Brzdová kapalina

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Viktor »

Jak je to tedy stím odvzdušnováním.. Zapoměl jsem dolévat brzdovku v nádržce nic nemám.. Normálně doleju a jezdím dál ne?
Nebo opět pošahaný fiat kde člověk musí zas do servisu a odvzdušnovat za 2 litry? :oops:
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Zdenda »

Ty vole, co se do toho pouštíš když neumíš odvzdušnit brzdy :( Doleješ,začneš povolením odzdušňovákem na levém zadním kole jeden sedí v autě a šlape na pedál dokavaď nezačne téci čirá kapalina, bez bublinek, pak pravé přední,pak pravé zadní a poslední pravé zadní. :shock: Vždy je potřeba držet chvílku pedál až na podlaze,a po utáhnutí odvzdušňováku povolit. :roll:
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Jarouš »

A hlavně průběžně dolívat do nádobky :D Celé auto se dá odvzdušnit s 0,5 litrem kapaliny. Cena asi 150,-
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Viktor »

Mám zavzdušnenou spojku.
Když nastartuju zmáčknu spojku hrčí tam nějaký převod.. :evil:
A to mě uteklo jen 2,5 deci brzdovky z nádobky..
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Jarouš »

Takže celá nádobka... proboha, to jsi to nikdy nedělal? základní pravidlo při odvzdušňování je dolívat kapalinu. Jak ti to srkne vzduch, tak to můžeš začít celé znova. Takže nalít nádobku po vrch, odfoukat spojku, zase dolít a začít odvzdušňovat brzdy od nejvzdálenějšího kola od nádobky s brzdovkou (nejdelší trubky). Dá se to i bez helfra, ale musíš mít hadičku od odvzdušňováku ponořenou do kapaliny, aby jsi při povolení pedálu netahal vzduch zase zpátky. A máš větší spotřebu nové kapaliny. Jinak i při vypuštění zadních brzd zůstane v nádobce v oddělené komoře kapalina pro přední okruh. Přívod ke spojce je z brzdové nádobky výš, z logického důvodu. :)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Viktor »

A jak se odfoukává spojka? A co všechno jsem mohl zavzdušnit ? :cry:
Tvl ted sem byl u mechanika a že at idu do řiti že když si kupuju díly sám tak to dělat nebude a že sem si to sprasil tak at si to opravím sám.. Tvl.. Jinak na druhou stránku mu rozumím ..možná bych to řekl taky ale asi má na mě spadeno už dlouho :mrgreen:
Nechce se mu hrabat v něčem co neví jak spravit.
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od tkupilik »

Spojka se dela jak brzdy, hadicka co vede do loziska / pistku ma mezipolohu kdy se jen povytahne a timm se otevre odvzdusnovaci ventilek. Je na ni prezka ktera se zamackne a tim se uvolni hadicka.
GP 1.4 Tjet
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od jeník1 »

Ta jako že hydraulický okruh brzd používá i spojka motoru? Tomu nerozumím, ale psal že mění brzdovou kapalinu a přestane mu fungovat spojka.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Viktor »

Sem stoho nanervy
Naposledy upravil(a) Viktor dne čtv črc 14, 2016 16:42, celkem upraveno 1 x.
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:Ta jako že hydraulický okruh brzd používá i spojka motoru? Tomu nerozumím, ale psal že mění brzdovou kapalinu a přestane mu fungovat spojka.
Ano, hydraulicky ovládaná spojka používá stejnou nádobku brzdové kapaliny. Čemu ještě nerozumíš? :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Jarouš »

Viktor píše:Sem stoho nanervy ..nejvíc když me radí někdo kdo jen skáče jak píšu.. potřebuju pořádně poradit jak na to a kde to hledat.
Nejlépe jeden člověk tady když něco poseru pak píše a reguje tvl.. Tvl měním brzdové pístky a on mě ani nenapíšě když se ho ptám jak na to .. dej pozor nebo zavzdušníš auto.. Ted bych nemusel řešit toto!!!!!!

Vytekla mě kapalina bohužel jsem nevěděl že toto auto má nějakou zasranou spojku spojenou s brzdovou kapalinou!!!
Prostě když zmáčknu spojku rachotí a píská jako kdyby měl uletět motor ale řadit se dá ..
takže mohu stím jed do servisu nebo zavolat odtahovku a nebo mě poradtě dobře abych neskončil s okna nebo toto auto mě dožene k až k psychiatrovy..!!!!!!!!!
A na co bys ještě chtěl preventivně upozornit? Třeba, že máš pořádně zašpérovat auto, ať ti při zvedání nezhučí z heveru??? Tady se jaksi předpokládá jistá technická zdatnost a znalosti, když už se sám hrabeš v brzdách... Předpokládám, že jsi se alespoň obtěžovat stáhnou servisní manuál k autu, kde je vše popsáno (usuzuju z toho, že znáš moment dotažení zadního náboje)

PS: hromada auta má hydraulicky ovládanou spojku, naprosto běžné technické řešení.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Zdenda »

Jeník dělá nejlip, :) že jezdí dolívat kapalinu do odstřikovačů do servisu. A Viktor by ho měl následovat. :roll: Jarouši kamaráde klííd :D
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Viktor »

:arrow:
Naposledy upravil(a) Viktor dne čtv črc 14, 2016 16:45, celkem upraveno 1 x.
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od jeník1 »

No tak vodu do ostřikovače si leji sám, dokonce si měním sám i kola. Ale rozhodně bych se nepouštěl do výměny brzdové kapaliny když o tom nic nevím a nikdy jsem to nedělal. Opravdu nechápu kolegu, proč se do toho pustil, když neví jako já, že stejný hydr. okruh používá i spojka. Ale mohu mu poradit, at to přenechá někomu zkušenému.
Jinak pane kolego Viktore...auto má sloužit tobě a ne ty jemu
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Viktor »

jsem v moci Fiata Grande punte vyžente toho dábla :evil:
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Odpovědět