Vibrace při jízdě

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

maty
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 03, 2007 8:03
Bydliště: ji?ní čechy

Příspěvek od maty »

no pravě ?e to vybruje jak volantem,tak sedačky,no prostě celé auto,ale je to jen minimalně oproti tomu co to bylo.po vyvá?ení je to lep?í,ale není to stale to co by to mělo být :cry:
I Love Italians Cars//Made in Italy//Made in Fiat

Grande Punto 5d.Dynamic-Sole.black color.aircondition.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

tak?e pokud vyloučíme nevyvá?enost kol (jak jsem psal, to nedoká?e roztřepat celé auto) tak zbývá: vadný homokinetický kloub u kola, vadná poloosa, mo?ná je i deformace disku vlivem přeta?ení ?roubů, ale to by na vyva?ovačce v servisu poznali. Nakonec bych pátral po předním zavě?ení (ramena, čepy, tlumiče - vůle, uta?ení deformace)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

ciste vyvazeni se dela jen kuli vybracim do volantu,,,zamezit kmitum do rizeni na zadni ose to nepoznas jestlki mas kolo vyvazene nebo ne...pokud je spatna pneu probrzdena-poskakana-odseparovana-vyvazeni nepomuze!!!proste bude porad hazet,skakat atd a to je na vymenu maximalne se muze skusit prehoditz predu dozadu jestli to bude lepsi...nebo prehodit za letni a skusit jestli se to porad deje pokud jo problem je jinde...zaveseni napravy-motoru-prevodovky,geometrie(rozbihavost vetsinou) vadny klouby poloos...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
maty
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 03, 2007 8:03
Bydliště: ji?ní čechy

Příspěvek od maty »

tak se rad?i objednam do servisu Fiat.Díky v?em za názory a pomoc
I Love Italians Cars//Made in Italy//Made in Fiat

Grande Punto 5d.Dynamic-Sole.black color.aircondition.
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

V pneu mi řekli ?e 1 přední kolo bylo s vyvá?ením hodně ?patné...ses jich mel zeptat co to znamena presne?pokud sou schopny pneuservismani tak by to snad poznaly vadu na pneu tak skus to kolo bud prehodit dozadu nebo vymenit za rezervu a projed to a uvidis ja bych osobne za1 prehodil za letni a uvidis co to udela ikdys v tomhle sajrajtu to pude blbe :lol:
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Fuz
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 04, 2009 16:24
Bydliště: Zilina

Příspěvek od Fuz »

Tak pridam aj ja do suda.Dnes som mal moznost otestovat auto na dialnici a mam podobny problem ze mi trasie celym autom.Isto to nieje kolesami-toto by vibrovalo volantom.Ale vibracie su celeho auta.Najskor to bude nieco na napravach,ale neviem ci predna alebo zadna.Je mozne ze by to mohla byt geometria hm?Zacina to pri 110km/h a pri 150 sa to celkom ukludni... A tet babo rad :)
/F/I/A/T/ Grande Punto 1.4 57Kw, 2006,dobra klima,dobra hudba,dobry podvozok atd...
/F/I/A/T/ Marea 1.9 TD 1997
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

mě také vybrujou obě auta jak Karel tak Beruna... v?dy kdy? jedu po D1 a nebo prvních 25 km D11... poradí někdo??? :lol: :>
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Fuz píše:Tak pridam aj ja do suda.Dnes som mal moznost otestovat auto na dialnici a mam podobny problem ze mi trasie celym autom.Isto to nieje kolesami-toto by vibrovalo volantom.Ale vibracie su celeho auta.Najskor to bude nieco na napravach,ale neviem ci predna alebo zadna.Je mozne ze by to mohla byt geometria hm?Zacina to pri 110km/h a pri 150 sa to celkom ukludni... A tet babo rad :)
ak by to bolo geometriou,mal by si pneumatiku z jednej strany viac zodratu...kukni na ne...
ja by som urcite hladal problem v kolesach...ono tie vibracie ti rozhadzu cele auto a ak by si mal zadne koleso ohnute,alebo nevyvazene,tak by ti volantom nemalo preco kyvat :wink:
nevyvazene kolesa sa prejavuju hlavne medzi 90-130km/h
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

nevyvazeny kolo se muze projevit klidne i ve 30 to je celkem fuk v jaky rychlosti hlavne ale nevyvazenost nerozvybruje cely auto...pokud ta geometrie je jen malinko rozhozena na pneu se to projevi az po urcitym case-ujetejch kilakach ne hned...a hlavne pokud by mel bouchlej disk aby se hnul ve stredu to by musela bejt popradna slupka to by snad poznal ze do neceho vlit...spis jestli ma dobre utazeny kola :lol:
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

mosto píše:ja by som urcite hladal problem v kolesach...ono tie vibracie ti rozhadzu cele auto a ak by si mal zadne koleso ohnute,alebo nevyvazene,tak by ti volantom nemalo preco kyvat :wink:
nevyvazene kolesa sa prejavuju hlavne medzi 90-130km/h
Já také
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

.bany píše:nevyvazeny kolo se muze projevit klidne i ve 30 to je celkem fuk v jaky rychlosti hlavne ale nevyvazenost nerozvybruje cely auto...pokud ta geometrie je jen malinko rozhozena na pneu se to projevi az po urcitym case-ujetejch kilakach ne hned...a hlavne pokud by mel bouchlej disk aby se hnul ve stredu to by musela bejt popradna slupka to by snad poznal ze do neceho vlit...spis jestli ma dobre utazeny kola :lol:
no uz som mal auta s vybitymi capmi,s volou riadenia,s vibitymi tlmicmi aj s vadnym homokinetickym klbom a nikdy mi nevibrovalo autom vo vyssich rychlostiach...a ked mi vibrovalo,v jednom pripade som ohol disk-ten bolo citit hlavne do 40km/h,tancoval mi zadok auta a vo vyssich rychlostiach mi to uz vibrovalo a druhy pripad som mal nevyvazene koleso,ale to som citil len medzi 90-130km/h tiez auto vibrovalo.
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Mne zacal presne toto robit asi pred 2 tyzdnami, iba lave predne koleso. Pri ceste z roboty nic, o 2h neskor na jednej dlhsej jazde to zacalo zrazu vibrovat, priblizne od 70kmh hore, triaslo to az autom, aj v riadeni to bolo citit. Potom po cca 20km sa to uplne ukludnilo a zmizlo, medzitym som zastavil na benzinke a dofukal gumy z 2,1 na 2,4atm. Odvtedy som najazdil asi 1000km a nic. Gumy su nove, zacalo to vibrovat asi mesiac po nasadeni. Neviem, co to malo znamenat, ale pri najblizsej navsteve servisu dam vyvazit.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Kolacok píše:Mne zacal presne toto robit asi pred 2 tyzdnami, iba lave predne koleso. Pri ceste z roboty nic, o 2h neskor na jednej dlhsej jazde to zacalo zrazu vibrovat, priblizne od 70kmh hore, triaslo to az autom, aj v riadeni to bolo citit. Potom po cca 20km sa to uplne ukludnilo a zmizlo, medzitym som zastavil na benzinke a dofukal gumy z 2,1 na 2,4atm. Odvtedy som najazdil asi 1000km a nic. Gumy su nove, zacalo to vibrovat asi mesiac po nasadeni. Neviem, co to malo znamenat, ale pri najblizsej navsteve servisu dam vyvazit.
a nevbehol si do hlb?ieho snehu pred tým,ako ti to začalo vibrova??lebo sa aj mne stalo,ked som brodil zasne?enú cestu a na druhý deň vy?iel na asfaltku,tam som sa rozbiehal a asi od 60km/h mi triaslo celým autom :shock: tak som zastal,pozrel som kolesá a z vnútornej strany disku bol primrznutý sneh a? žad asi 2cm...tak som to ?robovákom od?kriabal a bol kžud...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Mozno, ze som vosiel do snehu niekde na parkovisku a primrzlo to. Ale ako to prislo, tak aj odislo. Vibrovalo to len tak z nicoho nic a dost neprijemne, postupne sa to ukludnilo. Na pumpe som kvoli tomu kupil aj kluc, ci niesu uvolnene sruby, ale vsetko bolo fest. Trosku pomohlo dofukat, vtedy to vibrovalo mierne slabsie, ale po cca 10km to prestalo uplne.
Tiez to vibrovalo od cca 60-70kmh.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Kolacok píše: Na pumpe som kvoli tomu kupil aj kluc, ci niesu uvolnene sruby, ale vsetko bolo fest.
Ty nemá? klíč? Je to důsledek nevybavení GP rezervním kolem?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět