Pneu versus ráfek

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

gawry píše:
.bany píše:chlape tak to teda nemas :lol: delam 8let pneumatiky a rikam je to tak hele uvedu priklad znatelnej koukni se treba na starou barumku bravuris na rozmer 195 R 15 a jukni na profil 65 a na 50 nejen ze je tam ochrana rafku ktera ti na sirce gumy prida tak centak 1/2 na kazdou stranu ale jeste u 50 profilu pribyl oproti 65-60 profilu jeden stredovej pas ...kam by ho tam narvaly kdys zanechaj puvodni velikost bocnich lamel ? ted reknu nejaky nesmyslny cisla pac si je nepamatuju a nechci nic pocitat :lol: jo ale treba ten rozmer 195 ma mit celkovou sirku i sprofilem rekneme treba 330 a jelikoz ma velky boky neboli profil musi se to rozhodit do te celkove sirky...kdesto profil treba 50 ma boky mali a tim padem zbyde vetsi masa na behoun...je to vyskouseny a dokonce je to nekolika praxe ... a jeste jedna vec chlape :lol: ,kazdej vyrobce jako treba mich con bridge pirell ... ma kazdou sirku a profil jinej jelikoz mi pod rukama proslo milion gum budu se hadat klidne do krve :lol: to je jedina vec kterou mi nevyvratis...byl jsem na hafo skolenich i ve vyrobne nekolikrat je to tak...
pokud jsem tě dobře pochopil - tak výrobci udávají na pneumatikách ?patné rozměry

Obrázek

nu asi takhle kdys mi neveris,never ....jen rikam ze sirka behounu pri vetsim profilu a mensim profilu je jina tot vse ...obuj gumu 195-65 a 195-50 na 7 disk a hned ten rozdil uvidis...a to plati u vetsiny rozmeru...HAWK
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu - ráfek

Příspěvek od gawry »

TomasUL píše:Zdravim.
Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zku?enost s nazutím gumy 175/65 R15 na elektron o rozměrech 6,5x15 ET 35. Neleze ráfek přes gumu? A "nevadí" takovej rozměr autu.

Jinak tabulku o rozměrech jsem si tu četl, tak mi to nema?te a nezamykejte. Zajímá mě jenom zku?enosti lidí. Z čísel toho moc nevyčtu a nechci kupovat něco, co bude na nic. Díky
stačí tohle ? :

Obrázek
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Gawry jsi koupil nějaká pěkná kola?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Du?an píše:Gawry jsi koupil nějaká pěkná kola?
Rekl bych ze ne. Obsach ani vykon motoru neodpovida.
Obrázek
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... no mluvil o kolečkách,?e by se konečně rozhoupal :D
Obrázek
TomasUL
Návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: čtv srp 06, 2009 18:20
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od TomasUL »

Gawry : Peknej papir....Konecne to vidim nekde napsany. Akorat nevim, jestli mezi ET38 a ET35 bude nejakej znatelnej rozdil.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

TomasUL píše:Gawry : Peknej papir....Konecne to vidim nekde napsany. Akorat nevim, jestli mezi ET38 a ET35 bude nejakej znatelnej rozdil.
O 3 mm :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

Du?an píše:
TomasUL píše:Gawry : Peknej papir....Konecne to vidim nekde napsany. Akorat nevim, jestli mezi ET38 a ET35 bude nejakej znatelnej rozdil.
O 3 mm :D
asi tak :-)
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
TomasUL
Návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: čtv srp 06, 2009 18:20
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od TomasUL »

ET uz s gumou nema nic spolecnyho vid? Akorat poleze kolo vic z podbehu. Snad to bude v pohode. Jdu objednavat :D
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Do bazaru to davat nebudu a foto dam sem, aby se to nepletlo.
To jsou moje ukradnute :roll: Dezent dark V 15" ET38 a origo pneu 175/65 R15. Uz se mi zacina styskat, asi koupim znova :-)

Obrázek

A celek (bohuzel foceno mobilem)

Obrázek
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
TomasUL
Návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: čtv srp 06, 2009 18:20
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od TomasUL »

Gawry : Diky za foto.Mam uplne stejnou barvu ale 5 dver. Ty dezenty nejsou spatny a ta guma vypada na tom dobre. Zajimalo by me, jak by vypadaly treba cerny matny kola. Me by se libilo neco takovyho :
http://www.tuningshop.cz/alu-kola/rsw-2 ... lesteni-2/
nebo http://www.pneutruck.cz/index.php?page= ... il&id=1100
Porad nevim
:D
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

MV píše:Do bazaru to davat nebudu a foto dam sem, aby se to nepletlo.
To jsou moje ukradnute :roll: Dezent dark V 15" ET38 a origo pneu 175/65 R15. Uz se mi zacina styskat, asi koupim znova :-)

Obrázek

A celek (bohuzel foceno mobilem)

Obrázek
no ja som si bol včera objedna? tieto dezent v dark 15ky...cena celkom slu?ná 80?/ks.Zajtra si ich mám vyzdvihnú?,tak sa neviem dočka? :lol:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Jarous: moc pekne, jak se jezdi na 16" oproti 15"? Tvrdsi to asi o moc nebude, ze? Vzhledem k tomu, ze kola mi slohli i s pneu, tak na letosek muzu rovnou koupit o palec vetsi.
Akorat se mi nechce a nemam moc cas resit pujcovat si TP a nechavat do nej zapsat dalsi rozmer. Je fakt, ze pokud budu kupovat vse nove, tak cenove uz to takovy rozdil oproti 15" nebude. Na druhou stranu, ale na foru celkem dost lidi prodavalo original R15 de facto nejete letnaky za hubicku....
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

MV píše:Jarous: moc pekne, jak se jezdi na 16" oproti 15"? Tvrdsi to asi o moc nebude, ze? Vzhledem k tomu, ze kola mi slohli i s pneu, tak na letosek muzu rovnou koupit o palec vetsi.
Akorat se mi nechce a nemam moc cas resit pujcovat si TP a nechavat do nej zapsat dalsi rozmer. Je fakt, ze pokud budu kupovat vse nove, tak cenove uz to takovy rozdil oproti 15" nebude. Na druhou stranu, ale na foru celkem dost lidi prodavalo original R15 de facto nejete letnaky za hubicku....
ja keby som nemal doma nové michelinky 15ky,tak idem určite do 16tok...
MV-ty nemá? v TP zapísané aj 16ky?ja mám od výroby okrem 17tok...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Odpovědět