Zimní pneumatiky

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Zdenda »

Jeníku je, já mám auto ze 2 třetin zaplastované :D :shock:
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od tkupilik »

Jo sport je oplastovanej a presne na hever jsou v tom plastu vybrany diry - vepredu je to ten nosnik s tema dvema dirama a vzadu je to podobny nosnik s dirou v hornim pravem rohu te druhe fotky (na aute je skoro uprostred ale motor to prevazi dopredu a zadek se tak zvedne). S malym heverem ale zvejkam plasty na mistech kde je to otevrene pro ten standartni rucni hever.
Predek jde jeste celej zvednout za ram predni napravy.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Sibstr »

jeník1 píše:Cože? GP je na podvozku celé plastové? Co je to za blbost? Kola měním sám 2x ročně normálním nůžkovým heverem. Mezi hlavu heveru a ten tvrdý plechový lem dám tvrdé dubové dřevo a v pohodě zvednu. Ta dřevěná podložka alespoň 10 cm dlouhá a jde to bez problémů.
Yop, tak za pomoci dřevěného hranolku a nůžkového heveru jsem zvedal ještě 120ku, taky možnost :wink:
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Jarouš »

Sibstr píše:Na velkém zvedáku v servisu zvedneš v pohodě, pokud máš na mysli hever typu panenka, tak to ti bohužel neporadím, teď jsem na to koukal a sám nevím, respektive nejsem si 100% jist, tak si netroufám radit. Jinak zvednout to jde i heverem z Fobie.
Tady jsem to vyfotil, tak ať ti tam nějaká dobrá duše dokreslí šipky, kam s tím heverem.
Obrázek
Obrázek
značky jsou vylisované v prahu...
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Sibstr »

Jarouš píše:značky jsou vylisované v prahu...
No to jo, ale otázka zněla kam s heverem, který neni určený pro GP (např. panenka nebo nůžkový hever).
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od jeník1 »

Existuje tady téma zvedák:
viewtopic.php?f=2&t=1626

Navíc zvedání GP je přesně popsané v návodu použití, který jsem dostal spolu s novým autem včetně kam přesně zapadne rozdělená hlava zvedáku. Je-li rozdělená, tak logicky zapadne do toho podélného lemu.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od 1nekros1 »

janiku niektore verzie nemali ziadne koleso a ziadny hever :-) ked nema original tak to tam nemusi pasovat. a v navode su len sipky +- ze kde to dat aspon ja mam len take. ja pouzivam noznicovy zdvihak a davam ho tam kde sa 2 plechy prekryvaju na nosniku
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
HONzDA
kolemjdoucí
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 04, 2014 14:53
Bydliště: Tabor

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HONzDA »

tkupilik píše:Jo sport je oplastovanej a presne na hever jsou v tom plastu vybrany diry - vepredu je to ten nosnik s tema dvema dirama a vzadu je to podobny nosnik s dirou v hornim pravem rohu te druhe fotky (na aute je skoro uprostred ale motor to prevazi dopredu a zadek se tak zvedne). S malym heverem ale zvejkam plasty na mistech kde je to otevrene pro ten standartni rucni hever.
Predek jde jeste celej zvednout za ram predni napravy.
Presne mam tam v plastu jen male diry na original fiat zvedak. Zda se ze by mi tam pasoval zvedak marea/punto II co mame doma. Ale s tim by to bylo vazne na den cele auto :/ kratkej nuzkovej mam taky, S tim si umi predstavit zvednout zadek auta kdyz bych nacouval na prah garaze. Ale k te predni naprave se asi nedostanu, nebo ano ? vytocit kolo?? zvedat predek za rameno?
Ale vysvetle te mi prosim zahadu jak to delaji v servise na zdvizi, to se ten plast musi sundat. nebo plast vydrzi s tema gumovejma zinema ?? zdviz bych teoreticky mohl pouzit v showroomu v praci, kdyz bych vystehoval kramy
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Zdenda »

Jeníku a v návodu je taky to dubové dřevo? :D Zadek zvedám za nápravu a měním obě zadní kola na jedno zvednutí, předek pod rameno každé kolo vzlášť. Hever klasika na kolečkách z Baumaxu :clap Obě GP za 40 minut přezuté :clap
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Jarouš »

Přesně tak, podjížďák s pukem na misce, zadek pod nápravnici, předek pod nosník v podlaze nebo pomocný rám. Mít doma pneumatický utahovák, tak za 10 minut není o čem mluvit :D Nůžkový hever z auta jsem použil jen jednou - v případě defektu.

Rada pro všechny neumětely, co neví kam strčit a jaký hever: Naházejte gumy do kufru a tradá na pneuservis. Tam si hlavu lámat nebudou :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Zdenda »

Jarouši já na misce nemám puk ale 1 cm silnou gumu. :( Je to dobře? Nebo musim na hokej a šlohnout jim puk :D Já dotahuji křížem šrouby momenťákem na 12,5 kg.Dle manuálu goodyear proto mi to trvá dýl :D
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Jarouš »

:-D na hokej nemusíš, puky se prodávají volně :-D Guma je taky v poho, na Abartha máme nasekané čtverce z dopravníkového pásu na uhlí :) , puk se tam s heverem už nevleze. Na moment více méně kašlu, plecháč na středního býka, elektron na většího a 2x popřetahovat.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět