Brzdová kapalina

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od 1nekros1 »

Ok este otazka aj na jarousa zadne valceky sa zasuvaju v smere hodin alebo po smere ked sa pozeram na valcek. Je rozdiel v zatahovani pravej a lavej strany?
Mal by nie? Dik za odpoved
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Jarouš »

Jo, na Puntu je to pro každou stranu jiný směr.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od 1nekros1 »

Zatahuje sa to proti smeru rucnej brzdy? Cize lava strana po smere ruciciek a prava proti smeru ruciciek? Ak to je namontovane na aute
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Jarouš »

Váleček třmenu na pravém kole se tlačí dovnitř otáčením doprava, levé kolo otáčením doleva.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Viktor »

Opět kup si stahovák takto pokazýš pístky nařežeš tam drážky ...Pravá strana zatahuješ po směru hodinových ručiček a odtahuješ proti směru. welcome
ted jsem to právě dodělal.. 8)
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Viktor »

jo ale pořád jsme nevyřešili to odvzdušnění spojky a brzd kluci..
Všechno už mám hotové i ten náboj kola sice jsem ho asi málo dotáhl ale tak co už :mrgreen:
Ted abych už jezdil dobrá rada nad zlato..
Že prý u mojeho auta se to řeší povitažením hadičky?? Nebo cosi vzít brzdovou kapalinu do stříkačky s hadičkou napojit a nech si to natáhne samo?
:cry: Nou koment nevím kde začít..
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od tkupilik »

Vzdyt jsem psal ze je to stejny jak u brzd... povytahnes hadicku a nekdo slapne na spojku, pak hadicku zastrcis a spojka se povoli. A furt dokola dokud jde ven vzduch.
GP 1.4 Tjet
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Viktor »

Povitáhnu hadičku a odkud a kde ta hadička je prosímtě a jaký konec mám vytáhnout? Trochu to prosím rozepiš --Víš jak to je když něco nevím zdá se všechno složité ale jak na to dojdeš tak se směješ jak je to jednoduché ...a musím mět nastartovaný motor?
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Uživatelský avatar
lukynen
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 12, 2013 14:34
Bydliště: Znojemsko

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od lukynen »

Děláš generálku auta nebo co ,na 10 tématech deset dotazů na něco jiného !!!!
Odvez to k doktorovi a nech si to udělat když nevíš jak se to dělá ,bude to lepší než si to znehybnit ;)
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Viktor »

Ne tak když už jsem se dostal tak daleko a všechno udělal dobre tak už mě nezastaví odvzdušnění a tady nejsou doktoři... jen garážové banky které tě pošlou doprdele když jim dovezeš svoje díly..
jenom za náboj kola pomě chtěl 2 500kč bez práce.. a já si to udělal za cenu dílu od Cargo.. za 10 minut práce.
Navíc jsou neochotní protože bud tomu nerozumí sami nebo jim vadí že tě nemužou ožkubat o prachy.. To je realita..
Jak jim dokážeš že tomu rozumíš si pro ně přítež.

A me napsal na fakturu o litr oleje navíc a za práci co bere na hodinu 250 sem nakonec na faktuře měl 400 na hodinu..proto se snažím dělat sám a někdy je to lepši,proto tady čekám že tmě dobře poradite stou hadičkou .. at vím kde přesně šáhnout.
Naposledy upravil(a) Viktor dne čtv črc 14, 2016 16:52, celkem upraveno 1 x.
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od tkupilik »

Nenech se tim rozhodit, vzdy je neco poprve a slozitejsi. Ja servisum taky neverim, ted jsem byl na prestavbe LPG a dokurvil to ze to nefunguje a jako bonus oddelal dvouhmotu. To se za ty penize vyplati, zvlast kdyz vidim jak dlouho je vydelavam :(
Hadice se vytahuje z loziska na spojce, vlez tam a uvidis, odjisti ji a jde vytahnout cela, na tan zbytek pak uz prijdes az to uvidis.
GP 1.4 Tjet
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od jeník1 »

Viktore...peníze budou a my nebudem :D
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Jarouš »

Viktor píše:jo ale pořád jsme nevyřešili to odvzdušnění spojky a brzd kluci..
Všechno už mám hotové i ten náboj kola sice jsem ho asi málo dotáhl ale tak co už :mrgreen:
Ted abych už jezdil dobrá rada nad zlato..
Že prý u mojeho auta se to řeší povitažením hadičky?? Nebo cosi vzít brzdovou kapalinu do stříkačky s hadičkou napojit a nech si to natáhne samo?
:cry: Nou koment nevím kde začít..
Takže ještě jednou :D 1. nalít nádobku po vrch a můžeš začít odvdušňovat brzdy od nejvzdálenějšího kola od nádobky s brzdovkou (nejdelší trubky - PZ-LZ-PP-LP kolo). Princip hry: pokud je potrubí úplně prázdné, tak nalít nádobku po vrch, na oba odvzdušňováky průhledné hadičky, povolit a počkat, dokud nezačně kapalina vytékat sama. Až se tak stane (možno tomu pomoci několikerým šlápnutím na pedál) zavřít odvzdušňovák. Teď už po jednom kole: helfr sedící v autě napumpuje brzdy (až začne tuhnout pedál), pak ho drží stlačený, zařve OK. Ty dřepíš u kola, v tomto klíčovém okamžiku odhodíš cigáro a povolíš odvdušňovák. S úžasem čumís, jak hadičkou odchází bubliny a zpěněná kapalina. Helfrovi okamžitě spadne pedál na podlahu, ty zatáhneš odvdušňovák zařveš tak OK a začíná se zase pumpovat pedál. Celý cirkus se opakuje tolikrát, dokud neteče čirá kapalina bez vzduchu. Vždy po každém kole jít zkontrolovat hladinu kapaliny v nádobce, popř. dolít (tady je možno mít ještě 3. helfra, který jen hulí, popíjí pivo a průběžně nalívá kapalinu podle jejího úbytku). Potom přesuneš pr.del k dalšímu kolu a vše se opakuje. Až takhle obejdeš celé auto, tak každé kolo odfouknout ještě jednou pro jistotu. Teď máš brzdy v pohodě (nasazení lana ručky a její naštelování se dělá až po odvzdušnění !!!) a po pauze jdeš na spojku. Takovým způsobem jak ti popsal tkupilik + případné dolití kapaliny do nádobky. Spojka je pár šlápnutí, váleček co takhá za páku spojky je malý, takže odvdušněno raz dva. Průhlednou hadičku je možno taky použít, aby jsi to neměl zlité všechno odo kapaliny. Závěrem dolít kapalinu na předepsanou mez, dokouřit a jet to vyzkoušet :D
Naposledy upravil(a) Jarouš dne stř čer 18, 2014 14:26, celkem upraveno 1 x.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Zdenda »

Já chcu bejt ten třetí helfr :D Jarouši můžu dolívat i panáky ? U toho chlastání piva ? :D
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Viktor »

:mrgreen: To sem přesně potřeboval perfektní návod jak na to.. Díky kluci..
A uplně si trefil to cigáro 8)
A doplnit by ste mohly také jestly ta spojka de udělat abych nemusel pod auto.. ?? :mrgreen:
Du na tooooooooooooooooo
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Odpovědět