Letní pneumatiky

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od 1nekros1 »

tkupilik píše:1nekros1: Zjevne nevis, ze my tu mame zakony ktere neumoznuji pul roku provoz auta na zimacich s 3mm, za to je tu flastr a problem s pojistovnou pokud to na snehu zrakvis. Takze na sezonu potrebujes alespon 5-6mm, jinak ty gumy vubec nemusis obouvat.
Pro zajimavost, tady te za gumy co maj 1mm seberou ridicak, tezka zavada ohrozujici bezpecnost provozu :(
Asi necekas, ze v lete bude na silnici snih, takze argument o tom ze 3mm na shenu blbe sedi je mimo. A pokud me chytne neco jako vcera (asi nejvic snehu za celou zimu :) ) na (dnes jiz) legalnich letnacich, tak na tom furt budu lip s tema olitanyma zimakama :)
ano mas pravdu samozrejme ale napr letne maju nove cca 10mm nove a ja som ich za 3 sezony dal na 1 takze ked som ich tam daval mali 4 aj nieco :-)
u nas to zatial nastastie nikto neriesi.na zaciatku leta som bol v rakusku a tam mi to aj za hranicami merali rakusky policajti a boli este schopne. u nas iba policajti poluju kde prekrocis rychlost napriklad meraju v kriku meter za tabulou dediny alebo ti davaju fukat. samozrejme sa s takymi gumamy nema uz jazdit uznavam ale nechcel som na konec leta kupovat druhe.

a este taka otazka keby si najazdil 5000rocne po 5tich rokoch by si menil pneumatiky ktore maju 7mm vzor?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od tkupilik »

No cele tohle tema uchopil dfens:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014112701

a zavery jsou
- vlastni pneumatika (zimni / letni) ma minimani vliv na brzdnou drahu, s tim ze letni jsou na tom lepe i v nizkych teplotach
- leti pneumatika mela 7,5 roku, nepotvrdila se teorie o nejake zvlastni degeneraci gumy vekem

Casem by melo byt pokracovani kde se bude overovat jak se chova zimni guma v teplotach (tzn to probehne asi v lete?)

Edit: k tomu najezdu 5000 / rok asi nema cenu resit gumy a prezouvani, proste tam nechat zimaky a ty holt po 10 letech vyhodit a dat novy.... Vzadu mam v kuse (leto/zima) zimni gumy uz 2,5 roku a ojeli se na 4mm za 70000km, ojizdi se hlavne vepredu.
GP 1.4 Tjet
martin94
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 16, 2015 20:40

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od martin94 »

Werbatiim píše:http://www.nejlepsipneu.cz/cz/pneumatik ... =2zbozi.cz

Nemáte někdo zkušenost s něčím podobným? Kupoval jsem vždy nějaké jeťáky (pireli, goodyear, atd...) s dobrým vzorkem ale letos uvažuji těmito Číňany nebo co jsou zač :)
Nankang jsem zkusil s malou nedůvěrou, ale mám je na svém sportu a můžu jen doporučit. Ta směs je poměrně tvrdá, takže se po jedné sezoně nesjede a nějaký ty "géčka" přenese bez problému :D ... Co se týče vody, také jsem neměl problém, že by auto nějak plavalo.
Nedávno jsem je sundal po druhé sezóně a ještě toho mají dost před sebou.
GP 1.4 16v sport
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od pEvo »

Má tu niekto skúsenosť s celoročnými gumami?
Kúpil som celoročné Michelin crossclimate+ pneumatiky, takže zatiaľ testujem.
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Odpovědět