Končící záruka - řízení, brzdy, atd.

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

JS_2001
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 29, 2008 10:11

Končící záruka - řízení, brzdy, atd.

Příspěvek od JS_2001 »

Ahoj v?em,

jeliko? se mi blí?í 2 leté výročí a tedy končí záruka, chtěl bych se zeptat ostatních na zku?enosti s problémy:

Mám Sporta 1.4 16V se 17''

- i přesto, ?e mi měnili řízení (snad 2x), pořád mám bouchání od přední nápravy při vět?ích nerovnostech (se zimními 15'' to není tak sly?et). Dělá to těm, co mají 17'' taky?
- pískání brzd. Asi nemá cenu ře?it, co?


- neře?il jste někdo mo?nost přidat usb připojení k rádiu s mp3, kdy? nemáte blue & me. Případně mo?nost dodatečné instalace b&m?

- máte někdo, případně jste se rozhodli o prodlou?ení záruky. Jaké jsou podmínky = co pokrývá. Já přemý?lel o roz?íření o 2 roky a na 50k km - cena 12750 Kč. Ale chci zjistit, co v?e pokrývá - rozdíly oproti 2 letem ze zákona. Nemáte info?

Případně cokoliv dal?ího, co ře?íte v souvislosti s koncem záruky. Díky za va?e info/postřehy

JS
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Končící záruka - řízení, brzdy, atd.

Příspěvek od Pepa B. »

.. prodlou?ení záruky o 1-2-3 roky je plnohodnodnotné - tedy stejné jako první 2 roky ze zákona. Taky nad tím uva?uji a toto je přímo informace z Fiatu. Podmínkou je pečlivě dodr?ovat garanční prohlídky, jinak nemusí být reklamace uznány.
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
ututatise
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 17, 2008 15:17
Bydliště: Stara Tura, Bratislava

Re: Končící záruka - řízení, brzdy, atd.

Příspěvek od ututatise »

Zdravim,
za 4 mesiace mi konci zaruka tiez a tak som v ramci vlastnej iniciativy zabehol pred mesiacom do servisu...
...mam 1.9MTJ Emotion v lete na 17, v zime na 15 a je to rozdiel. Klepot od prednej napravy sice nejde ale ten buchot tam je...taky tupy...ale vraj to je OK, cele to pruzenie je take tvrdsie. Sledoval som tento problem na forach a vyzera to tak, ze mam auto asi z dobrej serie :)
- piskanie brzd som neriesil ale zato mi zadne kotuce niekedy strasne vrzgali a hucali pri cuvani ... a v servise to spravili.
- dal som si opravit zadne klucky a este nastavit klakson - tazko sa stlacal
- a uz mi stihla vyhoriet jedna ziarovka na parkovacich svetlach a zadaril sa aj jeden defekt
- co satyka rozsirenia zaruky...skus pozriet na fiatpeople
- USB by som bral aj ja, ale nemam ani MP3, takze by mi to bolo aj tak na nic...ale uvazujem o tom...

btw. mam nieco cez 21000km a zatial som veeeelmi spokojny
GP 1.9MTJ Emotion
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

Zdravím, no mne tie? končí záruka o 3 mesiace.
V minulosti som tie? rie?il výmenu riadenia, ale aj po výmene sa mi e?te stále niečo klepotalo od prednej nápravy, ked som to rie?il s technikom hned pri preberaní auta po výmene, tak mi technik povedal, ?e vraj sú to silentbloky motora a vraj je to v poriadku. Nikdy pred tym som fiata nemal, tak neviem či to je teda OK.
Ináč ked mi bude konči? záruka tak budem u? ma? okolo 50.000km

ututatise: ty má? 1,9 jtd a za skoro dva roky má? len 21.000km ? To sa ti oplatilo ís? do diesla ?
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Já to mám bez starostí - záruka mi skončila před 12 dny.

Měl jsem podezření na malinkaté bouchání od přední nápravy při přejezdu nerovností, ale kdy? jsem se je?tě před koncem záruky projel se zánovní předváděčkou, bylo to to samé. Tak?e doufám OK.

Co se týká prodlou?ení záruky, ani jsem o tom neuva?oval. Snad bude GP-čko v pohodě. ?koda, ?e nebyla záruka del?í tak, jak je u Fiata v současné době - snad u leasingu, či čo.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
ututatise
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 17, 2008 15:17
Bydliště: Stara Tura, Bratislava

Příspěvek od ututatise »

ututatise: ty má? 1,9 jtd a za skoro dva roky má? len 21.000km ? To sa ti oplatilo ís? do diesla ?

to popo: To je dobra otazka. Diesel som chcel urcite, mal som v plane mooooc jazdit, ale zatial nevydalo. Ale ved ono este vyda...
Uvazoval som akurat medzi 1,3 a 1,9 a nakoniec to dopadlo takto a musim povedat, ze som zatial velmi spokojny. Vendelin slape vyborne a neodvrava... :)
GP 1.9MTJ Emotion
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

ututatise píše:ututatise: ty má? 1,9 jtd a za skoro dva roky má? len 21.000km ? To sa ti oplatilo ís? do diesla ?

to popo: To je dobra otazka. Diesel som chcel urcite, mal som v plane mooooc jazdit, ale zatial nevydalo. Ale ved ono este vyda...
Uvazoval som akurat medzi 1,3 a 1,9 a nakoniec to dopadlo takto a musim povedat, ze som zatial velmi spokojny. Vendelin slape vyborne a neodvrava... :)
:D tak nech slú?i a e?te vela spokojných kilometrov prajem
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
ututatise
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 17, 2008 15:17
Bydliště: Stara Tura, Bratislava

Příspěvek od ututatise »

popo píše: :D tak nech slú?i a e?te vela spokojných kilometrov prajem
dik moc, prajem napodobne vela stastnych km
GP 1.9MTJ Emotion
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

http://autorecenze.centrum.cz/auto-rece ... o-7909.htm
Zajímavá recenze, ale je pravda ?e vět?inu těch závad jak tu popisuje tak u? mám za sebou :roll:
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Jirka píše:http://autorecenze.centrum.cz/auto-rece ... o-7909.htm
Zajímavá recenze, ale je pravda ?e vět?inu těch závad jak tu popisuje tak u? mám za sebou :roll:
Tak tomu se rika spatny kousek. Tolik zavad jsme tu nemeli snad nikdo. Kazdy neco ale to je prece normalni. 8)
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Jirka píše:http://autorecenze.centrum.cz/auto-rece ... o-7909.htm
Zajímavá recenze, ale je pravda ?e vět?inu těch závad jak tu popisuje tak u? mám za sebou :roll:
V podstatě to vypadá hůř, ně? to ve skutečnosti je. Z vět?í části jsou to banální vady typu "zadní kliky" a "bouchání od zadní nápravy", které narostly na počtu oprav mamutím rozměrem kvůli neschopnosti a lajdáctví servisu. (takový v noci podpálit... :-) ) A problémy s řízením u? tady taky pár lidí s GP 2005 - 2006 ře?ilo.

Tak?e bych tu "recenzi" viděl jako spí? ?íření popla?né zprávy :D. A pokud dotyčný je schopen najet za rok skoro 80 tkm, tak s tím jezdí nejspí? jako slu?ebák...
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

ja sa cudujem, ze tomu chudakovi nedali nowe auto. Ved si robia zlu reklamu. To auto co ma treba zosrotovat. Ja nastastie s mojim puntom nemam ani s podvozkom ziadne problemy. Ide ako hodinky.
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Určitě hromadu opakujících se závad má na triku servis, ale je pravda ?e u těch prvních ročníků ty problémy byly.
Třeba u mě vyměněna kompletní převodka řízení včetně sloupku řízení potom později je?tě posilovač začalo v něm vrzat a řízení bylo přeposilované ?e se s tím nedalo jezdit.
Potom to bouchání zadní nápravy , vyměněno ulo?ení tlumičů pérování.
Samozřejmě úprava zadních klik se mi nevyhla a je?tě oprava ovládání klaksonu na volantu,ne?el spustit.
Je?tě takové drobnosti jako odstávající li?ty a schrnuté polepy Bsloupků.
No a na konec je?tě výměna vodní pumpy začala téct.
A to mám najeto něco jenom přes 25tis.km, na?těstí v?e opraveno v záruce :roll:
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

Jirka: a uz je vsetko ok?
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Tak ono je to také trochu o ?těstí, ačkoli bylo mé auto vyrobené v sobotu, tak zatím v?e OK (?uky, ?uk).
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Odpovědět