Rezervní kolo

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

1nekros1 píše:pre tych co sa boja mat dojazdove koleso.
ja ho mam aj som ho skusal auto ide uplne normalne. a to som tam mal 3x 17palcove a 1x dojazdove. stale ho nosim v kufri pretoze mam LPG.

dojazdove koleso stoji 15-20eur s druhej ruky.

mara87 neviem ale najskor nenasadis tie 14stky vpredu na miesto pretoze ti tam bude zavadzat brzdovy strmen. ja som musel na sporta trochu modifikovat aj moje 15stky co mam na zimu.
Tak to ja JSEM V OKOLÍ bRNA TAKOVOU DOBROU CENU NENA?EL.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

no ja som nasiel aj za menej ale co uz ked ju mam inak presne tuto istu mam http://auto.bazos.sk/inzerat/15638256/d ... 100-15.php
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Zdeno412
Štamgast
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 26, 2010 10:06
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od Zdeno412 »

mám tie? iba ten kompresor, a u? som ho raz aj musel pou?i? a je to paráda.. striekne? lep.. potom trocha vzduchu, prejde? asi 20metrov nech sa to v?ade rozleje a následne dovúka? koleso na normálny tlak.. a ked bude? ma? čas zbehnú? do servisu tam ti to kuknú a zalepia poriadne... a v?etko je vybavené :)
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Zdeno412 píše:mám tie? iba ten kompresor, a u? som ho raz aj musel pou?i? a je to paráda.. striekne? lep.. potom trocha vzduchu, prejde? asi 20metrov nech sa to v?ade rozleje a následne dovúka? koleso na normálny tlak.. a ked bude? ma? čas zbehnú? do servisu tam ti to kuknú a zalepia poriadne... a v?etko je vybavené :)
Ov?em kdy najede? jako já na ostrou hranu po frézování vozovky a rozřízne ti bočnici je ti kompresor na nic.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Zdeno412
Štamgast
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 26, 2010 10:06
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od Zdeno412 »

jeník1 píše:
Zdeno412 píše:mám tie? iba ten kompresor, a u? som ho raz aj musel pou?i? a je to paráda.. striekne? lep.. potom trocha vzduchu, prejde? asi 20metrov nech sa to v?ade rozleje a následne dovúka? koleso na normálny tlak.. a ked bude? ma? čas zbehnú? do servisu tam ti to kuknú a zalepia poriadne... a v?etko je vybavené :)
Ov?em kdy najede? jako já na ostrou hranu po frézování vozovky a rozřízne ti bočnici je ti kompresor na nic.
tak to má? zase pravdu... je to ?a?ké sa rozhodnú? ?e čo si zvoli?..
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od jeník1 »

Kdyby jste někdo sháněl dojezdové kolo na GP, tak ho mají na:
http://www.prima-disky.cz/index.php?rou ... uct_id=496
Naposledy upravil(a) jeník1 dne čtv pro 27, 2012 12:23, celkem upraveno 1 x.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od 1nekros1 »

Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Tatranec
Návštěvník
Příspěvky: 81
Registrován: pát črc 20, 2012 22:29
Bydliště: Tatry

Re: Rezerva vs. súprava s kompresorom

Příspěvek od Tatranec »

[quote="Zdeno412"][quote="jeník1"][quote="Zdeno412"]mám tie? iba ten kompresor, a u? som ho raz aj musel pou?i? a je to paráda.. striekne? lep.. potom trocha vzduchu, prejde? asi 20metrov nech sa to v?ade rozleje a následne dovúka? koleso na normálny tlak.. a ked bude? ma? čas zbehnú? do servisu tam ti to kuknú a zalepia poriadne... a v?etko je vybavené :)[/quote]

Ov?em kdy najede? jako já na ostrou hranu po frézování vozovky a rozřízne ti bočnici je ti kompresor na nic.[/quote]

tak to má? zase pravdu... je to ?a?ké sa rozhodnú? ?e čo si zvoli?..[/quote]

K modelu Punto 2012 sa teraz dá objednať plnohodnotné rezervné koleso za 50 eúr. Oplatí sa, veď len plechový disk stojí pomaly toľko..., + pneumatika.
Odporúčam každému, čo plánuje kúpu GP.

Tatranec, Punto 2012. 1,2 3d, biele
Italian cars are exciting!
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezerva vs. súprava s kompresorom

Příspěvek od jeník1 »

No, rezervu mám v obalu a vozím jí pouze na delší cesty třeba do Rakouska apod. Jízda bez rezervy je svižnější, vypozoroval jsem to při dlouhodobém používání. Přeci jenom těch 25 kg není málo.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Rezerva vs. súprava s kompresorom

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:No, rezervu mám v obalu a vozím jí pouze na delší cesty třeba do Rakouska apod. Jízda bez rezervy je svižnější, vypozoroval jsem to při dlouhodobém používání. Přeci jenom těch 25 kg není málo.
A plnou vs. prázdnou nádrž poznáš taky? :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od Zdenda »

Proto vozím v Abarthu, jenom tu sadu na opravu aby mi to jelo :D
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od Jarouš »

Zdenda píše:Proto vozím v Abarthu, jenom tu sadu na opravu aby mi to jelo :D
Vyhoď i zadní sedačky, pro jistotu. Jinak to bude pořád líná lemra... :D srry za off
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Zdeno412
Štamgast
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 26, 2010 10:06
Bydliště: Slovensko, Žilina

Re: Rezerva vs. súprava s kompresorom

Příspěvek od Zdeno412 »

Jarouš píše:
jeník1 píše:No, rezervu mám v obalu a vozím jí pouze na delší cesty třeba do Rakouska apod. Jízda bez rezervy je svižnější, vypozoroval jsem to při dlouhodobém používání. Přeci jenom těch 25 kg není málo.
A plnou vs. prázdnou nádrž poznáš taky? :D
:D :D :D čo ja viem ako nemám rezervu v kufri ale ked idem na nákupy, na zemiaky a tak, a ked tam náhadžem do kufra 25kg vrecko tak ako nič v zlom ale necítim niaku zmenu...25kg je dosť malá váha nato aby si to cítil... aspoň teda môj názor..
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od jeník1 »

Mám dotaz. Měnil tady někdo ten plast v kufru, kde je sada na opravu pneu, za plast pro rezervní kolo? Stojí 700 korun s DPH. Nezdá se mi, že by to šlo tak jednoduše. Vyndat plast původní, dát tam rezervu, do ní ten plast, utáhnout šroubem a hotovo. Ale jestli to tak je, bude to dobrý.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od jeník1 »

jeník1 píše:Mám dotaz. Měnil tady někdo ten plast v kufru, kde je sada na opravu pneu, za plast pro rezervní kolo? Stojí 700 korun s DPH. Nezdá se mi, že by to šlo tak jednoduše. Vyndat plast původní, dát tam rezervu, do ní ten plast, utáhnout šroubem a hotovo. Ale jestli to tak je, bude to dobrý.

Tak už jsem to vyřešil. Stačí tam dát plnohodnotné kolo o rozměrech 175/65/R15, ale prohlubní v ocelovém ráfku dolů. Pak vzít asi 15 cm dlouhý šroub o průměru 8 mm, dát pod hlavu velkou podložku, prostrčit středovou dírou v ráfku a dole v "jámě" zašroubovat. Na to stačí dát koberec a je to rovný jako rovina u Kolína :) Žádný plast nekupovat.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Odpovědět