolil dostatečně trvanlivé vodiče. Při smontování sdruženého ovladače se musí páčka směrových světel dát do levé polohy (blinkr vlevo) a pak přiklopit druhou půlkou v poloze prstence zcela přímo, aby zoubek, který zajišťuje vypínání páčky směrových světel při točení volantem, zapadl tam kam má.Vše mám nafoceno, časem udělám fotogalerii jako u opravy spouštěče okna.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Odpovědět