Letní pneumatiky

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Sibstr »

Taky se letos chystám kupovat nové letní pneumatiky a půjdu určitě do Continental ContiPremiumCont 5.
Nemá cenu šetřit a kvalitní pneumatika zkrátí brzdnou dráhu i o několik metrů a to může rozhodnout o životě a smrti. Jedno úmrtí v rodině stačilo, jsou prostě věci, na kterých by se šetřit nemělo a kvalitní pneumatiky jsou jednou z nich!
https://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneum ... ost=&akce=
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
Uživatelský avatar
Werbatiim
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: pát zář 20, 2013 4:28
Bydliště: Dolní Lhota (Ostrava)

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Werbatiim »

hold v té 17tce jsou ty nové gumy celkem palba ale ta Korea vypadá celkem fpoho... jsem hodně na vážkách ;)
Fiat Grande Punto 1.9 JTD
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od 1nekros1 »

ja som kupil jazdene 3rocne gumy bridgestone potenza s 7mm dezenom. za tretinovu cenu. a tiez som rozmyslal ze kupim tie nankangy ale dosla ponuka na znackove gumy tak som bral tie. rozhodne TOYO proxles gumy s tym sipovym vzorom neberte otrasne gumy.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Naďa
Návštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 11, 2012 17:22
Bydliště: Lučany nad Nisou

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Naďa »

No Miloši, co se ti nelíbí? :roll: Já tedy nejsem asi žádný závodník, ale na TOYO gumách budu letos jezdit už třetí rok a jsem spokojená. Vždyť mi je vybral Zdenda :mrgreen:
GP 3D 1.4 8V Racing
Manžel: GP Abarth Nero Scorpione
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Zdenda »

Nejdříve jsem chtěl tyhle http://pneumatiky.heureka.cz/yokohama-p ... 05f6ae3660 Ale v té době dát za gumu 4650 kč se mi zdálo moc :D Akorát nevím, co dát na abartha až sjedu Pirelli když je koupili Číňani :(
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
Buchtič
Site Admin
Příspěvky: 219
Registrován: pon srp 30, 2010 16:36
Bydliště: Broumov/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Buchtič »

Doporučuji Dunlop SP Sport Maxx RT. Perfektní guma, kterou jsem nakonec vzal místo Pirelli Nero Zero, které máš ty.
Fiat Punto 60 SX Cult 5DV black -> Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 5DV black
Osobní blog o IT
Obrázek
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od 1nekros1 »

Naďa píše:No Miloši, co se ti nelíbí? :roll: Já tedy nejsem asi žádný závodník, ale na TOYO gumách budu letos jezdit už třetí rok a jsem spokojená. Vždyť mi je vybral Zdenda :mrgreen:
co sa mi nepaci? neviem ake mas ty ale ja mam toyo proxles t1 ci ako sa to vola.
hucia strasne neskutocne to je hlavny dovod.
2ks co som mal vpredu boli uplne zodrate kraje s vnutra. tak som siel na geometriu a ta bola dobra nakoniec v pneu ked ich dal dole tak guma sa uplne rozsypala take sulceky gumy boli v nej a ked to bolo na vavazovacke bolo vidfiet ze dezen nieje rovny to znamena ze sa roztrhali niektore kordy v nutri.
teraz co mam tie zadne vpredu tak tam ma jedna pupak s boku (po zime sa spravil) takze rozmyslam ze kupim este 2ks neakych gum.
a inak aj tie zadne toya maju problem s tym ze sa im trhaju kordy lebo tiez sa deru ako sa im chce nato ze boli vzadu.
geometriu mam dobru aj v predu aj zadu lebo zimne som vyhadzoval po 5tich sezonach a to mali uz neviem ci nie aj 50000-60000km za sebou mozno viac.
je pravda ze niekedy sa s tym auto blaznim ale nie az tak aby to dojebalo gumy. v ramci kultury.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Idos
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 24, 2014 8:20

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Idos »

uz druhy leto budu jezdit na NANKANG NX-II a musim rictze to sedi jak pribyte je to opravdu dobra gumai na vode i nasuchu a cena super brzdi to proste guma super muj otec to ma naALFA romeo 147 a to same totalní trakar na silnici je jedno na com jedes a jak jedes ta guma je luxus

http://www.nejlepsipneu.cz/cz/pneumatik ... t-NS-20-RF
Grande punto 1.9 JTD 96KW sport
Uživatelský avatar
Werbatiim
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: pát zář 20, 2013 4:28
Bydliště: Dolní Lhota (Ostrava)

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Werbatiim »

fajn vědět :wink: díky
Naposledy upravil(a) Buchtič dne ned bře 29, 2015 20:42, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!!!
Fiat Grande Punto 1.9 JTD
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od 1nekros1 »

Tie som mal na favorite :-) a boli dobre ale ku koncu zivotnosti tie sipove vzory zacnu strasne hucat
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od tkupilik »

Pres leto dojizdim zimaky a tim je problem letnich gum provzdy vyresen :/ Je lez, ze by se v lete ojizdeli nejak zvlast rychle...
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od FRIMICO »

Ale brzdná dráha je asi někde jinde bych řekl.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od tkupilik »

brzdna draha je stejna jako ten pulrok co jsou povine :) clovek je alespon zvyklej celou dobu ze to funguje hur a pocita s tim... Navic ta brzdna draha neni nejak vyrazne delsi.
Kazdopadne vyhazovat gumy co maj 4-5mm vzorek je projev nejvetsi zhovadilosti co si umim predstavit.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od 1nekros1 »

tkupilik píše:brzdna draha je stejna jako ten pulrok co jsou povine :) clovek je alespon zvyklej celou dobu ze to funguje hur a pocita s tim... Navic ta brzdna draha neni nejak vyrazne delsi.
Kazdopadne vyhazovat gumy co maj 4-5mm vzorek je projev nejvetsi zhovadilosti co si umim predstavit.
zimne som teraz daval prec a mali 3mm a uz to bolo citit lebo v hociakej clapkanici uz vobec nesedeli na ceste.
a letne som daval prec ked tam uz bolo sotva 1mm. za 180000km sa mi nezda 8ks letnych a 4ks zimnych za neake prehnane
ci sa mylim? taky co najazdia DO 10000km rocne kludne nech jazdia na zimnych ale pri mojom najazde by sa mi to moc neoplatilo.
a suhlasim s tebou teraz som kupil od chalana 205/45r17 bridgestone potenza R050 za 150 eur 7mm na najhorsia guma. su to 2012rocnik a su s rakuska takze som rad ze niekto kupi gumy za 4x130 eur(v CR stoji 3081eur/kus) a potom to preda za 100 vsetky 4 (50 pocitam ze bral dotycny za dovoz)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od tkupilik »

1nekros1: Zjevne nevis, ze my tu mame zakony ktere neumoznuji pul roku provoz auta na zimacich s 3mm, za to je tu flastr a problem s pojistovnou pokud to na snehu zrakvis. Takze na sezonu potrebujes alespon 5-6mm, jinak ty gumy vubec nemusis obouvat.
Pro zajimavost, tady te za gumy co maj 1mm seberou ridicak, tezka zavada ohrozujici bezpecnost provozu :(
Asi necekas, ze v lete bude na silnici snih, takze argument o tom ze 3mm na shenu blbe sedi je mimo. A pokud me chytne neco jako vcera (asi nejvic snehu za celou zimu :) ) na (dnes jiz) legalnich letnacich, tak na tom furt budu lip s tema olitanyma zimakama :)
GP 1.4 Tjet
Odpovědět