Dopísanie aletrnatívnych kolies do TP

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

brasci
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 26, 2007 18:16

Dopísanie aletrnatívnych kolies do TP

Příspěvek od brasci »

Kto z vás u? si dával dopisova? alternatívne rozmery do TP, mô?ete napísa? aký bol postup??

Mám 1.4 8V a zapísane iba 15" disky a pneu buď 175, alebo 185... Chcem si tam da? dopísa? 16" kolesá, tak som po?iadal zastúpenie Fiatu nech mi vydajú na to nejaký papier a s tým pojdem na DI a dopí?u...

Ale Fiat robí problémy, ?e oni mi takýto papier nemô?u vyda?, ?e na môj model majú výrobcom schválené len tie 15 a bla bla, proste mám smolu...

Kto ste to u? absolvovali, tak ako?? Robil to niekto z vás aj u nás???
dualogic
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopísanie aletrnatívnych kolies do TP

Příspěvek od Márty »

brasci píše:Kto z vás u? si dával dopisova? alternatívne rozmery do TP, mô?ete napísa? aký bol postup??

Mám 1.4 8V a zapísane iba 15" disky a pneu buď 175, alebo 185... Chcem si tam da? dopísa? 16" kolesá, tak som po?iadal zastúpenie Fiatu nech mi vydajú na to nejaký papier a s tým pojdem na DI a dopí?u...

Ale Fiat robí problémy, ?e oni mi takýto papier nemô?u vyda?, ?e na môj model majú výrobcom schválené len tie 15 a bla bla, proste mám smolu...

Kto ste to u? absolvovali, tak ako?? Robil to niekto z vás aj u nás???
mo?ná toto:

Je mo?no pou?ít i jiné velikosti a parametry kol, ne? doporučuje výrobce vozidla. Záruka na vozidlo tím není v ?ádném případě dotčena a není třeba souhlas výrobce vozidla. Alternativní velikost kol a pneu je mo?no za určitých podmínek a s pomocí tzv. Typového listu (viz. ní?e) zapsat do velkého technického průkazu (dále jen TP). Jestli?e kupujete jiný rozměr elektronů, ne? máte uveden v TP, a chcete tento nový rozměr zapsat do TP, do poznámky v objednávce prosím napi?te, ?e ?ádáte tzv. Typový list.

Co je Typový list?
Papír, rozsahu jedné strany A4, na kterém je uveden konkrétní prodávaný typ kola, typ vozu pro který je určen, doporučené velikosti pneu a číslo schválení. Musí být potvrzený dovozcem zaregistrovaným na MDČR a prodejcem.

Kdy typový list není třeba?
Pokud ji? máte příslu?ný rozměr kola a pneu zapsaný v TP a nová kola mají české (příp. evropské) schválení, v takovém případě Typový list, TÜV protokol ani kontrolu na STK nepotřebujete.

Lze vystavit typový list na kola zakoupená jinde (u jiné firmy, v minulosti nebo z druhé ruky)?
Bohu?el ne. Typový list lze vystavit na po?ádání pouze při prodeji a pouze na konkrétní sadu kol, kde je na?e firma dovozcem, případně prodejcem.

Co potřebujete pro zápis kol a pneu do TP?
1) Typový list, potvrzený autorizovaným dovozcem zaregistrovaným na MDČR a potvrzený prodejcem. Na?e firma je autorizovaným dovozcem, zaregistrovaným na MDČR.
2) Německý protokol TÜV o zkou?ce na konkrétní typ vozu.
3) Překlad protokolu TÜV (v praxi se obvykle se na dopravním inspektorátu nepo?aduje) - ke sta?ení zde. (Klikněte dole na stránce na Překlad vzoru schválení KBA (ABE) XXX)
4) Potvrzení o kontrole technikem typu "K" (= technikem na kterékoliv stanici STK). Technik na STK porovná kola na autě s Typovým listem.

Mo?né komplikace:
K některým značkám kol nelze Typový list vydat, proto?e výrobce litých kol k tomu nedal souhlas - to je celkem častý případ, proto?e Typové listy jsou český vynález, který výrobci kol neznají. Informace o mo?nosti vystavit na kola Typový list máme uvedeny u ka?dého kola pod odkazem Info o výrobci.
K některým typům aut neexistuje německý protokol TÜV, proto?e jsou např. star?ího roku výroby nebo v Německu neexistují (např. Renault Thalia)

Existuje i jiná cesta zápisu litých kol do TP, ne? Typový list?
Pouze otestovat kola přímo na Va?em autě, na zku?ebně DEKRA nebo TÜV Süd v Praze, za poplatek v řádu tisíců Kč.
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

zajima me jedna vec...cemu vadi kdyz mam na aute kola ktera nemam zapsana v TP? Obrázek
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

carlos píše:zajima me jedna vec...cemu vadi kdyz mam na aute kola ktera nemam zapsana v TP? Obrázek
Dvěma věcem: Na STK musí? obouvat ty předepsané (malý problém, jednou za čas a teď 4 roky klid :wink: )

Pokud to má? havarijně poji?těné a někam to opře?, poji??ovna zjistí, ?e to bylo na těch nezapsaných kolech, tudí? neschválených pro provoz na pozemních komunikacích ve spojení s daným typem a značkou auta a nedostane? z nich ani korunu :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

Jarou? píše:
carlos píše:zajima me jedna vec...cemu vadi kdyz mam na aute kola ktera nemam zapsana v TP? Obrázek
Dvěma věcem: Na STK musí? obouvat ty předepsané (malý problém, jednou za čas a teď 4 roky klid :wink: )

Pokud to má? havarijně poji?těné a někam to opře?, poji??ovna zjistí, ?e to bylo na těch nezapsaných kolech, tudí? neschválených pro provoz na pozemních komunikacích ve spojení s daným typem a značkou auta a nedostane? z nich ani korunu :wink:
Tak ta prvni vec je detail. Pokud teda auto neni havarijne pojisteny tak bych nevidel zadnej duvod pro absolvovani celyho toho procesu zapisu kol do TP.

Ale k te druhe. Co se tyka te havarijni pojistky. Je to overena informace? Co treba kdyz mam auto nacipovany? Nebo s podlozkama? Nebo jine pneu nez povolene? Prece jen je to havarijni pojisteni...takze bych to bral tak, ze at uz je jakakoliv pricina havarie, proste mi skodu zaplati, ne?
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty »

Kdepa. Jakmile je na voze cokoliv co tam být nemá je problém. Taky se mů?e stát, ?e Tě označí za viníka nehody. Prostě jsi vyjel s vozem, který není uzpůsoben pro provoz na pozemních komunikacích. Já se také raději řídím tím co je v TP. Pak na Tebe nikdo nemů?e a má? svatý klid.
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

carlos píše:
Jarou? píše:
carlos píše:zajima me jedna vec...cemu vadi kdyz mam na aute kola ktera nemam zapsana v TP? Obrázek
Dvěma věcem: Na STK musí? obouvat ty předepsané (malý problém, jednou za čas a teď 4 roky klid :wink: )

Pokud to má? havarijně poji?těné a někam to opře?, poji??ovna zjistí, ?e to bylo na těch nezapsaných kolech, tudí? neschválených pro provoz na pozemních komunikacích ve spojení s daným typem a značkou auta a nedostane? z nich ani korunu :wink:
Tak ta prvni vec je detail. Pokud teda auto neni havarijne pojisteny tak bych nevidel zadnej duvod pro absolvovani celyho toho procesu zapisu kol do TP.

Ale k te druhe. Co se tyka te havarijni pojistky. Je to overena informace? Co treba kdyz mam auto nacipovany? Nebo s podlozkama? Nebo jine pneu nez povolene? Prece jen je to havarijni pojisteni...takze bych to bral tak, ze at uz je jakakoliv pricina havarie, proste mi skodu zaplati, ne?
Carlosi, v podstatě pokud absolvuje? to pobíhání, tak po průchodu STK dostane? protokol, na kterém je psáno, ?e vozidlo nesplňuje parametry pro provoz na pozemních komunikacích ČR a není způsobilé k provozu. A navíc je to věc co je vidět. Srovnávat to s chipnutým motorem je zcestné. Ale podlo?ky jsou ten samý problém.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

Jarou? píše:
carlos píše:
Jarou? píše: Dvěma věcem: Na STK musí? obouvat ty předepsané (malý problém, jednou za čas a teď 4 roky klid :wink: )

Pokud to má? havarijně poji?těné a někam to opře?, poji??ovna zjistí, ?e to bylo na těch nezapsaných kolech, tudí? neschválených pro provoz na pozemních komunikacích ve spojení s daným typem a značkou auta a nedostane? z nich ani korunu :wink:
Tak ta prvni vec je detail. Pokud teda auto neni havarijne pojisteny tak bych nevidel zadnej duvod pro absolvovani celyho toho procesu zapisu kol do TP.

Ale k te druhe. Co se tyka te havarijni pojistky. Je to overena informace? Co treba kdyz mam auto nacipovany? Nebo s podlozkama? Nebo jine pneu nez povolene? Prece jen je to havarijni pojisteni...takze bych to bral tak, ze at uz je jakakoliv pricina havarie, proste mi skodu zaplati, ne?
Carlosi, v podstatě pokud absolvuje? to pobíhání, tak po průchodu STK dostane? protokol, na kterém je psáno, ?e vozidlo nesplňuje parametry pro provoz na pozemních komunikacích ČR a není způsobilé k provozu. A navíc je to věc co je vidět. Srovnávat to s chipnutým motorem je zcestné. Ale podlo?ky jsou ten samý problém.
Je to videt, ale policajt po tobe stejne velkej TP chtit nemuze
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

Kájo, u? to pochop - ty 19"ky tam prostě dát nemů?e? :lol: :lol: :lol:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Carlos: bavíme se o mo?né havárce a pojistném plnění , ne o fízlech :!: :!: :!: :D A na ty kola asi příjde likvidátor poji??ovny......
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
WEXTN
Návštěvník
Příspěvky: 146
Registrován: ned říj 28, 2007 15:27
Bydliště: Fren?tát p.R.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WEXTN »

Pepa B. píše:Kájo, u? to pochop - ty 19"ky tam prostě dát nemů?e? :lol: :lol: :lol:
co by nemohl vsechno muze, ale nese to sva rizika
1,4 Dynamic 5D oran?ova
Obrázek
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

S tou poji??ovnou jsem to ji? sly?el dříve...co? je pěkně na h...
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

Tommy píše:S tou poji??ovnou jsem to ji? sly?el dříve...co? je pěkně na h...
Pepa: a 18ky bych mohl? :)

Tak to by pak pojistovne mohlo vadit uz vsechno..prepazka, xenony, podlozky...Neverim tomu. Zajdu se v pondeli zeptat.
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

To jsem zvědav, co Ti řeknou!!! Na jednu stranu je pravda, ?e jsou to "jejich" peníze(ačkoli vlastně na?e), tím pádem se jim platit nechce. Na druhou stranu si člověk platí poji?tění, tak by jim to mělo být jedno, jen?e... (viz bod jedna) :cry:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

Tommy píše:To jsem zvědav, co Ti řeknou!!! Na jednu stranu je pravda, ?e jsou to "jejich" peníze(ačkoli vlastně na?e), tím pádem se jim platit nechce. Na druhou stranu si člověk platí poji?tění, tak by jim to mělo být jedno, jen?e... (viz bod jedna) :cry:
Zatím sem si jen cetl vseobecne podminky a nic takoveho sem tam nenasel. Z toho predpokladam ze to je fama...ale pockam az co mi reknou v pojistovne (pokud to vubec budou vedet)
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
Odpovědět