Brzdy - brzdové kotouče

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

Davids píše:
libor píše:
Davids píše: dekuji, asi se to pokusim koupit z polska :D snad to nebudou kotouce z hliniku :)
Mám telefon do polského tě?ína na ND fiat večer ti ho tu hodím
TO jako fakt??? to by byla parada mam to kousek, :!: nemaji internetove stranky?

Telefon je 0048338520367 nebo 0048338521002 nebo mobil 0048502530331
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Jarou? píše:
Davids píše:
gpuntun píše:len ta citacka vo fiate ti povie pravdu :wink:
Takze kdyz zajedu do fiatu oni to "napichnou" a zjisti, ze ty kilometry sedi, mam teda na 100% jistotu, ze to nema najeto vic,???
Jo nebo 100% jistotu, ?e do toho někdo hrabal......
Tak tomu nevěř znám firmu která se stím zabývá a dělá i chipy do aut a ani origo. diagnostika nemá ?anci nic najít za to dám krk,je to vyzkou?ený, kdy? to někdo umí tak je to brnkačka otázka 10minut.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Jirka píše:
Jarou? píše:
Davids píše: Takze kdyz zajedu do fiatu oni to "napichnou" a zjisti, ze ty kilometry sedi, mam teda na 100% jistotu, ze to nema najeto vic,???
Jo nebo 100% jistotu, ?e do toho někdo hrabal......
Tak tomu nevěř znám firmu která se stím zabývá a dělá i chipy do aut a ani origo. diagnostika nemá ?anci nic najít za to dám krk,je to vyzkou?ený, kdy? to někdo umí tak je to brnkačka otázka 10minut.
No, v?dy? jsme přece v Česku :lol: Stáčení tacháčů je tu národní sport. A je?tě, ?e to umí kdejaký Franta......
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:
Jirka píše:
Jarou? píše: Jo nebo 100% jistotu, ?e do toho někdo hrabal......
Tak tomu nevěř znám firmu která se stím zabývá a dělá i chipy do aut a ani origo. diagnostika nemá ?anci nic najít za to dám krk,je to vyzkou?ený, kdy? to někdo umí tak je to brnkačka otázka 10minut.
No, v?dy? jsme přece v Česku :lol: Stáčení tacháčů je tu národní sport. A je?tě, ?e to umí kdejaký Franta......
jo to jsem videl u fiat coupe 1996 rok, mel najeto "24000 km" a majitel mi to vtloukal do hlavy, ale stacilo podivat na spojkovy pedal, ktery na sve leve strane, skoro ani nemel gumu bylo jasno :D a navic tomu ani netlacilo turbo jak melo, docetl jsem se, ze ta zavada se deje u aut co maji hodne pres 100 000 km, takze jsem mu rekl, ze si to necham prohlidnout u odborniku a tim jeho komunikace se mnou skoncila :D :D :D
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:
Jarou? píše:
Davids píše: Takze kdyz zajedu do fiatu oni to "napichnou" a zjisti, ze ty kilometry sedi, mam teda na 100% jistotu, ze to nema najeto vic,???
Jo nebo 100% jistotu, ?e do toho někdo hrabal......
Tak tomu nevěř znám firmu která se stím zabývá a dělá i chipy do aut a ani origo. diagnostika nemá ?anci nic najít za to dám krk,je to vyzkou?ený, kdy? to někdo umí tak je to brnkačka otázka 10minut.
Ja to taky slysel, ze jde diagnostikou stahnout pocet km, a nebo nacipovat auto, bez toho aby na to ve fiatu prisli. Navic jestli je nekdo v takovych vecech opravdu vynalezavi, tak my cesi. :)
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
bob
Štamgast
Příspěvky: 230
Registrován: stř srp 29, 2007 18:29
Bydliště: Babice u UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bob »

tak to by jse me libilo mit na svem GPčku
Fiat GP 1,4 16v 95k Star-jet sport 3.d r.v.2007Caribbean Orange
Majty
Návštěvník
Příspěvky: 133
Registrován: úte dub 24, 2007 21:51
Bydliště: Bystřice pod Host.

Příspěvek od Majty »

Kluci prosím o pomoc, poraďte, dneska jsem potřeboval odjet se svým GP a v?e dopadlo tak ?e jsem ani nevyjel z gará?e. Moje punto jelo naposledy v neděli, od té doby stálo v gará?i. Dnes jsem normálně nastartoval ale u? jsem s autem nehnul. Mám jako kdyby zablokované zadní kola. A na ruční brzdu nestojím!!!!!!!!!!!Kdy? jsem to zkou?el, musím z gará?e vycouvat, autu se zvedá zadek ale ani se nehne. Zamrznuté zadní bubny to být nemů?ou, proto?e čtyři dny nemrzne, a nestojím na ruční brzdu. Dnes jsem sundal i obě kola a zkou?el bubny poklepat aby povolili a vůbec nic se nezlep?ilo. Jestě jsem přemý?lel jestli se něco nepřipeklo k brzdám nějaké nečistoty ale to mi přijde trochu divné. a přitom před dvěma týdny bylo auto na garančce a v?e ok. I ruční brzdu po?telovali. Já opravdu nevím, prosím poraďte. Zítra potřebuji vyjet. A je?tě co mi při?lo divné, kdy? jsem měl auto na zvedáku a sundal zadní kolo, poklepal jsem buben, a pak jsem chtěl nasadit kolo zpět, zjistil jsem ?e celý buben hodně klesl k zemi, ale hever se ani nepohl, tak?e jsem si musel celé auto je?tě přizvednout. ??????????Děkuji za va?e rady

Majty GP 1.4 8V
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Nebude to náhodou tím ?telováním v servisu? Zkus třeba párkrát zabrzdit ručku a odbrzdit a zkus párkrát pročlápnout i normální brzdu..To s tím poklepem by byla první věc co by mne také napadla, kdy? je?tě měl otec seata, tak se tostalo také a pomohlo to poklepání. A za druhé o kolik Ti jde zvednout ručka, o koli zoubků. Měly by tu?ím jít cca na 3? To a? mě někdo kdy?tak öpraví
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Majty
Návštěvník
Příspěvky: 133
Registrován: úte dub 24, 2007 21:51
Bydliště: Bystřice pod Host.

Příspěvek od Majty »

to tommy: tohle v?echno jsem zkou?el to auto je úplně zablokované. ručka mi jde lehce o tři zuby a pak ví? je?tě nějaké tři. Odbrzdit a zabrzdit jsem dělal taky. Spí? si myslím jestli se mi ta brzda nějak nekousla a při jízdě trochu nebrzdily a mohly se ro?havit a připect k sobě. ale nic jsem za jízdy nepozoroval. Já fakt nevím. Zítra asi do toho zkusím přes dřevo ?vihnout kladivem více a třeba to povolí. Ale doufám ?e tam něco nepokazím a nezlomím
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

stalo se mi to před lety s unem-mrknul bych se jestli není kouslá destička vpředu,tenkrát se mi nevracela,kolo bylo ?havé a po vychladnutí se úúplně připekla.ale jestli je to vzadu tak nevíím. :(
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Majty
Návštěvník
Příspěvky: 133
Registrován: úte dub 24, 2007 21:51
Bydliště: Bystřice pod Host.

Příspěvek od Majty »

to J.B , díky za radu ale kdyby to byl předek tak při vycouvávání se mi zvedá předek. A mě v?dycky stoupá zadní čast vozu tak?e to bude asi v těch bubnech.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

To jsou opravdu "přimrzlé" zadní bubny. Na 90% bych tipoval, ?e v tom má pracky "autorizovaný" servis :wink: Vymezování vůle ruční brzdy se děje automaticky, nic se tam nemusí po vět?inu ?ivotnosti oblo?ení seřizovat :!:

Jinak myslím, ?e jediná varianta je zadní kola "urvat" rozjezdem. Nějaké bouchání do bubnu asi nic moc nedá..
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Majty
Návštěvník
Příspěvky: 133
Registrován: úte dub 24, 2007 21:51
Bydliště: Bystřice pod Host.

Příspěvek od Majty »

to Jarou?: nebyly přimrzlé, byly normálně připečené k sobě. Dneska se mi to podařilo od sebe dostat. sundal jsem kolo, a pravý buben se mi netočil (neměl jsem zata?enou ruční brzdu) tak jsem vzal kladivo a přes dřevo ten buben celý znova poklepal a nakonec povolil a začal se točit. Přijde mi ?e o sebe docela drhnou, a tak se při jízdě mo?ná hodně zahřívají a pak kdy? auto stojí tak se zapečou do sebe. Nevím jak by to mělo být správně ale mě docela drhnou o sebe. Mů?ou to být i podle mě nečistoty. Chvilku počkám třeba se trochu ojedou. No ale jsem rád ?e se mi podařilo Pun?u rozpohybovat. Ale pro jistotu sebou vozím kladivo a kus dřeva :-))) Ale jinak autíčko super !!!!!!!!!!!!!!

Majty GP 1.4 8V
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Tak toto není chyba automobilky, to se Ti mů?e státá na čemkoli. Ale myslel jsem si to také, ?e to budou ty připečené, zaseklé bubny...Mi do toho také mlátili kladivem u toho seata;)
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Odpovědět